Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

Tipek_14

Samuraj ala Daredevil? Prečo nie? Kto ma rád japonsku kultúru si určite príde na svoje. Krv strieka trošku prehnane/rušivo ale mne to nevadilo. Film je úplne podobný japonskému mysleniu, veľa veci je nedopovedaných a človek si musí domyslieť prečo je to tak, čo sa smie a čo nesmie. Tak je to aj s divákom, musí všetko sledovať pozorne a pospájať si jednotlivé scény, kde sa čo odohráva. Nevravím ale, že sa mi film nepáčil, práve naopak. Tanec v závere? Už viem kde vznikol step :-) ale skvost a pekná hudba k nemu. ()

leon_id

Po hudebni strance velmi napadite dilo, sceny na poli me bavily daleko vice nez krvave souboje (od zaverecneho protivnika sem cekal precejenom trosku vic, ale chapu ze s katanama byly povetsinou spory velmi ryhle vyrizene :) Takeshi Kitano jako slepy maser velmi realisticky, mozna bych ocenil trosku vice rozvest jeho postavu. Obcas me matly nektere ze zpetnych flashbacku a pomerne vysoky pocet zapornych postav, ale rozhodne nic zasadniho, co by me kazilo celkovy dojem. ()

noctambule

Na můj vkus až moc krve. I když to bylo tak drsné, místy to bylo i vtipné. Já osobně jsem si hodně užívala poslední taneční scénu, celkově to bylo hodně propracované a dobře natočené. ()

Torako.chan

Bez skrupulí 5*. Film je skvělý. Má akci, má vtip, dokáže i dojmout nebo rozesmutnit, jak chcete. Prostě parádní. U mě vedou rolníci na poli ve třech dějstvích. Kdo si nevšiml neví o co přišel. :D ()

Fordzy

Takeši Kitano jako režisér i herec v hlavní roli nám předkládá svojí moderní verzi příběhu ze starší japonské série filmů o slepém samuraji Zatóičim. Nečekejte nějaký nonstop akční nářez. Děj se rozvijí pomalu a plynule a u akčních scén se tu hraje spíše na kvalitu než kvantitu, a když už dojde na souboj s meči, tak se rozehrává krvavý balet, kterému bohužel ubližuje digitální krev a občas i nevěrohodně se chvějící digitální ostří mečů. Celkově je to ale skvělé znovuoživení staré legendy pro nové diváky. Doporučuji fanouškům starých japonských filmů o samurajích a stepování. 76% ()

HiddenDragon

Tohle neni na 4* ani nahodou. Mam pocit, ze jsem videl uplne jiny film. Kitano je mozna sikovny v bojovych umenich, ale filmarsky pusobi misty velmi amatersky. Nechapu, ze asijska bojova kinematografie v nekterych ohledech vubec nepokrocila. Zatimco treba takovy thasjky "Ong Bak" ze stejneho roku (2003) mi svou fyzicnosti a netradicnimi udery vyrazil dech, zde jsem mel pocit, jako bych koukal na stare filmy Bruce Leeho - jenze tenhle styl mozna fungoval v 70. letech. Bojove sceny jsou bezesporu perfektni a i kamera je pri nich skvela. Ovsem ten zbytek strasne kulha. Pribeh tuctovy - pomsta a statecny ochrance vesnice - pripomina klasiku "Sedm samuraju" (1954) s tou zvlastnosti, ze samuraj je tu jeden a navic slepy. Hodne mi vadil nedomysleny styl nataceni. Je tu hodne flashbacku a vzdycky par sekund trva, nez si divak uvedomi, ze vlastne kouka na neco z minulosti. Neni to odliseno ani barevne ani jinym stylem obrazu. Take digitalni krev nebo dig. oci Zatoichiho mi prisly hodne trapne a nechapu, proc to Kitano zamerne takto pozadoval. Nektere sceny (tanec gejsi, zaverecne "stepovani") mi navic prisly premrstene dlouhe, jakoby se az do filmu vubec nehodily. Film ma sice dobrou pointu a s odhalenim hlavniho padoucha reziser nespechal, ale jak souboj s nim, tak s osobnim strazcem byly zbytecne kratke a odflakle. Chapu takove to moudro "boj je rozhodnut predem", ze pak staci defacto jedna rana, ale treba v cinskem "Hrdinovi" (2002) to bylo udelano lepe. Tady to pusobi jako nedostatek fantazie a vysledkem je bojovy "psouk". Opravdu nechapu, co se lidem na tomhle filmu tak libi. Barvy jsou vyblite, nektere prvky (pobihajici blazen) naprosto japonsky mimozni a nedotazene, nektere veci nelogicke (sebevrazda strazcovy zeny, nebo jak vlastne Zatoichi strazce nasel) a i to "mesto" ve kterem se ma dej odehravat mi spis pripominalo obycejnou vesnici - nikde neni poznat, ze by se melo jednat o velkou usedlost. Navic i obdobi (19. stol.) clovek zjisti jen z obalu DVD, ve filmu to nikde zmineno neni... Zkratka tech nedostatku tu vidim docela dost. ()

