Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

JeanMarthan

Na první dojem 4/5. Rozhodně Stillerův nejlepší počin jak po stránce režijní, tak hlavně herecké (z mého pohledu). Výborný scénář, inteligentní vtipy, skvělá atmosféra, lokace, obsazení, soundtrack,... prostě lahůdka. ()

IEO10

Naprosto podmanivá cesta obyčejného člověka, která je okořeněná naprosto strhujícím a naprosto přesným soundtrackem.... 8/10 ()

Mahowny

Ben Stiller mě začíná bavit čím dál víc. Je vidět, že se s každým filmem zlepšuje. I když se ze svojí podstaty bráním veselým filmům, tenhle na mě dokázal přenést pozitivní feeling. Navíc jako bonus má dobrý soundtrack a krásné krajinky. Adam Scott byl perfektní p*čus, scéna s Seanem Pennem v horách byla vymazlená, až jsem tam chtěl být s nima. Nevidím důvod, proč v tomhle filmu hledat logické chyby nebo recept na smysl života. Tohle není psychodrama ale pohodová komedie, u kterého si člověk skvěle odpočine. ()

Shredder

Posolstvo "Prestan snivat a zacni zit" zdielane prostrednictvom vizualne putavych obrazov. Stiller nam ponuka klasicky hollywoodsky pribeh losera, ktory si prejde zivotnou premenou. Bol vsak dost vynaliezavy nato, aby tuto kolekciu klise zabalil do panoramatickych zaberov Islandu a CGI. Vdaka nim film vyzera sofistikovanejsie, co vsak samozrejme len zastiera prazdnotu. Idealne pre dnesny Instagram nation, ktory si mysli, ze pridanim filtra dokazu v sekundu premenit fotografiu novych bezeckych Nike tenisiek na umenie. ()

Lavinia

Odmítá vše, na čem v životě skutečně záleží, zdůrazňuje nadstavbu života, přitom ale se nedokáže rozhodnout, co teda: snít nebo žít? Místy připomíná dokumentární film. Tak pitomoučký konec (oba skončili nezaměstnaní, ale šťastní a spolu), že 100 % diváctva nepoznalo, že už to fakt bylo všechno, a zůstalo přiblble sedět. Já taky. ()

john.h

Prvních patnáct minut bylo špičkových, pak už to byl jen v uvozovkách hezký film. Hezké scenérie, hezké triky, hezký příběh, všechno tak na čtyři hvězdičky. ()

Nešpi

Opravdu milý film, Ben Stiller ze sebe nedělá šaška a ještě k tomu krásné záběry přírody a příjemná hudba. ()

vetsinezobri

Nejoptimističtější film, co jsem kdy viděl. Ben Stiller ukázal výborný cit pro režii, drží svůj ulítlý humor na uzdě, ale občas ho přece jen nechává nakouknout. Volí pro to okamžiky, kdy se to skvěle hodí a film to oživí. Hlavní roli tu ovšem hraje kamera. Vyniká ve snímání lokací, kde se děj odehrává, ale také v běžných záběrech. Cestuje po boku hlavního hrdiny stejnou rychlostí a spolu s ním divák sleduje, co se děje v pozadí. Osobně se mi nejvíc líbil záběr, kdy Walter skočí do vody a směrem ke hladině ho táhne jeho kufřík. ()

sima275

Jeden z nejlepších filmů co jsem tento rok viděl, a popravdě vůbec nelituju, že jsem po dlouhé době opět vyrazil do kina. Pravda, asi všechny filmy co existujou jsou lepší v kině než doma, ale u některých filmů je ten zážitek z kina prostě nesrovnatelně lepší. A když jsem šel před dvěma lety na Avatara, tak jsem si hned po skončení říkal, že takhle výborný film si přeci musím pustit ještě jednou, a hned další den jsem si ho pustil. A velmi mě udivilo, když jsem zjistil, že v kině jsem si avatara užil o 100% víc než doma. A stejný příklad je i Walter, sympatický chlapík, který se i za běžného dne ponořuje do svého vlastního světa a provádí hrdinské činy, které by v realitě nikdy neudělal :-). Jenže v průběhu se Walter mění a víc než svoji vlastní realitu si začíná užívat vlastní život. Někdy jsem měl možná problém rozeznat, co je ta ona jeho realita a co je skutečná, obvzlášť scéna ve výtahu mě docela zmátla, ale to určitě není chyba, ba naopak. Pro mě dosud neznámá americká kráska Kristen Wiig mě doslova okouzlila nejen svoji rolí :-). A celé tohle krásné představení doplňuje výborný soundtrack. Pro mě jasných 5 hvězd a do budoucna přeji Hollywoodu, aby se nebál začít točit víc filmů s takto originálním tématem a nejenom bezduché brutality. 10/10 ()

