Zloději paměti

• USA The Forgotten (více)

Telly Paretta (Julianne Moore) přišla před 14 měsíci kvůli tragické letecké havárii o svého osmiletého syna Sama. Zatímco se snaží vyrovnat s tímto neštěstím a následným rozchodem s manželem Jimem (Anthony Edwards), dozvídá se od svého psychiatra Dr. Munce (Gary Sinise) děsivou skutečnost - dle jeho tvrzení trpí halucinacemi, nikdy žádného syna neměla a své vzpomínky si sama vytváří. Šokovaná Telly se pokouší nalézt jakékoliv důkazy o Samově existenci - fotografie, videonahrávky, památníky... Ale to všechno je pryč.

Telly začíná propadat přesvědčení, že se skutečně zbláznila. Pak ale potká naději v podobě Ashe Corrella (Dominic West), otce jedné z dalších obětí stejného leteckého neštěstí, a oba společně se vydávají hledat způsob, jak dokázat existenci svých dětí a vymanit se z šílenství, které je obklopuje. (oficiální text distributora)

moore

Byl jsem varován, že druhá půlka je špatná, ale že to bude až tak hrozný, to jsem nečekal. Ukázkový příklad, jak se dá zabít slibně vyhlížející film. ()

SirGawain

Rozjezd je vazne zdarilej... Ale ten konec to srazi tak moc, ze jsou to slabsi 3... Uz je to asi nebavilo toci, tak vymysleli ten nejrychlejsi konec co mohli... Jinak si to vazne vysvetlit nedokazu... ()

Předseda

S tímhle filmem mám stejný problém jako S Pavučinou snů. Stačilo jen místo emzáků do toho zašmodrchat vládní agenturu. Ale to by scénáristi měli moc práce. ()

CorvusBlek odpad!

Leč se J.Moore snažila ze všech sil, celý film vyšel totálně naprázdno, protože vcelku zajímavý nápad takhle totálně zmršit, na to chci raději zapomenout!!! ()

harycek

Nevím proč tu je tak nízké hodnocení , vždyť to bylo zajímavé od začátku do konce , nebyly tam žádné béčkové UFO, vše jen v náznacích a tajemné to bylo také dost , každopádně nuda to nebyla!!!!!! ()

Sonick

Perfektní námět na tajemný triller s kapkou sci-fi. Dobrý trailer, ale výsledný pocit z filmu značně neuspokojivý. Mozek není ani třeba příliš zapojovat, což bych u takového filmu očekával. Děj nemá přílišný spád, napínavých momentů po málu a co je však nejhorší – nedořešený „divný“ závěr. Nejde sice přímo o špatný film, ale s takovýmto nápadem by se dalo rozhodně udělat mnohem víc. ()

Groower

Fakt nezábavné ,Julianne s jejím mateřským poutem bych už vidět vážně nikdy nechtěl. Možná bych poprosil mimozemšťany jestli by mi nemohli pomoci odstranit z paměti tento film!! ()

Gwilwen

Mysteriozní atmosféra v úvodu a dva dobří herci - Julianne Moore a Gary Sinise. S napětím jsem očekávala, jestli nebude následovat nějaké šokující rozuzlení jako ve filmu Ti druzí. A šok se konal - bohužel v tom špatném smyslu. Zakončení bylo prostě hrozné a všechna ta snaha filmařů o "tajemnost" byla závěrem totálně degradována. ()

Tuty

Zajímavě začínající a poměrně originální thriller, který se bohužel rozjede, aby se z něho někdy po půlce filmu stalo něco jako nepovedený díl seriálu Akta X se sci-fi tématikou...50% ()

veverysiak

Pekne rozbehnuté, keby tá hra na "uhádni, komu prestrihli kábel" pokračovala dlhšie, mohla z toho byť iná paráda, lenže chlapi chceli na pomerne krátku stopáž stihnúť veľa vecí, a tak si vystrieľali ostré pomerne skoro, ale aj tak ma variácia na zlých emzetov-mozgodlabov celkom pobavila, samozrejme až na ten nešťastný hepyend, takže 75%. ()

LucMosss

Julianne Moore proměnila neúnosný námět v dokonalý skvost jen co se poprvé objevila na plátně... Kdyby se mi devadesát minut bez pohnutí skvěla na obrazovce jen Ona sama, nejspíše bych tleskala ve stoje. Avšak, tleskám i tak. Nezapomenutelný zážitek. Děkuji. Někdo se velký narodí... ()

Ondrew

Ano, zacina to velmi nadejne, atmosfera nema chybu, pocit paranoje je dokonaly. Potom vsak na rad prichadza vyraznejsia sci-fi cast, pri ktorej to ide od desiatich k piatim. Vsetko zacina byt chaoticke, clovek sa v tom vsetkom akosi drobatko straca. Julian Moore sa snazi ako len moze, o tom niet pochyb. V globale vsak vo mne film zanechal skor rozpacite dojmy, cele je to nemastne, neslane. Myslim, ze namet bol silne nevyuzity. A zaver... Eh? 60% ()

Kackac

Co začalo jako slibný thriller, zabila dokonale pointa. Nabízelo se několik uvěřitelných vysvětlení zápletky a oni si vyberou mimozemšťany? Jen tak, z ničeho nic? Náhodné přemisťování a vzdušné víry vcucávající lidi, to nevyrovná ani Julianne Moore... Tímhle rozuzlením se pro mě celý film stal slátaninou. ()

jessic

Drama matky, která přišla o syna, se brzy zvrhne v Akta X. Taková zvláštní slátanina bez atmosféry. Nakonec se z toho nevyklubalo ani drama ani napínavý thriller ()

Nugat

Celé je to bez logiky, spatlané, co koho napadlo, ale za zajímavou myšlenky vykradení paměti a za J. Moore dávám dvě. ()