Kat

The Punisher

Kat

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 116 min

Hlavní věc proč se The Punisher nepovedl je scénář. Selhává nejen špatně napsanými dialogy ale i slabým dějem. Poměrně solidní herecké obsazení - Jane, Travolta, Patton, Manthis, Romijn-Stamos tak vyznívá do ztracena. Kdyby si film vzali pod palec takový Tonny Scott či John Woo, mohla by to být špičková drsná akční jízda. Takhle je to však jen obyčejný akční film, kterých můžeme vidět v dnešní době stovky ne-li tisíce.(8.12.2004)

Hlavni problem tohohle filmu je ten, ze jde o komiksovou adaptaci. Divak tak podvedome ocekava nejaky superhrdiny nebo alespon nejake veci, ktere jsou typicke pro komiksovou adaptaci. Jenze tenhle film je normalni akcni becko, kdybych nevedel, ze se jedna o komiks, tak to z filmu tezko poznam. Ale zase je fakt, ze akcni film to je docela slusnej. Thomas Jane je dost dobrej, ale klidne bych si na jeho miste umel predstavit treba Hugha Jackmana. John Travolta je jako zaporak taky docela v pohode a ostatni nestoji za zminku. Dalsi problem je ten, ze tvurci ocividne nemeli moc velkej rozpocet, takze ruznejch prestrelek, honicek a podobne tu je fakt minimalne, spis se tu porad planuje a mluvi. Velkej klad filmu jsou hlasky, ktery ma zvlast Thomas Jane docela dobry, akorat nektery zbytecne vickrat opakuje. Nejvic se mi asi na filmu libila hudba a to predevsim main theme, to bylo uzasny. Pokud film budu hodnotit jako komiks, tak nic moc, ale jako akcni film to je docela pohoda a nudil jsem se jen minimalne. Slabsi 4*.(2.1.2005)

Divím se, že jsem byl k filmu zpočátku skeptický a odkládal jsem jej, Kat je totiž přesně filmem, které zbožňuji. Dokonalý Revenge ultra nasraného Poldy přicházející o celou svou rodinu, kde Thomas Jane ztvárňuje skvělého hrdinu, kterému člověk fandí i drží pěsti, ten chlap má neuvěřitelné charisma. Proti němu stojící psychopatický John Travolta, nemilosrdný mafian s nemilosrdnějšími kumpány( Ten dvoumetrový a 150 kilový Rusák byl strašné hovado). Úžasná zábava, perfektní akce, solidní brutalita, hlášky, koukal jsem až do 3 rána a oči mi bleskly štěstím. Chybí mi tyhle filmy.. !!! 80%(6.12.2015)

• castor

I Dolph Lundgren měl toho času větší charisma než toporný Jane, jeho permanentně nepřítomný pohled á la 1989, slušný karate repertoár a monumentální neherectví se k této legendární postavě hodí až podezřele dokonale. Tehdy jsem mu u videa a s ošuntělým obalem od VHSky v ruce fandil i třeba dvakrát do roka. I Mark Goldblatt (placen i za schopného střihače: Terminátor 2, Komando nebo Armageddon) si na tu dobu s režií nápaditěji pohrál, namísto nemístných gumových záporáků Travolty nebo Patton přinesl ALESPOŇ poctivě sadistickou yakuzu, zatímco začátečník Jonathan Hensleigh (do té doby scenárista, posuďte sami: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon) kupí jednu školáckou chybu za druhou. Historie se opakuje. Standardní životní idylka Franka Castlea byla jednoho slunného dne rozsekána na kusy, když jeho nejbližší padly za oběť vyřizování účtů mezi gangy (scéna, která prakticky NIČÍM nezaujme). Přeživší Frank nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, prostě jde silou parního válce za jediným – pomstít se. Naprosto ale schází dojem syrovosti a efektního násilí, chybí potřebný nadhled, uvěřitelné dialogy.. prostě všechno, co by hubené hodnocení vytáhlo někam k solidním číslům!!(2.3.2008)

Nejdřívě řeknu dvě věci: 1) Nikdy jsem nečetl předlohu. 2) Neočekával jsem skoro nic. Film jsem shlédl před dvěma týdny a opravdu jsem se divil, jaktože má tak nízké hodnocení. Kat má vše, co vede k natočení absolutní sračky, za kterou tvůrci vždy dostanou pár kopanců do prdele: Johna Travoltu jako záporáka, superhrdinu, debutujícího režiséra a neznámé herecké obsazení (až na Travoltu, Pattona a Janeho). Nicméně... Kat nakopává záporákům prdele s opravdu vynikající "choreografií" a dobrými nápady. Samozřejmě jsou zde i skličující momenty a jednostranný děj... ale původní myšlenka takový průběh vyžaduje. Místy je film až surově drsný, což jen podtrhuje dusnou atmosféru. Film jsem shlédl se spolužáky, kteří sledují spíše seiály typu Medicopter a Kobra 11, a i ti si jej zamilovali. Po skončení jsem chtěl přídavek, alespoň jeden. Tvůrci mě ale nevyslyšeli, tak musí jít hodnocení o hvězdičku dolů, nedá se nic dělat. Když posadíte svou chlupatou prdel do křesla s obrovským balením popcornu a připojíte se k této nesmírně zábavné jízdě s výkřiky "Můj ty bože!", "Joooooo!" ... Pak budete doufat, že akademici vytvoří novou kategorii - nejvíce cool zážitek.(16.6.2005)