Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

SamVimes

Krásně hřejivý film, po kterém má člověk chuť vyrazit ven a doplňovat si kolonky "kde jsem byl, co jsem zažil". Stiller je výborný před kamerou i za ní ()

klima777

Je to milé. Je to hezké. A Ben Stiller ze sebe nedělá většího blbečka, než je nezbytně nutné. Hned několik důvodů k radosti... Nenechme se mýlit, pořád jde o bubblegum. Tentokrát sladkobolný. P.S. Nevylučuji časté změny hodnocení (jakpak se daří famílii Jonesových?...). ()

evuline

Je to vizuální bomba, ale jak říkaly už naše babičky, není všechno zlato, co se třpití. Čili obsahová stránka a samotný příběh je vykoupen pastvou pro oči a v mém případě i pastvou pro uši ve formě výborného soundtracku. PS: snímek č. 25 byl opravdu nejlepší :). ()

V.Silver

Trailer je krapet zavádějící, ale vlastně díky Bohu za to - v kině jsem totiž dostal úplně jiný film, než jaký jsem čekal. Nebyl o ňoumovi, kterej nic neumí a všechno si musí vysnít. Byl o chlapíkovi, kterej potřeboval popostrčit, aby si dokázal užít života a o tom vlastně celý film je. Oslava života a jeho krás. Navíc Stillerova režie je překvapivě dobrá, hravá a v mnoha ohledech precizní! Víc tu film rozebrali už jiní, proto už jen dodám, že lepší lahůdku, nebo jednohubku, chcete-li, rok 2013 nevydal. 85% Po druhé shlédnutí v klidu a teple domova zvyšují hodnocení na 95%. Tenhle snímek se se mnou nějak spojil a dostal se mi hluboko pod kůži. Krása, nádhera, povznášející pocit :) Po třetím a čtvrtém shlédnutí přidávám na čistokrevných 100% a odvolávám své tvrzení o jednohubce. Tohle se jenom jako jednohubka tváří :) ()

zigíš

něco mezi gondrym a jonzem (ale ..kvalit obou na hony vzdálené) a ideální film k tomu, když si chce intelektuální nerdí žabožrout tropit žerty z hollywoodu ..jaká to škoda (60%) ()

L_A_D_A_S

Kdyby se jednalo o film o kterém bych dopředu nic nevěděl asi bych dal o hvězdu víc, Walter Mitty je ale film na který jsem se dlouho těšil a o to víc mě zklamal. Soundtrack, prostředí všechno bomba ale ten děj/scénář.. Prostě jsem čekal víc. Walter se někam dostane, po třech minutách je zase zpět, pak zase zpět a zase zpět. Ve filmu je spousta nádherných lokací ale ani jedna není nijak vytěžená. Možná kdyby se Ben Stiller rozhodl pouze pro Grónsko/Island/Himaláje udělal by líp. Rozjezd je navíc taky docela utahanej a konec mi přišel jako když tvůrcům z veškeré té výpravy došly peníze, tak se rozhodli dát ho doprostřed. Tak moc jsem chtěl film na který budu dlouho vzpomínat ale bojím se že za pár dní už ani nebudu vědět o čem Walter Mitty byl. Škoda. ()

svobik

Přesně mezi dvěma a třemi hvězdami. Prvních asi 40 minut je esencí toho, co ve filmech nesnáším - od postav, přes nasírací poselství, až po styl humoru. Pak se to trošku uklidní, závěrečné asi 2 minuty už jsou pak výborné. I tak se odmítám připojit k místnímu nadšení, tohle mě minulo hodně velkým obloukem. P.S. Že je Stillerova postava nějaký dříč, mi teda ani z jednoho záběru nepřišlo. Je to jen uťápnutý debil, který neumí vyřešit své problémy. 5/10 ()

blackJag

Nebýt tam ty přepálené ilustrace bdělého snění, byl bych nadšen. Krom těch několika bláznivých epizod (jako vystřižených z TROPICKÉ BOUŘE) je film neuvěřitelně přirozený - i v těch skutečně dobrodružných aspektech. Jen ve velmi malém procentu hollywoodských filmů tento postup uvidíte a jen málo kdy se tak člověk může dojmout a necítit se trapně. Tady to vychází skvěle a Stillerovi za to tleskám. 85% ()

