Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

melloun

Roboti měli velký potenciál pobavit celou rodinu, který se bohužel nepodařilo naplno využít. Naštěstí tam kde to vázne po příběhové stránce, to zachraňují perfektní fóry, jaké jsem v animáči už dlohou neviděl. ()

TomasKotlant

Ač je dějová linka poněkud neoriginální, zasazením do světa robotů dostává jistý šmrnc. Postavy jsou zajímavé, zejména vzhledem a jejich jednoznačná povahová charakteristika je pro děti určitě fajn. Dobře vygradovaný konec je však naprosto degradován zcela zbytečným hudebním číslem. *** Ve zkratce: Roboti. Hodně robotů. ()

Saur.us

Až na některé skutečně trapné okamžiky v čele s Fendrovým vystoupením ala Britney Spears je tenhle animák celkem pěkně natočená podívaná a díky světu, ve kterém se film odehrává, si tvůrci svoji fantazii mohli vybít úplně do mrtě. Jen by mě zajímalo, proč ten Bollywoodský závěr? :) Slabší 4 ()

Amplifier

Od tvůrců doby ledové. Roboti už nemají tak propracovaný děj, ale pěkná animace a pořád dobré vtipy drží tenhle film stále nad hladinou filmové stoky. ()

Mary19

Další animáč s alespoň trošku zajímavým příběhem, mě mile překvapil. Ocenil bych zpracování robotího velkoměsta (hlavně trasa MHD), opět výborný dabing, pár povedených vtípků a děj, který má svižný spád... 75% ()

Axident

Navzdory ne zcela zářivému hodnocení a tomu, jak tenhle animák zapadl, není vůbec nepovedený! Nic prvoplánovitě roztomilého nebo přímočarého jako Nemo, ale po několika shlédnutích má své nemalé kouzlo. A použití písně Underground Toma Waitse je každopádně skvělé! ()

char_t

Doufám, že to aspoň děti baví, já se na rozdíl třeba od Wall-eho nebo Doby ledové dost nudil. Ve všech směrech průměrný animák, slabší tři hvězdičky. ()

helloween93

Hodně kiďácký animák, u kterého jsem se nezasmál ani jednou. První hodinu jsem se hrozně nudil, zábava začala až u závěrečného souboje se zlým robotem a jeho matkou. 2* ()

Redbee

S největší pravděpodobností to není tím, že nejsme zvyklí na pohádky o "tvorech budoucích", ale musím souhlasit, že tento snímek je asi nejslabší z vlny animovaných filmů poslední doby. Snad Roboti nenaznačují vývoj dalších animovaných filmů, protože děj je skutečně slabý až chatrný, problémem je i fakt, že Roboti začínají vykrádat úspěšné filmy z nedávné minulosti a ty 3 hvězdy jsou tak za pár světlých okamžiků či detailů, které byly skutečně originální (MHD v Robot City, označení pánských a dámských záchodků) a několik skutečně vtipných hlášek a la: on: "Má oči po tvé mamince!" ona: "Ještěže jsme si je schovali." ()

valheru

Pohádka o robotech pro malé děti, které se můžou zasmát vtípkům jako vydávání směšných zvuků zpodpaždí. Prvá třetina je dobrá, gagů celkem dost, dále však děj, vtipy upadají. Snaha byla, vytvořil se pěkný filmeček. Ale nic víc nic míň. ()

Cruchot

Jeden z nejslabších animáků, co jsem měl možnost dosud vidět. Hlavně po výtvarné stránce mě to nijak nezaujalo, i když se film tváří strašně cool. Příběh je prostinký, hlášky a gagy mě přišly většinou trapné a omšelé. Na druhou stranu některé narážky a situace jsou celkem nápadité a celý film drží jako tradičně velmi kvalitní hudba Johna Powella. Určeno spíš pro menší děti (spousta akce, všechno se pořád hýbe), které ovšem spoustu narážek patrně nepochopí. Čekal jsem trochu víc. ()

Merggie

Bolo to viac-menej o ničom. Začiatok bol ale pekný. Rodičia roboti si idú poskladať dieťatko robota. Toto by mi veru v živote nenapadlo! Čo sa týka animácií a originality vo vymýšľaní podobností s našim svetom, ide o výborný film. Má však jednu základnú chybu. Nezáživný a podpriemerný príbeh. ()

Dimo

Neschopná pitomost plná moralizování, které nemají tvůrci snahu nijak skrýt. Příběh je slabý a provařený. Příliš dětské, plytké a všeobecně nezáživné. Sotva 2 hvězdy. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?