John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Toka

Mnou nenáviděná náboženská tématika a zpracovaná tak dokonale! Hořké, trpké s docela občasnými a kupodivu i vtipnými gagy, což je výsada novodobých akčních filmů. Zpracování a efekty pekla vypadaly naprosto úžasně. Hudba taky dobrá. Někde v půlce to možná kolísalo, ale konec spolu s fakt charmismatickým Luciferem. Já nemám proč slevit na hodnocení. ()

BazzoxCZ

Constantine je gulervoucí mix všeho co mám tak rád na filmech. Je tam akce je tam černý humor,je tam dej napětí,Charismatický hlavní hrdina a ještě mnoho ale vážně mnoho dalšího. Tady nejsou zapotřebí slova tady je zapotřebí vidět. ()

Rikky007

Je to pořád jen "obyčejný" vymítačský film, který však povznáší skvělý vizuál a kamera. A samozřejmě Keanu Reeves. ()

7ynek

Reesovi bych kouření nevěřil ani kdyby přede mnou vykouřil krabku máček na počkání. ;) Lů byl dobrej. ()

GOREGASM

Svérázná a osobitá adaptace peklem ošlehaného antihrdiny jménem John Constantine potvrzuje smutné pravidlo, že kvalita mnohdy nekoresponduje s tržbami. Francis Lawrence vzal říznou předlohu za inteligentní a dospělý konec a samozřejmě tím své dítko usadil do polohy náročnější než většina komiksové konkurence. Tady se totiž pracuje s postavami a celé dění okolo Constantina, kterému dodal své specifické charisma akurátně cynický Keanu Reeves, získává přes svou nadpřirozenost velmi uvěřitelné obrysy včetně pečlivě odhalované mytologie. Religiózní motiv se kterým zde tvůrci pracují, je nebývale funkční, dvojnásob když je Satanův sestup nejimpozantnějším momentem z celého filmu (Peter Stormare je Satan). Efekty na špičkové úrovni, prohnile ďábelský casting a komiksové peklo před vašim prahem. 100% ()

BeranSon

Jo, má to grády, slušný grády, ale i tak to přeci jen není ten typ filmu, který diváka plně, zcela naplní pocitem blaha. Děj celkem ujde, i když mírné zaškobrtnutí se sem tam najde. Dobré je postupné propracování se k jednotlivým zvratům, ovšem nelíbí se mi pricip pojetí. Já bych zaprvé všechno směřoval do tajuplnějšího hábitu a více rozmotával různé pasáže a vše dotáhl až na maximum. Keanu Reeves uhrál roli prohuleného vymítače velice obstojně, skvěle mu nahrávala krásná Rachel Weisz . Každopádně výsledek filmu není špatný, jak už jsem řekl, tak tedy ke konci to hodně slušně graduje a má navrch. - 8/10 - ()

cmuchalprvni

Film se může pyšnit svoji gradací, vizuálním zpracováním nebo charismatickým cynickým Constantinem. Průpovídky nováčka, kterého představoval Shia LaBeouf dokáží lehce rozesmát. Tvářička "modelky" Rachel Weisz mě příliš nepřesvědčila třeba tak jako archanděl Gabriel v podání "kouzelné" Tildy Swinton. Není to film, který by mě nadchl tak intenzivně příběhem a dialogy, že bych se na něho podíval v brzké době znovu. Zaujalo mě hlavně téma náboženství. ()

MikeeTheory

Miluji filmy, které vybočují z řady. Constantine je přesně ten případ. Francis Lawrence si vzal do ruky geniální předlohu a poupravil si ji k obrazu svému. Udělat to však tak osobitě, že jedno zhlédnutí rozhodně nestačí. Těžko odhadovat, pro koho je dílo určeno. Já na něm každopádně oceňuji to neuvěřitelné charisma, které z něho čiší ze všech stran. Pokud se navíc toho ujmou takoví herci jako Keanu Reeves nebo nádherná a brilantní Rachel Weisz, nezbývá než doufat, aby vznikalo víc takových odvážných a originálních počinů. Nejlépe na předlohy od DC Comics. ()

Wallis3

Constantine je cynickej parchant. Constantine se s ničím a s nikým nesere. Constantine nevěří, on ví! Na Constantina se dá dívat i když větší grády by tomu neuškodily. ()

Shredo

V popredi tohto biblickeho scifi stoji bad good guy, kym neni nik iny ako Keanu Reevese, ktory nam s charizmou predvadza snahu o odcinenie a vykupenie sameho seba. Pritom sa k nemu znezdajky prida krasna herecka a bok po boku zacnu bojovat proti demonom a prichodu diablovho syna. Putavo vykonstruovany dej a mnozstvom efektov, ktora vo mne evokovala cim dalej vacsiu zvedavost. ()

MickeyStuma

Na Johna Constantinea ze stáje DC Comics se ve filmové branži nějak pozapomnělo. Pravda, v roce 2014 ještě vznikl televizní seriál, ale protože stále skončil u první série, jedná se o kapitolu samo o sobě. Celovečerní film je prostě celovečerní film. Hlavní role byla svěřena Keanu Reevesovi a dá se říci, že mu padla jako ulitá. Ono celkově to jako lákadlo na daný komiks působí dobře. Dějství příběhu v kombinaci s brilantními speciálními efekty je skutečně divácký zážitek, až to dává vzniku otázce, proč ještě nevzniklo volné pokračování. Divákovi komiksu neznalého bude začátek připadat jako další film o exorcismu, ale vývojem děje pozná, že jde tady tentokrát přeci jen o něco víc. Teologie v celém svém souběhu zvýrazňuje koncepty pekla, rovnováhy, lidského záměru a vykoupení. Vzájemně nerušeně, v jednoduchosti a bez zbytečného složitého filozofování. Takže, kdo ještě nečetl Hellblazera, kde je John Constatntine ústředním hrdinou, s chutí do toho. ()

Nerd4Dreaming

Objektivně spíš na čtyři hvězdy, ale fakt, že jsem se po dobu celýho filmu ani jednou nepodíval na mobil, se pro mě stává novým měřítkem kvality. Reeves hraje skvěle, a idea pekla země a nebe stvárněná v tomhle filmu mi připadá jako velice zajímavej nápad. Mým nejoblíbenějším ďáblem však stále zůstává Al Paciona, ale to jen tak na okraj :) ()

plagjoklas

Tak od tohot som cakal fest spatny film, ale dostalo sa mi opaku. Dostalk som vrchovatú porciu nefalsovanej cool zabavy ktorej posledne dva diely Matrixu nesiahaju ani po paty. Super hlasky pekne efekty a proste nadupana akcia. Vsetko je tak ako ma byt a ako to mam v oddychovych a cisto zabavnych filmoch rad. No film mohol byt o kusik vernejsi comicsovej predlohe a bolo by to eno nuno. Takto su to len nadupane 4* ()

skleboun

tohle můžu - a i když jsem ze začátku byla jata obavami, co z komiksového hrdiny udělali, nakonec jsem byla nadšená :)) Keanu Reeves sice není bloňďák s anglickým přízvukem v olivově zeleném kabátě, to mu ale neubírá na kvalitách. Jediné, co byh možná vytkla, byla jistá očekávatelnost v ději (nebo už toho mám nakoukáno tolik, že mě máloco překvapí, nevím), ale i tak - při váhání mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami dávám nakonec pět, i díky oné skvělé scéně s cigaretou típlou do vlastní krve :) ()

Redbee

Film samozřejmě sám o sobě obstojí: výborný Reeves, neomletý děj a příjemně kvalitní triky. U mě však získává 4 hvězdy i za to, že já jsem prošel peklem, když jsem před 3 měsíci přestal kouřit a toto mě jen utvrdilo v tom, jak správný krok to byl. ()

Raaavenek

Constantine není ani špatný, ani dobrý film. Něco mezi. Shlédnete ho, ale nakonec si stejně řeknete, že to bylo o ničem... ()

Dimo

Jeden z mála filmů, kde je podle mne vzůstající úroveň s blížícím se koncem. Pro mne, jako ateistu je toto opravdu příliš Americko-náboženské, je to jako "vtipné a novátorské náboženství s ohromným rozpočtem". Uprostřed filmu jsem se vážně nudil a s každou přiblblou pobožnou andělsko-démonskou hláškou vyvracel oči v sloup. To fakt ne-e. No ale jak už jsem zmínil, konec je fajn, přijde pár dobrých vtípků, působivých záporáků, hlášek a pěkných scén... Po shlédnutí jsem měl hodně rozporuplné pocity, konec se mi vážně líbil, ale zároveň jsem byl otráven z předchozí roztáhlé nudy a blbých keců. Nic pro mně. 30% a víc ani ranu. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)