Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

Petyas

Příjemný film na sobotní večer. Bavilo, nasmál jsem se, pobavil jsem se, odpočinul jsem si. Mě prostě Matthew baví to v čem hraje. 70% ()

Lucas87

Sahara to je ten dobrodružný film, u kterého se dobře relaxuje, další jeden z podhodnocených filmů zde na csfd ()

jacko

zacatek se rysoval jako relativne slibna oddechovka (v tv), ale postupem casu az prilis pritazene za vlasy...ke konci uz docela nudilo (mozna sehraly urcitou roli i reklamy rotujici po cca 20 minutach, na delsi dobu mam zase vystarano) ()

anitae

Tak nevím, pro mě je to naprostý propadák - ale chlapy zaujaly a pobavily nejrůznější bouchačky ... mě pobavila snad jen nemožná doktorka Eva(třeba v té studni-pak už jsem to moc nesledovala..) Celkově to je neskutečná blbost, ale jsou i horší filmy, tenhle alespoň moc nenudí. ()

KafuR

Ještě že ty Amíky máme. Opravdu! Kde jinde by se jinak dali najít dva tak univerzálně cvičení zabijáci, jež jsou schopni se v klidu domlouvat během střílení a rachocení motorů, zvládnou přejít půlku pouště s půlkou auta na hlavě a hlavně jen tak mimochodem OPĚT zachránit celý svět před katastrofou, která by se dotkla nejenom jejich matičky země za velkou kalouží. Jak empatické! A to, že nakonec přece jen našli tu starou kocábku s porouchanou navigací, jim určitě každý přál, obzvlášť, když po vzoru Iráku a Afghanistánu dokázali nastolit mír v další demokratické zemi. ()

Kingjiri

Jako obyčejný akčně-dobrodružný béčko bez větších ambicí by Sahara fungovala bez větších problémů. Jenže u bijáku za 130 (!) mega bych vedle slušný technicky kvality (v tomhle ohledu má Sahara vcelku splněno) čekal přece jenom propracovanější (resp. smysluplnější) příběh - jede se do Afriky pátrat po zmizelý lodi původně potopený u břehu Ameriky, přičemž se při pátrání jen tak mimochodem podaří odvrátit celosvětovou ekologickou katastrofu, zachránit půlku Mali a svrhnout zlýho usurpátora nebohejch Tuaregů. Těch klišé, náhod a nelogičností je prostě příliš na to, aby je člověk u drahýho blockbusteru jen tak přešel. Často mě taky dost iritovala prkenná Penélope Cruz, kterou bych z fleku vyměnil. Třetí slabá hvězda za vizuál, akční finále a McConegheyho se Zahnem. ()

truhlik

Film, který se trochu snažil přiblížit se moderním velkofilmům s velice podivným a nerealistickým příběhem. 50% ()

Slavomír

Akútny nedostatok vtipných dialógov a hollywoodsky fešák v hlavnej úlohe, do ktorej sa absolútne nehodí, rozkopali tento slušne rozbehnutý film, ktorý mal byť dobrodružným letným trhákom´05. Mal potenciál aj rozpočet, aby bol najdiskutovanejším filmom leta, no kosa(kasa) padla na kameň. Dobrodružné filmy milujem, ale tu vidím problém vo veci akú by som zrejme spravil aj ja - rejža sa zameral len na akčné scény pri dialógoch vsadil len na chémiu medzi hercami. No ale keďže miliónové projekty netočím, nechám to na iných. V každom prípade ma Eisner trocha sklamal. ()

Acrobat

z gulometu trafite aj ked nemierite a nechcte trafit. Tu to dokazali popriet. Zabavne! na zaver pustneho utoku tuaregov si to ziadalo len "venovat hrdemu afganskemu, pardon, nigerijskemu narodu". Imho velmi zly strih scen a ich nadväznosť. ()

Ceberus

To, že se o tomhle filmu obecně moc neví a není prosazovaný jako áčkový, mi vůbec nebrání v odvážném hodnocení čtyřmi hvězdičkami. Bavil jsem se od začátku do konce, má to svěží humor ("jo, to byla Panama"), Penélope je tam sice jen tak na okrasu, ale ti dva pošuci Matt s Willem jsou fakt sehraná dvojka :-) navíc generál Kazim byl skutečně cool záporák - takže proč ne? ()

loveless

Dva áčkoví herci a opravdu hodně špatný scénář. Bohužel (nebo spíš bohudík?) netuším, jak moc je scénář podobný předloze, ale příběh skládající se z jakéstakés zápletky a toho, že záporákům zřejmě stačily mozkové buňky asi tak na zavázání tkaniček u bot a naopak hrdinům se samozřejmě povede každá šílenost, nebo prostě vše a náhodou u toho ještě najdou poklad, není můj šálek...neotrávené pramenité vody... ()

bono22vox

Přestože děj sám o sobě by zasloužil zasypat pískem, efektní akční scény pobaví a to je důvod proč tomuto snímku dát šanci a průměrné hodnocení... ()

Skautka

Není to špatný, ale zřejmě se to zařadí k těm filmům, na jejichž děj časem zapomenu... Ale nemálo mi to připomínalo film Bláznovo zlato. Tentýž herec se honí za pokladem s americkou sexy kočičkou :D ()

danny_21

Cha, cha, cha - fakt jsem se bavil, tolik klišé, hovadin, idiotských dialogů - chápu debílka Zahna, ale co vy ostatní, kdo nebo co vás ukecalo ? Za nejspíš nechtěné pobavení dostáváte - 30 % ()

RajAthen

Převařená verze Indyho J. v letním tričku, bez klobouku, starší femme fatale (tedy krom posledního dílu z důchodového prostředí) a předně zajímavého scénáře. Popravdě, bez McConaugheyho by to asi nebylo moc ke koukání, takhle je to zkrátka jednorázovka, ke které se nebudete vracet, jelikož chybí titěrný důvod proč. ... ale pořád lepší než Lovci pokladů! ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)