Kat

The Punisher

Kat

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 116 min

Pokiaľ má niekto na komiksové adaptácie takú slabosť ako ja, tak sa tým percentám na konci komentára nemôže čudovať. Aj keď je to sprostosť, pobaví s akčnosť s určitosťou zaručenou. 'Van Helsing' bol tiež všetkými odsúdený a ja som sa v ňom našiel, takže sa ani ja nečudujem, že sa mi páčila (aj keď uznávam) aj táto blbosť. A keby to bolo o pol hodinu kratšie idem ešte vyššie. 70%.(6.3.2006)

• Djkoma

Od začátku do konce je předem jasný průběh filmu, který tu psát nebudu, a dojde i k malému průměrně chytrému žáku druhého stupně základní školy. Herecké výkony nulové podpořené neexistujícími hláškami (od komiksu bych čekal více...). Záporák v podobě Travolty nechal všechno své charizma asi v minulém filmu a co mám psát dále? Hrozná adaptace komiksu o muži, který žije kvůli pomstě... Promiňte, ale to tu bylo 100krát !! A co je nejhorší?? Tento film nepřinesl nic navíc, ale naopak všechno udělal špatně. Smutné, jak vcelku zajímavý komiks s potenciálem na slušné eRko (s Lundgrenem to nebyla taková trága...) dokáže zůstat nevyužit. To nejhorší na závěr. Punisher theme je prakticky to samé co písnička ze Skály a to mě jako fandu tohoto filmu naštvalo moc. Změnit v jedné části pár tónů a říkat tomu Punisher theme to je MOC!!!(12.8.2004)

IMHO pokud je akční film totální blbost, musí to být alespoň zábavné. A tady se mi jeví jako splněné obě tyto podmínky. No dobře, dobře, částečně při sledování snímku pomohla i konzumace vodky, ale to je všechno...(3.1.2005)

• kOCOUR

Nalijme si čistého vína: v porovnání s ostatními adaptacemi od Marvela nemá Punisher nejmenší šanci uspět, ve stínu Pavoučího muže je dokonce absolutně pro smích. S přibývajícími minutami se snímek zvrhává v nechtěně vtipnou a nekonzistentní koláž klišé a režijních školáckých chyb a na plné čáře promarňuje potenciál být akční bombou roku – přitom comics takový je! Ve slově punishment cítím drtivou sílu a nezměrnou touhu zajít kvůli pomstě tak daleko, jak jen to bude potřeba. Postava Thomase Janea a ostatně ani Thomas Jane sám tyto požadavky ani v nejmenším nesplňuje – nestydatě přehrává, za všech okolností nesundá tvrďáckou masku a jelikož má svaly napnuté až k prasknutí, pohybuje se nemotorně jako robot, těžko uvěřit, že by někdy mohl vymlátit celý gang. Punishera beru jako zajímavý experiment. Nevydařil se a pár lidí by se z toho mohlo poučit. Příště už by chlapci kolem Marvelu zase mohli angažovat pro svého hrdinu někoho schopnějšího: Režiséra, scénáristu a především hlavního představitele. Vždyť Spider-Man dokazuje, že to u všech čertů jde!(30.4.2004)

Je to vydarený akčný film. Má výborný príbeh o policajtovi v utajení, pri ktorého poslednej akcii náhodou zomrie aj syn vplyvného mafiána, ale už sa teší len na čas strávený so svojou milovanou rodinou, ktorý ho čaká. Lenže mafián nezabúda, pomocou svojich kontaktov sa o akcii dozvie všetko a dá vyvraždiť policajta aj s celou rodinou. Ale policajt to ako jediný s ťažkými zraneniami prežije a urobí všetko preto, aby sa pomstil a zničil celú organizáciu. So spracovaním som dosť spokojný, tématika pomsty mi v tomto žánri určite vyhovuje a to v akomkoľvek podaní. Tentoraz to síce nie je až tak priamočiare, ako to na prvý pohľad vyzerá, čo je ale čiastočne záporom, obzvlášť by som sa rozhodne obišiel bez toho zbytočne prekombinovaného správania hlavného hrdinu k mafiánovým najbližším, ktoré navyše aj občas spomaľuje tempo a tak by som skôr ocenil priamy nekompromisný štýl. Ale aj tak je to stále dostatočne zaujímavé, okrem hlavnej línie pomsty ma bavil aj vzťah so susedmi, nezaprie sa ani tá komiksová predloha, čo vidno hlavne na dvojici najatých zabijakov a celkom dobre to osvieži a tak väčšinu času ma to veľmi bavilo a aj tie slabšie časti sa dajú bez problémv pozrieť. Akcie je tu priemerné množstvo a je výborná. Tvoria ju dve veľkolepejšie akcie a viacero menších, je výborne natočená, odohráva sa v zaujímavých prostrediach, nájde sa tu viacero vydarených momentov a poteší aj slušný počet zabitých a niekoľko drsnejších likvidácií. Najviac sa mi páči celé finále, ale určite musím pochváliť aj útok na rodinu a treba spomenúť aj súboj s Rusom, ktorý síce vôbec nezapadá do atmosféry filmu, ale zase je dosť nápaditý a celkom vtipný. Herecké obsadenie je veľmi dobré, výborný Thomas Jane v hlavnej úlohe, slušní záporáci, aj keď John Travolta je tentoraz trochu sklamaním a dostatok zaujímavých vedľajších postáv, hlavne susedia. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, výborný vizuál, zaujímavá atmosféra a kvalitné triky, pre potreby filmu úplne ideálne. Síce najnovší Punisher s Rayom Stevensonom ma bavil viac, ten už je presne tak priamočiary a nekompromisný, ako sa pre tento typ postavy najviac hodí, ale aj toto je stále nadmieru vydarená akčná zábava, ktorá ma baví aj po viacerých pozretiach. 80%(9.7.2007)