Kat

The Punisher

Kat

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 116 min

Hlavní věc proč se The Punisher nepovedl je scénář. Selhává nejen špatně napsanými dialogy ale i slabým dějem. Poměrně solidní herecké obsazení - Jane, Travolta, Patton, Manthis, Romijn-Stamos tak vyznívá do ztracena. Kdyby si film vzali pod palec takový Tonny Scott či John Woo, mohla by to být špičková drsná akční jízda. Takhle je to však jen obyčejný akční film, kterých můžeme vidět v dnešní době stovky ne-li tisíce.(8.12.2004)

Film o pomstě - který zbožňuji. Skvělý příběh, perfektní hudba.(1.12.2007)

• tron

„A ak vás to uteší-“ – „Nie, neuteší, vôbec ma to neuteší.“ Ťažko povedať, ako budete KATA vnímať, ak poznáte temnú komiksovú predlohu spoločnosti Marvel (ja som ju nečítal), ale ak patríte k nezasväteným, dvakrát nadšení asi nebudete. Celé to pripomína ostrú seagalovku bez Seagala s čudne vystavaným scenárom a nezáživnou, príliš „civilnou“ réžiou debutujúceho Jonathana Hensleigha (scenárista JUMANJI a ARMAGEDDONU...). Nedrží to pokope, je to nudné až nezáživné, nefunguje to ani ako béčkarský akčný film, ani ako inteligentný temný triler o pomste. Napriek tomu minimálne za svojský kasting (Travolta, Patton, Scheider) KAT stojí za aspoň jedno pozretie a raz za polhodinu dokonca zázračne chytí dych (nekompromisná masakra na rodinnej oslave). Snímka ma každopádne (ne)bavila približne rovnako, ako prvé filmové spracovanie z roku 1989 s Dolphom Lundgrenom v hlavnej úlohe. A ak raz napíšem článok o najsmoliarskejších hercoch, Thomas Jane sa doňho jednoducho MUSÍ dostať.(27.4.2009)

• kleopatra

Nevypotim hvězdičku a nevypotim, prostě neni za co. Taková snůška nesmyslů, póz a klišé - to se jen tak nevidí a kdybych měla přijít na to, co bylo nejstupidnější, tak to by šlo taky těžko, protože to aspiruje na první místo, jak to stojí a leží.... no more The punisher.(12.1.2005)

• Gimp

Chtěl jsem být milý, přistupoval jsem k tomuto dílu i přes nevalné hodnocení pozitivně naladěn. Bohužel jsem ale byl spíš překvapen - nebylo to tak hloupé jak jsem čekal, bylo to trapně komplikované, scénář s klišé na klišé a tak hrozně ukrutně předvídatelný, že by uspal i nemluvně (nadopované pervitinem jsem myslel samozřejmě - ha chabý pokus o vtip, stydím se). Jediná dobrá scéna - bitka s Rusem. Ostatní - špatně vykradené filmy - Mafiáni, Co dělat v Denveru ..., Rambo III apod.(8.8.2005)

• - Profesionální hokejista Vincent Lecavalier si ve filmu zahrál sám sebe, bohužel jeho scéna byla nakonec vystřižena. (dopita)

• - Ben Foster si kvůli filmu skutečně nechal „nastřelit“ několik piercingů. (akisha)

• - Postava Kata se poprvé objevila v roce 1974 v únorovém čísle komiksu „The Amazing Spider-Man“ od společnosti Marvel. (Steewe)