BlueZero

Príbeh slepého samuraja nebol pre mňa ničím zaujímavý. Napriek všetkej snahe som nedokázal prísť na to, že prečo vlastne zabíjal. Bolo to rovnako krvavé ako Kill Bill, no mal som pocit, že príbeh tu bol slabší. Ale aj napriek tomu to ohodnocujem lepšie ako hollywoodsku komerciu. A to hlavne vďaka naturálnej súhre zvukov. ()

Loki_17

Po celej film jsem se nudil, žádné akční scény jen párkát sekly mečem a sříkalo krve jak v Kill Bil, všichni banditi vypadali stejně, trochu zmatený film, a ještě tam nějakej transexuál, no hnus:) ()

Theraphosa

Takeshi Kitano mě ještě nikdy nezklamal...Co je pod jeho režijí, VŽDY stojí za to. Zatoichi určitě neměl ani špetku z rozpočtu, který by k tomu potřebovali jak jinak Američané. Přesto bych dal krk na špalek za to, že by to z jejich dílny nikdy nemělo takovou atmosféru. Celkově na mě samuraj působí jako velice jednoduše pojaté dílo s perfektními dialogy a dějem."I s očima široce rozevřenýma,po tom všem nevidím nic". 83% ()

Callas

7/10 Své konkurenci určitě nedal zabrat jako například Hrdina, ale pořád tento snímek považuji za nadprůměrný. Místy mi připadl trochu zdlouhavý, ale na druhou stranu dokázal být i opravdu vtipný, což mě u takovéhoto filmu mile překvapilo. Velice příjemný bonus byla taneční scénka na konci filmu (s opravdu skvělou hudbou) ()

cab

Na muj vkus dosti umelecke vyobrazeni slepeho samuraje, kery vidi mnohem lepe nez jeho protivnici a tim padem, kdo se mu postavi do cesty, je synem smrti. Nejvetsi dojem krome (Takeshi Kitano) na me udelal hubebni doprovod krasne doprovazejici kazdy pohyb na place. Zklamala mala okazalost filmu a zadne napeti nebo vzruseni, ktere by melo dychat ze vsech dramatickych scen. Necim na rozmezi jsou velmi kratke a dynamicke souboje plne krvavych cakancu, jak by se to ve skutecnosti asi udalo. Z toho vyplyva celkove zapusobeni v podobe chladnych 55%, jako samotny pocin. ()

F.W.Colqhoun

Namlsán 13-ti samuraji Takashi Miikeho jal jsem se prohrabávat svou sbírkou DVD a našel tohle. Kitana znám prakticky jinak jen jako rozverného tělocvikáře z „Battle Royale“ a tohle mě (stejně jako o pár dní dříve Miikeho pocta klasikám) utvrdilo že mám v japonské kinematografii co dohánět. A že ne všechny resty jsou k vzteku, ha ha ha ha ha. Biják je jeden z těch, před nímž musí mít filmový fanoušek, není-li mimo nesporné akademické mistrovství zasažen přímo na té nejzákladnější úrovni, obrovský respekt. Je totiž po všech stránkách když ne dokonalý, tak jistě ovládaný a také zvládnutý. Ve filmu mě máloco překvapilo jako obrovská porce svérázného humoru, jehož zakomponování do jinak vážné zápletky je mistrně přirozené. Zatoichi produkuje neobyčejně širokou škálu potěšení od té nejpřízemnější zábavy při sledování hezky choreograficky zvládnutých soubojů přes emocionální ždímačku při odhalování osudů postav, neotřelý detektivní prvek až po v žánru nejspíš ne zcela obvyklý způsob vyprávění a legrácky s filmovým, zvukovým (perkuse, muzikálové tanečky!) i dějovým rytmem. Sice nic takového v dohledné době nechystám, ale později si film pustím přinejmenším ještě jednou – mám pocit, že to bez potíží unese a já budu překvapen, co všechno mi v té hostině napoprvé uniklo. Zbývá tedy vytknout jen velmi, ale skutečně velmi odbytá CGI – digitální krev nebyla digitálnější ani ve „Třístovce“ a to, jak jsou z lidí trčí animované katany je trochu zoufalé – ale co já vím, jestli v tom není jedna z vizuálních point, kterých mi nejspíš uteklo víc. Kéž by šlo většině filmů vytknout jen tohle... ()

pjotr76

Ufff, zvláštní film, zvláštní hudba, zvláštní ba velmi zvláštní slepec se zvláštní hůlkou, zvláštní humor, zvláštní země, zvláštní obyčeje a tradice, zvláštní stepování, zvláštní gejša a....realistické prvky kendo. Zvláštní filmový zážitek. Kitano zatím nezklamal ani jako zvláštní herec viz. Battle Royale a tento film, ani jako zvláštní režisér. Neodvažuji se hodnotit, ale doporučuji příznivcům neobvyklých filmových počinů. ()

