Kat

The Punisher

Kat

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 116 min

Rozpočet $33miliónovTržby USA $33,810,189Tržby Celosvetovo $54,700,105/45%/(29.6.2005)

• paascha

kdyby mě Punisher bavil jako batman, asi bych pana režiséra osobně vykostil. Takhle to zhnojit, to se nevidí.(3.3.2008)

• sportovec

Na akční film ještě přijatelné dílko. Jinak platí jedno: točit hůř a hůř není v podstatě žádný problém. Zbytky řemesla jsou ovšem nepřehlédnutelné a v lehkém žánru téměř průměrné. Jinak jde o jeden z mnoha vzájemně zaměnitelných filmů.(2.3.2008)

Obecně velice kontroverzní "marvellovka", která by ani comixovou předlohu nepotřebovala. Punisher je sympatický akční nářez o dokonalé pomstě policajta, který ztratil naprosto vše. Naštětstí brutalita filmu byla zachována v dostatečné míře a z filmu není pohádka, na kterou mohou jít do kina i děti. Punisher by mohl být vzhledem ke komixu ještě mnohem drsnější a peprnější, ale buďme rádi za to, co nabízí ... a že se nemění v pohádku typu Spiderman, Hulk, Daredevil Elektra a podobné voloviny. Tohle je prostě kultovní mstitel v klasickém podání. Chyby by se našly samozřejmě, ale pomsta je provedená dokonale, postava hlavního hrdiny překvapivě výborně podaná a ztvárněná, výtvarná stránka filmu velmi pěkná, Travolta v pohodě, záporáci v pohodě, ... prostě překvapivě dobrý comixový akčňák.(2.1.2008)

Kdopak to hoří 1.. Zločin a trest komiksového Mydláře, jenž v triku s lebkou pravidelně trestá bourbon s etiketou divokého krocana, příkoří na slušných lidech a ve finále i celou Travoltovu famílii včetně ozbrojeného služebnictva. Mé osobní guilty pleasure, které se nebojí, i přes svou řekněme neinteligenci, ze sebe sama vystřelit (komunita kolem Bena Fostera, bitka s ruskou almarou, střídání heroické / namíchnuté grimasy Punishera) a k tomu je místy protkáno patřičně amorálním nadhledem. Hensleigh i zaujme na debutanta docela slušně zvládnutými akčními scénami a v porovnání třeba s žalostným Daredevilem se tento snímek nakonec vlastně jeví jako učiněný zázrak. S ohledem na závěr se obtloustlý tanečník Johnny zařazuje po bok acetonu do skupiny hořlavin I.třídy a v koutku duše jistě přemýšlí, jestli je horší být vláčen za limuzínou nebo kritiky..(24.1.2011)