Dokumentární / Historický

USA, 2004, 110 min

Michael Moore

Kathleen Glynn

Woody Richman

Aneb jak to dopadne, když si demagog vezme na mušku korunovaného "bezbranného" hlupce s mocí.(12.9.2004)

• StarsFan

Pro nezaujatého a médii neovlivněného člověka, který chce o Bushovi něco vědět, bych doporučovala bych podívat se ještě na "11. září - čas krize" a z těchhle dvou filmů si vybrat zlatou střední cestu o tom, jakej Bush je :-) Ve Fahrenheitu se totiž maximálně tak dočkáte toho, jak se Michael Moore snaží (až moc očividně) hodit na Bushe všechnu špínu světa. Osobně bych to nebrala jako nic víc než předvolební video demokratů, nicméně, k mýmu překvapení, byl tenhle film oceněný na Cannes. Proč, je mi záhadou. Možná tomu možná trochu napomáhá fakt, že žijeme lehce v proti-bushovský Evropě...(4.9.2006)

Michael Moore chtěl ukázat, že George W. Bush je nejhorší prezident na světě, a to se mu daří velmi dobře. Ale činí tak způsobem ne zrovna "férovým". Takže pokud si myslíte, že Bush je manipulátor a demagog, to samé musíte říct i o Mooreovi; oba dva si upravují a zveřejňují fakta jen tak, jak se jim hodí. Ale ačkoliv je Fahrenheit 9/11 demagogické a manipulativní, je to rovněž docela zábavné.(9.7.2004)

Rozhodně velice zajímavé, ať už stojíte na jakékoli straně. Hail to the Thief!(7.7.2004)

Scénář: Michael Moore .. I kdyby na tom bylo jen 10% pravdy, tak stejně musí být Američané pitomci (tedy "jen" 58 487 138 z nich), že znovuzvolili Bushe.. Všichni se snaží nahrabat ať už je to prezident USA nebo český politik, pro peníze nás jednou zničí..:( Jinak filmařsky to Moore opravdu umí, ale ke konci tomu až nepříjemně dochází dech.. 70%.(12.1.2005)

• - Michael Moore povolil stahování dokumentu z internetu, protože chtěl, aby se dostal ke každému obyvateli USA. (imro)

• - Fahrenheit 9/11 se dočkal největšího počtu kopií v jakém kdy dokument do kin nastupoval. První týden to bylo 868, druhý 1 725 a ve třetím kolovalo po USA dokonce 2 011 kopií. (imro)

• - Fahrenheit 9/11 se dostal během víkendu 25. – 27. 6. 2004 na čelo amerického žebříčku návštěvnosti se sumou dosahující téměř 24 milionů dolarů, což je čtyřnásobek nákladů na jeho natočení. Stal se nejúspěšnějším dokumetem v kinech Severní Ameriky, když si celkem odnesl 118 milionů. (imro)