Mijagi

V jedné recenzi jsem četl, že se Ben Stiller snaží touto novinkou dospět, ale místo toho zabředá do stejného hollywoodského patosu, kterému se vysmívá ve svých předchozích komediích. Walter Mitty je opravdu plný přeslazených situací a v reálném světe nevyskytujících se, kýčovitých dialogů. Přesto musím přiznat, že mě film bavil. Pokud si totiž odmyslíte všechny rádoby vážnější pasáže, zůstane ještě spousta vtipných scén, které jsou opravdu kvalitní, např. oproti Tropické bouři, kde dost fórků bylo vyloženě trapných. Atraktivnost snímku zvedá také neustálé střídání lokací. Jde sice většinou o klišovitou krajinu, ale vzhledem k tomu, že se tato místa v americké kinematografii nevyskytují často, tak to zase až tolik nevadí. Za nejlepší moment považuji přistání v grónském hlavním městě Nuuku :-) 4 hvězdy. ()

mac000

Docela zvláštní film, zvláštní poetika, kde chvíli trvá, než se s ní divák spřátelí. Ale až ( a pokud) se tak stane, čeká ho za to odměna v podobě gejzíru vizuálních nápadů, nádherných záběrů, bizarních epizod a neočekávané (nebo očekávané?) pointy Walterovy anabáze. Výborný soundtrack a jako vždy uvěřivý a sympatický herecký výkon Bena Stillera. ()

Nathalia.A

Tajný život Waltera Mittyho na mňa urobil skvelý dojem. Je to film tak trochu z iného dúška Bena Stillera, kedže prevažne hraje v komédiách, ktoré majú väčšinou rovnaký charakter. Komédie so Stillerom mám rada, páči sa mi jeho herecký prejav a ako Walter Mitty bol skvelý. Obdivujem krásne zábery na prírodu, hlbší dej a dostala ma aj hudba. Ten cestovateľský kúsok Walterovho života by som chcela prežiť aj ja. V reálnom živote je to ako očista duše. . ()

syphoon

Krásný film, krásný příběh, ale přeci jen je tam až na můj vkus příliš mnoho takové té americké pohádky, co postupně vypadává z hliníkového kufříku, který hraje obstojně vedlejší roli po skoro celý film, dokud hl. postava nevymění za batoh. Zajímavé jsou dvě vrcholné scény jdoucí takřka hned po sobě, jo to bylo boží! 78% ()

fojtas

skvělý film na poklidný večer po přemýšlivém dni plném rozhodovaní. sklenka dobré whiskey a nechat se unášet na chvíli sny někoho jiného. osobně jsem na tom ocenil asi nejvíce tu charakterovou změnu hrdiny - nebyla tka dramatická jak jsme zvyklí z jiných , často více komerčně úspěšných filmů 90% ()

Nufa

Na můj vkus až příliš velká divočina, která mi přišla bez logiky a zkrátka moc chaotická. Při sledování mi přišlo, že po první části filmu se museli snad vyměnit režiséři, jinak si nedokážu vysvětlil onen zub, kdy všechny myšlenky Waltera najednou zcela vymizely a film najednou nabral zcela jiný obrat. Proč stojí za to film vidět je ale především pro její atmosféru, ať si člověk vezme hudbu nebo prostředí, dlouho jsem se necítil tak plný energie. Na víc, než na tři to ovšem určitě nebylo. ()

PF 2014

PF 2014