Anderas

Samuraj a jemu podobné filmy jsou pro mne stále hlubokým lesem, ve kterém vždy velmi tězko nacházím schůdnou pěšinku. Naprosto mimozemský mi např. připadá střih, který je buďto dokonale umělecký a nebo maximálně neschopný, zápletka, samotný děj i vyústění mi připomíná některou z trochu roztáhlejších epizod jakéhokoliv akčního kung-fu seriálu a konečně finální scénka s 5ti minutovým absurdním tanečkem z mého podvědomí vytahovala velmi nepříjemné vzpomínky na úchylácké klipy Backstreet boys a všech podobných klonů. Pak ale zbývá dokonalé charisma maséra, geniální bitky a šťavnaté stříkance krve, porcovatelná atmosféra, místy i originální humor a konečně i nejedno příjemné dějové překvapení. Jak tedy zhodnotit celkově? Rozhodně pozitivně, o jednu hvězdu jsem sice Samuraje kvůli zmiňovaným nedostatkům ukrátil, ještě pořád ale zbývá spousta kladů, kvůli kterým se tenhle film vyplatí. ()

DannyBoy80

Na to že to byl film z minulosti Japonska a o samurajích, tak mě to docela bavilo. Natočeno je to dobře, má to hlavu a patu, herecky zvládnuto. Je to sice taková hodně drsná historická pohádka, ale má to šťávu. Těch posekaných lidí je tam opravdu hodně a proto kvituju i minumum nechutných záběrů. ()

IvoB

Film o samurajích, který klame tělem. Na první pohled tradičně pojatá látka je střídána nečekanými „vsuvkami“, které působí až nepatřičně, jako by do příběhu o samurajích vůbec nezapadaly. Překvapivě to však celé tak nějak funguje. Sledujeme tak docela běžnou (i když vrstevnatou) zápletku protkanou zběsilými „slasher“ souboji plné (velmi špatně) digitální krve. A aby toho nebylo málo, je nám bez okolků (klidně i mezi vážné scény) servírováno i několik komediálních výstupů včetně velmi výrazného hudebního podbarvení – také nezní úplně tradičně. Navíc je využíváno ruchů, jež rytmicky hudbu doplňují. Jak vidno, Takeši Kitano (jenž si zahrál i hlavní postavu) doplnil film mnoha kreativními berličkami, které naprosto nabourávají očekávání a tvoří tak dohromady něco dost unikátního. Nebo jste snad viděli japonský samurajský film, který by končil skupinovým tancem snad všech postav? – především když před pár sekundami došlo k vyvrcholení příběhu a zběsilému prosekávání katanou? Invenčnost tu tedy rozhodně nechybí. Jen je trošku škoda, že právě akční scény se špatnými efekty a některé rozporuplné scény značně narušují zážitek z jinak velmi zajímavého filmu – 8/10 ()

Cong

Nic od Kitana jsem předtím neviděl, a tak jsem možná k filmu přistupoval s velmi mylným očekáváním, faktem ale zůstává, že Samuraj pro mě byla nuda k pos...í. Až budu někdy v budoucnu trpět nespavostí, tak se opět naskytne příležitost pro tenhle film. ()

kapibara

Kitano ukázal,jak má vypadat pravý samuraj-i když je slepý(samuraj,ne Kitano).Pomalé tempo dodává tu správnou atmosféru a bojové scény jsou propracované do detailů. ()

Marys

Na jednu stranu možno zaujímavé, no zároveň na tú druhú vcelku nudné. Sem tam nejaké veci, ktoré pobavia, resp. očaria, sa vyskytnú, no po chvíli upadnú do akejsi monotónnosti a človek len pozerá, ako sa film vlečie. Takisto neuchvátili prestrihy jednotlivých scén. Prišli nesúrodé, krkolomné a dosť nepochopiteľné. Zaujala možno killbillovská akcia, no aj tá postupne zovšednela. No a bollywoodskym záverom ma film už úplne odrovnal. ()

Nethar

Čekal jsem víc. Kdyby to bylo černobílé a natočené před padesáti lety, tak asi ok, ale teď mě ta krev navíc a jakési takési efekty moc k zážitku nepřidaly. I když je to asi zamýšlené právě jako pocta starým Zatoichi filmům, apod. Místy trochu WTF, místy ale docela vtipné. Nebylo to špatný, masér je machr, to jako jo ;-) ale jak jsem začal - čekal jsem víc. ()