Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

vesmir.posel

Udělej něco jinak než jsi zvyklý a najdi kvintesenci svýho života. Jo, můžeš cestou dostat větví nebo pepřákem do obličeje, ale jedno je jistý, bude to stát za to. ()

PowPow

Neuvěřitelně naivní film o tom, jak vám pár dní turistiky změní život. Walter je skvěle zahraný, Benovi Stillerovi jsem toho ňoumu věřil, ale paradoxně byla nejslabší část ta cestovní, protože záběry na to, jak někde chodí po cestě a hraje k tomu epická hudba, mi prostě nestačí. A víc se toho tam nedělo. Hvězdy za herce, hudbu a záběry, ale jsem spíš zklamaný. ()

MarcoH

Je to také trochu forrestgumpovské ... Nevýrazný zamestnanec so silnou imagináciou a živým vnútornými prežívaním svojich predstáv je zrazu okolnosťami prinútený začať prežívať skutočné dobrodružstvá v skutočnom svete, motivovaný zmyslom pre povinnosť (a láskou k žene). Mierne neuveriteľné, veľmi inšpiratívne a najmä strašne ľudské a citlivé. Nádherné prírodné scenérie, predovšetkým scéna na skateboarde na mojom obľúbenom Islande vo mne vyvoláva zimomriavky aj keď si na ňu čo len spomeniem. ()

Tafee

Proti klasice ze čtyřicátých let tohle pan Stiller vůbec nezkonil a považuji to za jeho nejlepší kousek ( ne že bych jich bylo nějak přehršel)... Super soundX!!! Dobrá kamera, skvělé lokace,... Přiměřené herecké vykony, spousta vtipů - některé z nich velmi povedené, některé tupé - ale podle gusta každého soudruha, že... Oddechovka jak má být! 3,5 P.S. Ještě jsem nerozhodnul, jestli ta matrixova bitka je spíš zajímavá a zábavná, nebo spíš trapná... ()

SilGhost

Walter Mitty a jeho tajný život patří k filmům, který si asi cíleně nevyberete a asi nebude patřit k nejoblíbenějším rodinným filmům jakou jsou filmy série Noc v muzeu… Ale… Ale jakmile se pozorně zadíváte na první snímky a akceptujete fantazii životního pedanta, kterého zde Ben Stiller představuje, zjistíte, že jste se ocitli v úžasném světě nádherných scenérií a životních příběhů. Už jen úvodní pojetí titulků filmu vás musí utvrdit v tom, že tady si někdo dal opravdu záležet na tom, aby to byl vizuální zážitek. V průběhu filmu jsou použity nádherné scenérie. Na pozadí těchto scenérií se odvíjí příběh někoho, kdo se plně věnuje své práci, ale moderní doba byznysu mění svět okolo něho. Mnoho ztrácí, ale i nalézá s trpkým humorem jemu vlastním. Postavy, které se ve filmu objevují a jejich obsazení je naprosto jedinečné, na nic si nehrají, jsou jací jsou, a to je dobře – počínaje sebejistým manažerem, který má řídit přerod firmy, jehož představuje Adam Scott a pokračující až k úchvatnému setkání se Seanem Pennem představujícího až mýtického fotografa ze starých dob Seana O'Connella, jehož věhlas se neopováží zpochybnit ani cynický manažer. Pečlivě vybudovaný obraz legendárního fotografa v průběhu filmu Sean Penn nenaplnil nějakým rádoby herectvím, ale plně stačilo, že prostě jen byl, sám sebou. Scéna jako by byla jen napsána jen pro něj. Naprosto dokonale jsou využity ve filmu skladby, které v rámci příběhu umocňují děj až k tomu, že vám emotivně mrazí v zádech. Jak jsem uvedl na začátku – není to film, který si asi cíleně vyberete a navíc, kdo část věcí zde vykreslených alespoň trochu neprožil, zůstanou mu z příběhu alespoň nádherné scenérie a jedinečně na točený příběh, který někteří z vás budou chtít vidět ještě jednou a jednou a melodie jako "Major Tom" a „Stay Alive“ vám budou ještě znít dlouho v mysli…. ()

FunTom

Hrozně milý film :-) Občas má sice sklon sklouznout k Stillerovské přehnanosti, ale tak nějak ve výsledku to působí jako jednotný celek a vlastně to vůbec nevadí. Mám pocit, že spousta lidí v něm hledá nějaké těžké zamyšlení nad životem a i se na první pohled zdá, že film pokládá zásadní otázky. Ale myslím si, že o to tu vůbec nejde. Jde prostě o život takový, jaký je. ()

skorapky

Ze začátku rozpačité pocity , ale pak jsem se upřímně zasmála. Dobré , někde je to na silu , ale když se člověk povznese , tak se i velmi pobaví. Hlavně se nebát odsudku. ()

Forgotten.

Ako ohodnotiť tento film? Pomalý rozjazd, ale o to impozantnejší koniec. Ben Stiller tento film pojal tak dokonale, že mi nevadila ani klasická americká "from zero to hero" - ako sa z nudnej, kancelárskej krysy stal nebojácny dobrodruh. Walter Mitty je príbeh, ktorý sa proste oplatí vidieť. Som rád, že som mu dal šancu - napokon, mal som ho vo watchliste už 5 rokov. A veľmi milo ma prekvapil. 95%. ()

CampaHD

Treba to schrustnut viac x ale má to niečo do seba. Stillera moc nemusím a tu som spokojný. Stále neviem čo ma tam tak láka mimo Penna. Ten jeho pokoj tam ma niečo do seba. 85% ()

PachoSK

Po vzhliadnutí prvých trailerov pred uvedením filmu do kín som ostal v nemom úžase. Neviem prečo, ale strašne mi to pripomínalo dielo v štýle Forrest Gump. Proste grandiózny "feel good movie", ktorý má úplne každý rád. Po vzhliadnutí filmu mám však jemne zmiešané pocity. Žiaden hate, proste len zmiešané pocity. Celkovo nemožno filmu vytknúť takmer nič negatívne, možno však na jednu vec. Tou je pocit, ako keby bol nedotiahnutý scenár. Aby som to upresnil, scenár bol TAKMER dokonalý, ale chýbalo tomu to TAKMER. Ako keď používate zubnú pastu, ktorá vyzerá takmer prázdna, no ku koncu z nej máte ešte možnosť niekoľko krát pastu vytlačiť, no neurobíte to. Namiesto toho, aby ste si umyli zuby ešte 5-6x, zubnú pastu predčasne vyhodíte. Toto sa aj stalo zo scenárom filmu. Tvorcovia z neho nevymačkali celý potenciál. Niektoré pasáže filmu boli priam dychberúce a neskutočne milé a smutné zároveň. Sem tam však prišli scény, ktoré do toho celého vôbec nezapadli, alebo ako keby tam boli úplne zbytočne. Celkovo, ako keď skladáte puzzle a máte ho takmer dokončené, no chýba Vám posledných 5 kúskov, aby ste obraz celkovo dotvorili. Takto máte poskladané puzzle z 1995 kúskov, no tých posledných 5 Vám tam neskutočne chýba a kazí celkový dojem. To sa týka aj záverečnej scény, tá zas bola useknutá až príliš predčasne a dojemný moment, ktorý naberal na obrátkach, zrazu useklo a šup - titulky. Film je však veľmi príjemný, milý a dojemný. Je to ten typ filmu, ktorý si najlepšie pozriete driemajúc na gauči po výdatnom nedeľnom obede a ktorý vám spraví dobrú náladu. Neublíži, poteší, ale nenadchne. Za mňa veľmi silné 4* ()

BR23

Nebyť toho úplného konca (romantický happy end) bolo by to dokonalé, možno až príliž. čo je na jednu stranu škoda, že tam predsa len dali ten šťastný párik (tak časté klišé u skoro každého žánrovo podobného filmu), no v opačnom prípade by som fakt nevedel ako toto adekvátne ohodnotiť kedže by som tomu chcel dať aj 6 alebo aj viac z 5 a to sa nedá. :D ()

Jan.Racek

Úžasný film a hanba pro mě, že jsem ho viděl teprve letos... Krásné poselství o snech a o tom jít do věcech naplno, nebát se života a vnímat tu jeho krásu..;) ..jedna z největších inspirací jakou jsem kdy viděl ;) proto dávám 100%.!!! ()

u_vox

Shlédnuto den po Tropické bouři. Tak co chcete slyšet? Že mě prostě dostal? Ano. Asi ano. A navíc ta reminiscence na Bowieho... Myslím, že tohle stačí, protože tak dobře, trefně až symbolicky jako Matty, bych asi své vlastní hodnocení teď v té rychlosti nenapsal. ()

JaNoKar

Geniální film.Ve všech ohledech.Taktéž je to důkaz že Ben Stiller je vhodnější na vážné role než na komedie. ()

Jimko

Tenhle nepříjemný, chvílemi opravdu stupidní film nezachranili ani krásné záběry krajiny, za které dávám dvě hvězdičky. ()

Jimmy.y

Velmi dlouho jsem odkládal tenhle snímek, důvod? Nezaujala mě obálka ani popis filmu, i přesto ze Stiller patří mezi mé oblíbené herce i režiséry. A musím říct, že jsem na sebe pěkně naštvaný, protože, to co Ben dokázal natočit je něco neskutečného. Tak banální zápletka mě dostala úplně do kolen ... Nebo jsem taky možná naivka jako Walter - hledá něco co má pořád u sebe. Pro mě úplně strhující příběh naprosto zbytečného a nudného člověka, který vidí svět jen na negativech a žije pouze ve svém světě přestav - barevnost filmu z krajin Grónska a Islandu dodává skvělý zažitek. Velmi doporučuji tento snímek shlédnout. Dávám 10 hvězd z 5 :) ()

Gattolino

Hledání logiky, nějaké stavby příběhu, pravidel, poučení nebo nějakých skrytých významů v tomto filmařském klenotu nemá smysl a zastíralo by to potěšení z laskavého a hladivého plynutí děje. Přesně podle zmínky fotografa Seana, že někdy je třeba se dívat a nefotit. Pak si v tomto filmu každý může najít svůj vlastní odraz. Mistrovské dílo pana Stillera jak herecky, tak režijně. A nádherné scenérie s úchvatnou muzikou. Poetické vidění skutečnosti má stejné právo na život jako syrový realismus plný brutalit. Proč u nás od časů Kolji a Pelíšků už nikdo neumí udělat podobný průzračný, nespoutaný a povznášející film? ()

Sejkorka

Hodně zajímavý film, hlavně s neotřelými cestovatelskými vložkami. Pochopitelně nechybí zasloužený hapyš. Walter Mitty žije raději se svém světě představ, ale jak děj ubíhá, představ je stále míň, jak se blíží realitě. Nicméně, chvíli trvá, než pochopíme, že jeho cesta do Grónska je reálná. Himaláje jsou pak úplná brnkačka. Pěkný odpočinkový snímek, režie Ben Stiller (Walter Matty). Cheryl hraje Kristen Wiig. Další z dalších. (Hraje např. ve vynikající komedii Paula se Simonem Peggem a Nickem Frostem). PODRUHÉ 21-1-24 stále pěkné krajinky, i když právě tam to nejvíc drhne z hlediska pravděpodobnosti, Jak by to stíhal, jak by fyzicky zvládnul 15 km na kol/během a pak sjezd na tom skatu. Na druhou stranu, na pozadí všeho je příběh zamilovaného Waltera do Cheryl, který končí, jak jinak, hepyšem. Je to 3 + 5 / 2 = 4 . ()

PF 2014

PF 2014