poster

Fahrenheit 9/11

 • USA

  Fahrenheit 9/11

 • Slovensko

  Fahrenheit 9/11

Dokumentární / Historický

USA, 2004, 110 min

Režie:

Michael Moore
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indiana
  ****

  Tenhle dokument se mi zatraceně líbil (i když jsem po jeho zhlédnutí k Bushovi svůj názor nezměnil, stále mi nevadí), neboť se mi líbí ty scény z 11.9. a scény reakcí jak Bushe, tak jeho zastupitelů. Když pak ale přijde na řadu válka v Iráku, trochu jsem se nudil.(3.6.2005)

 • Eddard
  ***

  Hmmm... jdou vůbec podobné dokumenty hodnotit jako filmy? Jedna věc je řemeslná zručnost s jakou jsou natočeny, kde se samozřejmě dají srovnávat s narativním filmem, ovšem v podobných politických agitkách je forma jen nejnižší (i když v důsledku velice důležitý) služebník obsahu či poselství chcete-li. Moore moc dobře ví, jakou formu zvolit, aby dosáhl kýženého efektu, zde problém není. Když přecházím k obsahu, dostávám se z pole kinematografie na pole politiky a to už by bylo zcestné (proč by vás měl zajímat můj politický názor?!), tudíž končím s tím, že mě tenhle tlouštík zklamal. Demagogie, stejně nebezpečná jako ta, kterou sám kritizuje. 60%(25.7.2006)

 • sportovec
  ****

  Film balancuje mezi dokumentem a poněkud překvapujícím autorským přístupem. Jeho asi největší síla spočívá v době natočení, tj. v době vrcholících polemik a neshod za prezidenství mladšího Bushe. Byť se výběr informací může zdát až jednostranný, jistotu, že se díváme do odvrácené tváře určitého způsobu americké politiky, to spíše posiluje než zeslabuje.(19.8.2010)

 • ripo
  ****

  Typický Mooreovský investigatívny dokument, ktorého cieľom je tentokrát spraviť z Busha totálneho idiota a pokrytca , čo sa mu za môjho súhlasného ´´oléééééé´´ aj podarilo. Z druhej strany - ktorá politická smotánka je čistá ?!? No najčistejšie bola médiami podávaná tá, Made in U.S.A. .... (plnému hodnoteniu by pomohlo skrátenie záveru filmu cca o 10-15 minút)(11.9.2006)

 • Tosim
  ***

  Do kina jsem přicházel s vidinou zážitku. Ten se v průběhu sledování smrsknul na dvě slova - "nemastné-neslané." Nebudu hodnotit objektivitu, demagogii, či to, že Moore by byl schopen udělat z Bushe hlupáka například jen tím, že popíše, jakým způsobem drží třeba příbor, napíšu pouze, že bylo velmi málo bodů, v jakých mě tento "dokument" dokázal zaujmout. A to bych chtěl vypíchnout nejvíce. Většinou se to stávalo až ke konci a to už bylo pozdě.(22.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace