Zatímco černošský detektiv James Carter skončil u dopravní policie, jeho parťák Li je členem ochranky čínského velvyslance Hana. Ten se chystá zveřejnit tajemství šéfů Triád, nejobávanější čínské zločinecké organizace, ale když chce prozradit, kde je tajemný Šaj Šen, je postřelen najatým zabijákem Kendžim. Carter a Li slíbí velvyslancově dceři Su Jung, že ho vypátrají. Vydají se pro obálku, kterou jí předal otec pro případ, že by se mu něco stalo. Krátce před nimi se jí však zmocní několik ozbrojených mužů. Také z nemocnice je odvolána Hanova ochranka a vzápětí se objeví gang, který chce velvyslance zabít. V poslední chvíli zasáhnou Carter a Li a jednoho zabijáka zajmou. Dozvědí se od něj adresu v Paříži, kde má být Šaj Šen. Okamžitě se tam vypraví. Dvojice zjistí, že Šaj Šen je seznam třinácti nejvýše postavených bossů Triád a informace o něm má zpěvačka Genevieve, kterou během vystoupení zachrání na poslední chvíli před střelci v hledišti. Vzápětí jim zavolá Kendži. Chce Genevieve výměnou za Su Jung, kterou drží jako rukojmí ve vyhlídkové restauraci na Eiffelovce. (TV Nova)

route60

Ptám se proč neustále točí pokračováni průměrné komédie a ještě ktomu díl od dílu horší než druhý, Chris Tucker není komik ale vůl a Jackie Chan se čímdál tím více strapňuje ale to je jeho problém, doufám že Ratnera už nenapadné točit pokračováni.10% za snahu diváka rozesmát ()

Shley

Toto pokračování bylo bohužel trochu zbytečné, ani trochu nedosahuje kvality prvních dvou dílů. Vysoce doufám že nebude Křižovatka smrti 4. Jackie už není nejmladší a akční scény mu už moc nejdou a Tucker mi v tomto dílu opravdu začal vadit. Je to opravdu škoda, ale tento díl je opravdu podprůměrný. ()

ShortyIC

Celkom príjemná akčná komédia na nudný večer. Počas filmu som si užil mnoho zábavy hlavne pri scénkach zo Chris Tuckerom. Ale veľmi ma to neohúrilo. 5/10 ()

Stanmi

Inspektor Lee (Jackie Chan) a detektiv Carter (Chris Tucker) se vrací, aby opět prožili několik rušných hodin tentokráte v Paříži...Přiznám se, že sérii Křižovatek smrti mám rád, především druhý díl, ale trvalo mi poměrně dlouho (asi sedm let) než jsem konečně zhlédl tento (zatím) poslední díl. A nebylo to špatné, byť ústup kvality je celkem jasně patrný. Příběh jako takový není špatný a umí zabavit, bohužel je prošpikován několika klasickými žánrovými klišé (i když umí i překvapit), místy slabší komediální linkou a přepáleným finále. Chris Tucker se snaží, koneckonců ukecaný detektiv Carter je jeho (prozatím) životní rolí, a tak jsou některé jeho hlášky povedené, některé průměrné, no a pak taky pár těch opravdu nevtipných. Jackie po většinu času zachovává spíše vážnou tvář (vlastně se odváže až těsně před závěrečnými titulky a pak samozřejmě během závěrečných titulků) a v bojových scénách předvadí svůj standard. Celkově vzato je sice Křižovatka smrti 3 nejslabším dílem, ale vzhledem k tomu, že jsem obstojně bavil, tak je to pořád slušná akční komedie. ()

AndrewNewman

Samozrejme ten Tuckerov humor už nieje tak brilantný a smiešny ako v predchádzajúcich dvoch dieloch, avšak stále to je veľmi slušná zábava pre celú rodinu, aj keď už na začiatku viete ako to skončí. ()

jenprodnes

tak koukam ze Ratnerovi X-meni jen tak odpusteni nebudou.. Zbytecne nizke hodnoceni.. film neni o nic horsi nez jednicka s dvojkou.. ()

padress

Na tento film som sa tešil, lebo prvé dve časti boli vynikajúce. No po skončení filmu som bol mierne sklamaný. Dejovo to neobsahovalo nič nového, dokonca postava Leeho sa mi zdala byť horšie zahraná – bude to tým, že Chackie Chan starne?:) Film na druhej strane ponúka dobrú akčnú komédiu ako večerný film. Obsahuje pár naozaj vtipných scénok, ako napríklad kláštorná sestra pri pomoci s výpoveďou, francúzsky policajt, čo sa hraje na špióna, alebo hláška Cartera: ,,He has me,....brother from another mother.“ Len dúfam, že štvrtú časť už nenakrútia. ()

Buraking

Filmu dávám dvě a půl hvězdy. Objevilo se zde pár solidních hlášek: He is Me (name) and You are Yoo (name) :) Líbila se mi taktéž při jedné z přestřelek scénka s "Throw me a gun" :).... Taková lehká komedie na čtvrteční večer:) ()

Jamall

,, Jestli ty jseš poloviční Číňan, tak já jsem poloviční černoch! " ... ,,Ty nemůžeš být poloviční černoch, máme výškový limit! " A to je vlastně všechno, nic víc už se mi do paměti nevrylo. Skrz naskrz průměrné po skvělé dvojce. ()

`barocco

Jackie Chan uz nezakryje svoje roky a Chris Tucker zase naznaky obeznosti. Inak je vsetko po starom. Tvorcovia nicim naviac neoslnili (oproti predchadzajucim dielom) ale zase ani nesklamali a odviedli standard daneho zanru. Zaverecna scena na dominante Pariza ma svoje spravne grady a do tretice vsetko dobre sa v tomto snimku nastastie naplnilo. ()

jopal

Mne sa aj tento "diel" opat pacil. Tazko povedat, ci bol horsi od 2, ale davam o * menej, len pre to, ze ma nicim novym neprekvapil, ale bavil som sa a to bolo cielom... ()

krt7236826

nevadí že je to tretí diel toho istého ale musíte uznať... pri tomto filme som sa smial už pri traileri a vo filme toho bolo omnoho viac. je to akčná komédia... svoj účel plní a ja som sa bavil skvele ()

Rian_witcher

slabý odvar těžící z úspěchu předchozích dvou filmů, ani závěrečná bojová scéna na Eifelově věži nedokáže zachránit zbytek filmu ()

HKstars

Křižovatka smrti 3 sice hned v první scéně nabídne pár odkazů na první díl (čínský velvyslanec je zpátky a jeho dcera vyrostla, tak trochu jako Lucy McClaneová), ale když je klíčová osoba postřelena (můžete hádat o koho se jedná, nápověda v předchozí závorce ;) a inspektor Lee honí přes celý New York maskovaného ninju, aby během honičky náhodou narazil na pochůzkáře Cartera - ano, i tohle město je občas malé - scvrknou se Chanovy schopnosti na pár přeskočených laviček a proběhnutí skrz dálnici v plném provozu. Těžká nuda, kterou nevytáhne nad průměr ani identita uprchlíka - je to Leeův bratr, s tváří Hiroyukiho Sanady, kterému Ratner seškrtal výdaje na make-up, takže vypadá zhruba o deset let starší než v Boyleově Sunshine. Ale počkat... Leeův bratr? Kdo psal sakra scénář? Aha, Jeff Nathanson - autor druhého dílu a také scénáře k Nebezpečné rychlosti 2. Za třetí Křižovatku dostal tučný šek, ale jeho zápletka jako by se zasekla v éře blaxploitation. Asiat a Afroameričan jedou do Paříže, kde se má vyskytovat seznam třinácti šéfů čínské mafie. Na letišti potkají sadistického šéfa místní policie (Roman Polanski s rukavicemi připravenými k anální sondě!), zakomplexovaného taxikáře žijícího s vlastní matkou a se skrytou touhou stát se akčním hrdinou, a samozřejmě Leeova bratra, který je tím klíčovým záporákem a rozhodne se vše skoncovat přímo na vrcholu Eiffelovky. Jak originální! Promíchejte to s tuctem tuctových postaviček a nebetyčně hloupou epizodkou ve škole bojových umění, kterou jste v podstatě viděli už v traileru - scéna s přerostlým Asiatem a zřejmě nejpovedenějším, byť takřka nepřeložitelným vtipem (Me/Mi a You/Yu), a máte guláš do kterého se nikomu nechce. A Brettu Ratnerovi už vůbec. Třetí X-Meni na něj zřejmě byli takovým výkonem, že ho štáb hned po poslední klapce musel připojit na kapačky a milý Brett odrežíroval Křižovatku vleže. A nebo spíš byl permanentně pod vlivem. Už z dokumentů ke druhému dílu je vidět, že se všichni na place děsně bavili a dopisovali scény takříkajíc pět minut před prvním záběrem. V tomhle případě se muselo dít něco mnohem horšího, protože takhle hloupé ztvárnění čínské mafie nepamatuju ani z parodií od Wong Jinga. A to bylo většinou dost silné kafe. Chan ani Sanada si toho ale zřejmě nevšímali. Oba začínali svou kariéru někde na sklonku 70. let a tak jim o třicet let později už činí potíže před kamerou provádět náročné akční scény. U Jackieho dostoupila artritida a příliš překotné tempo natáčení do té míry, že ve filmu je jediná akční scéna a to prosím až v samotném finále. Do té doby se dočkáte tak maximálně dvacetivteřinových "cintků", které jsou většinou o tom, že Lee někam utíká nebo něčemu uhýbá. V závěru jde také spíš o balancování na ochozech nejslavnější pařížské dominanty a mám trochu podezření, že Tucker toho v té scéně nakopal víc než Chan. A to je velmi smutné. Odfláknutý konec Sanady pak už raději nepitvám, protože by mi zbrunátněla tvář a to se pak hrozně špatně vrací do původního stavu. A za to tenhle film nestojí. Nestojí vlastně vůbec za nic, pokud tedy nechcete vidět definitivní ztrapnění jedné z akčních legend. Je jasné, že většinu trestných bodů můžeme přičíst na vrub scénáře a potažmo režiséra, protože Ratner film režíruje s ochotou a talentem Zdeňka Trošky, ale sledovat bezcílné potácení chlápka, co ještě před deseti (no spíš patnácti) ohromoval svět tím, že dělá všechny kaskadérské kousky sám a vlastně ještě před pěti lety s vypětím všech sil natočil báječné Rytíře ze Šanghaje, to je černý den pro všechny fanoušky dobrých akčních scén. Měls odejít, dokud byl čas, Jackie. Teď máš ostudu jako Brno a jestli si jí ještě prohloubíš v týmu s Jetem, tak tě publikum umlátí rajčatama. Ironie nabývá extrémních rozměrů ve chvíli, kdy se podíváme jen o kousek dál a musíme pochválit Chrise Tuckera, jehož nabroušený jazyk a krkolomné improvizace nezestárly ani o vteřinu. Ten chlápek táhne film dopředu a budí dojem, že by vás pobavil i během videokurzu paličkování. Jeho fóry se sice nemají o co opřít, ale to jim na kvalitě neubírá. A Jackie jen stojí opodál a čeká, až bude moct nahrát na další smeč nebo do něčeho kopnout. Smutné, smutné... vždyť ho přehrává i Yvan Attal jako ten vykulený taxikář. Jak napsal kolega Fuka, jediným pozitivem je stále stejně dobrá hudba Lalo Schifrina. Já přidám ještě jednu hvězdičku za Tuckera a dodám, že pro mnohé bude Křižovatka smrti 3 příjemná i v tom, že si definitivně potvrdí jaký je Brett Ratner loser. A že čeští distibutoři by měli některé názvy skutečně ponechat v originále. Na viděnou v kině, ale rozhodně na jiném filmu! 30% () (méně) (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)

Nicolas Cage je duch...

Nicolas Cage je duch...

28.06.2008

...herce, kterým kdysi býval, říkáte si. Ano, to taky. Ale naše souvislost směřuje k polit-thrilleru The Ghost Romana Polanského. Tomu to nedávno nevyšlo s historickým velkofilmem Pompeii (to víte, v… (více)

Eddie Murphy je neuvěřitelně mrňavý

Eddie Murphy je neuvěřitelně mrňavý

23.04.2008

Kdo si chce na něj šlápnout? Moment, ne všichni najednou! ;-) Studio Universal už nějakou dobu plánuje komediálně laděný remake klasiky z roku 1957 The Incredible Shrinking Man. Původní verze s… (více)

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)