Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Glukoza

Někdo by řekl, že je to takové příliš americky sentimentální a další kecy, ale kapesníčkům ze u tohohle filmu prostě ženská neubrání, jak je krásnej. "Já nejsem Peter Pan, to on." Johnny Depp má v sobě cosi uměleckého a poetického, co se přesně hodí pro tenhle film. ()

Light_

Jednou... jednou se najde film, co mě už doopravdy rozbrečí, tenhle se s pár dalšíma řadí na seznam, který to jen tak tak nedokázal :) Ze začátku mě to celkem nudilo, ale postupem času se z toho stal jeden z nejhezčích filmů, který (mně to tak aspoň přišlo) bez nuceného citového vydírání musí dojmout i toho největšího necitu (třeba i toho, co dal jenom 3 hvězdy úspěšnému kraťasu Úsměvem ke štěstí, to ale musel být nějakej kretén). Asi nejlepší Depp co sem zatím viděl, oscarovej soundtrack, prostě paráda. ()

Zoltar78

Neskutečně nádherný film ve všech směrech! Nemám tomu co vytknout. Herci dojednoho fantastičtí! Závěrečný dialog Jamese (Johnny Depp) a Petera (Freddie Highmore) v parku na lavičce mě vždycky spolehlivě dojme. Smutné, ale krásné. Moje srdeční záležitost! ()

dudo24

Veľmi pekný film. Konečne po všetkých tých rokoch odkladania som sa na túto klasiku cítil a dobre som spravil. ()

Elio

Smutné, ale neskutečně nadějeplné. Nikdy jsem Johnyho Deppa neměla v lásce a jako kapitán Jack Sparrow mi nepřirostl k srdci jako jiným. Tenhle film jsem si koupila čistě náhodou, protože byl zrovna ve slevě (chabá to motivace, ale bez toho bych se k tomuhle pokladu nedostala). Jako sběratelka starých dobrých DVD jsem si tedy tento kousek ukořistila domů a od chvíle, kdy jsem ho poprvé se zmuchlaným kapesníkem v ruce zkoukla, se zařadil mezi moje srdcové záležitosti. Je to takový ten typický film, který je výborné si pustit, když máte mizernou náladu a chcete se v ní pěkně rochnit. Na diváka dýchá fantazie, hravost, radost ze snění, které jsou stavěny do kontrastu k realitě a zkostnatělé společnosti tehdejší doby. Je zvláštní, že po každém zhlédnutí se cítím dokonale psychicky vyždímaná, ale zároveň naplněná nadějí a radostí. Nevím, jestli je to tím provázejícím příběhem Petra Pana, který je ve filmu hmatatelně přítomný. Nevím, jestli je to Barrieho povahou, která ve vší všednosti a šedivosti nachází kousky střípků fantazie a nezvyklosti. Ať tak či tak... tohle dílo je pro mě zosobněním fantazie a naděje. I když s přívalem slz. Hodně, hodně slz. ()

Elemmírë

Celý film je hodně na city a přímo pohádkově krásný. A to se mi na něm líbilo nejvíce. Ovšem pro někoho kdo slovo fantazie vůbec nezná, pro někoho kdo má kamenné srdce to bude ptákovina od které odejte po prvních deseti minutách (jako např. můj spolubydlící). Od těch, kdož jsou stále v srdci alespoň trochu dětmi, tento film dostane skvělé hodnocení.. ()

LarryW

Lízátko, obalené horkým sladkým karamelem, potřené šlehačkou a cukrkandlem, podávané s horkým čajem s medem... jako moučník nugátový dort s čokoládovou polevou a rozinkami...mňam?! ()

szabi

Je to pekny film, balzam na dusu! 5 * nedostane preto lebo tam boli prekrutene fakty! Spisovetel knihy mal v dobe pisania az do smrti mrozie fuziky ale to podstatne je ze postava Winsletovej mala manzela ktory jej nezomrel! ()

Little

Pohádce o Petru Panovi jsem nikdy moc nepřišel na chuť, ale film o jeho autorovi - spisovateli J. M. Barriem - mě opravdu dostal. Jeho představitel Johnny Depp je skutečně výborný herec, stejně tak Kate Winslet a malí caparti, bez kterých by tento film neměl to pravé kouzlo. Asi nebudu první ani poslední, kdo tady napíše, že měl oči plné slz... Když to shrnu, citlivý přístup režiséra, skvostné herecké výkony a nádherný scénář. ()

Marv

Nesnáším filmy které jsou točené pro dojetí diváka, většinou se u nich musím smát, ale tenhle mě opravdu dojal a když k tomu přičtu řemeslně dokonalou práci, ač už jde o skvělé herecké výkony,hudbu,režii nebo střih,tak mi vyjde jasných pět hvězdiček. ()

Vlado_B

Nemám problém si priznať, že ma filmy často dojímajú. To bude aj tým, že sa rád nechám dojať. Niekedy sa síce hanbím nad akými lacnôtkami sa rozplakávam, ale čo už. Každý sme nejaký. Pri tomto filme sa ale niet za čo hanbiť. Poctivo a s citom prerozprávaný príbeh vzniku jednej divadelnej hry a života jej autora v dobe keď vznikla. Depp ma opäť nesklamal a Kate Winslet ,aj keď nesadne každému a blond vlasy mi k nej nešli práve najlepšie, bola príjemná. Pekná kamera, pekná hudba, brilantní herci a dojímavé finále. Nechajte sa len pekne dojať a už si raz ten gýč užite.. no. ()

mijano

V každom z nás je stále skrytý malý chlapec. A práve on je ten, kto nám pomáha prežiť život skutočne krajší. Nádherný film, ktorý vás dokonca prinúti aj plakať. ()

ElFifo

Tento film otvírá dveře nejen do Země Nezemě, ale i do divákových srdcí. Nejsem žádné plačka, ale Finding Neverland mě dojal k slzám a to i při repríze a to není samosebou. Ten Film má prostě své kouzlo, kterým si Vás dokáže podmanit a Vy se mu za odměnu nezdráháte otevřít. Byl jsem uhranut a nemohu jinak než za kouzelných 5*. ()

Dexter666

To čo sa Spielbergovi podarilo pred viac ako desaťročím zhmotniť "spielbergovským" spôsobom, to sa podarilo aj Foresterovi zasa jeho štýlom. Prechod fantázie a reality je sfilmovaný bravúrne. Skutočne krásny, dojímavý a s citom natočený film, pri ktorom nezostalo ani moje oko suché. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly