Série(2) / Epizody(4)

Recenze uživatele gudaulin k tomuto seriálu (2)

Maigret a případ mrtvého muže (2016) (S01E02)

Neodolal jsem a nejnovější verzi Maigretových případů jsem zhlédl především kvůli zvědavosti, jak bude vypadat Rowan Atkinson v seriózní roli věhlasného komisaře francouzské kriminálky. Nešlo mi ani tak o to, že bych pochyboval o Atkinsonových hereckých schopnostech, jako spíš mě zajímalo, jak mi bude Atkinson v téhle roli pasovat. Nemalá část filmových fandů dodnes vidí jediného oprávněného představitele v Jeanu Gabinovi, já naopak jsem si ztotožnil Maigreta s Bruno Cremerem, který téhle postavě věnoval 15 let života. Atkinson mi v téhle roli typově příliš nesedí, i když francouzská televizní série mi přišla poněkud chudší výpravou. Celkově jsou to ale poctivé tři hvězdičky a 65 % celkového dojmu. ()

Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (S02E02)

Oproti francouzskému seriálu z 90. let je nová britská série mnohem filmovější a výpravnější, ale nemůžu si pomoct, Bruno Cremer mi do role komisaře typově dokonale sedne, kdežto s Rowanem Atkinsonem mám čím dál tím větší problémy. Není to nutně herectvím, ale jako herecký typ bych ho rád viděl v jiných úlohách a tím netvrdím, že nutně v komediálních. Oceňuju výbornou kameru a snahu o atmosféru, ale z hlediska příběhu je Drahoušek z Montmartru ze tří dosud zhlédnutých dílů určitě nejslabší a některé vedlejší role mohly být obsazené a zahrané příhodněji. Celkový dojem: 60 %. ()