Stasz

Parádní scenérie, fantastická hudba a vtipný příběh se zajímavým koncem. Asi si taky někdy dám výlet na Island a sjedu si tu trať jako Ben Stiller. :) ()

ghatos

Nesmírně vlezlá kýčovitá podíváná, která se ohromně snaží přesvědčit o svém oduševnělém obsahu. Přitom je to zcela prázdné (takový námět potřebuje filosofický přesah). Ben Stiller se vyvine v "cool" sympaťáka, překoná sám sebe a všem ukáže, jaký je KOKOT! Ano jsem cynický, ale účelovější režii plnou falše jsem dlouho neviděl. Stiller se navíc na takovou roli nehodí - není to sympaťák, je fyzicky ošklivý a brnkání na city mu opravdu nejde. K perlám typu Forrest Gump nebo Into the Wild se to ani nepřiblížilo. 44%. ()

Henk123

Celé to působí velice zvláštně a nevšedně, pohádkově z mysli snícího člověka o vnitřním probuzení a ohlédnutí, že existuje více než černo-bílá. Velice dobře zpracované. Buď přemýšlíš a nebo děláš, člověk roste jenom když poznává. Kdo moc přemýšlí, propřemýšlí život a pak až zjistí proč nečinil, život stojí za to riskovat, jenom tehdy se otevírají nové dveře. Kdo má v sobě trochu dítěte a toho kouzelného světa dětské mysli, se příjemně pobaví. Film pro každého s výbornou myšlenkou. Je to nádhera - 90% ()

dragon94

Ben Stiller natočil opravdu krásný motivační film. Plný přírodních krásy a hledání smyslu života... Ten film je od začátku do konce skvěle promyšlený a natočený.. ze scén přímo dýchá na člověka to jak se Walter asi v tu chvíli cítí... je to nádherný rodinný film. Walter Mitty je chlápek s nízkým sebevědomím, nudným životem a podřadnou prácí v týmu časopisu Life. Jelikož jeho život za nic nestojí dost často se stává, že se zasní a přemýšlí o tom jak by bylo príma být někým jiným, dělat něco jiného, ovšem nikdy svůj život nezmění ... Vše se,ale změní, když časopis Life koupí nový majitelé, kteří chtějí časopis vydávat pouze na internetu. Walter Mitty dostane od slavného fotografa Seana O'Connella, několik negativů s tím, že negativ 25 mají použít na poslední obálku časopisu Life. Bohužel, nebo v konečném důsledku bohudík, pro Waltera, negativ 25 chybí. Walter se tady rozhodně, že najde Seana a zeptá se ho kde ten negativ je. Což ovšem není tak snadné neboť Sean často cestuje z místa namísto a nikde se nezdrží dost dlouho.. a tak se ho Walter na radu své kolegyně, která se mu líbí, vydává najít Seana na vlastní pěst do světa. "Přestaň snít.. začni žít!" 5* 92%. ()

Kurikmoon

Neviem ako sa to stalo, ale ten film vo mne prebudilo pár uvedomení. Rozhodne Walter Mitty prehovára viac ako sa na prvý pohľad zdalo.... ()

vyfuk

Stiller je v celku dost zvláštní tvůrce. Jedna z jeho prací může být naprosto nezajímavá komedie. Ta další o trošku více zajímavější komedie. Ale poté film, který je schopný změnit svět. Walter Mitty je takový typ filmu, který je schopen vás přesvědčit o mnoha věcech ve svém životě. Je to film, který vás láká dělat to po čem jste vždy snili. Svým způsobem to je méně realistická verze Útěku do divočiny. Víc takovýchto snímků. Víc mindfucků. Víc filmů, které vás donutí plnit své sny! "Můžete jednu půlku svého života přemýšlením o svých snech, ale tu druhou musíte zasvětit tomu je uskutečnit." ()

PF 2014

PF 2014