Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

Junkienka

Romantický příběh o cestách osudu, které jsou k hlavním hrdinům tak laskavé, že je o po několika letech vzájemného odloučení svedou opět dohromady. Nejspíš není vůbec náhoda, že se vše děje v době,kdy oba hrdinové mají vstoupit do svazku manželského s úplně jinou osobou v úplně jiném městě. Věc, která mě zaujala nejvíce byla nejspíše hudba, jenž byla velmi vhodě vybrána. Jinak si myslím, že není co dodat (**). ()

JUWA

Veľmi slušne natočený a dobre obsadený nenáročný film o osudovej láske Kate Beckinsale to sluší asi ako v žiadnom inom filme,a preto sa ani Cusackovi nečudujem,že sa do nej zamiloval.To by urobil asi každý normálny chlap na jeho mieste.Scenár sa však nevyhýba všetkým možným klišé a preto ho iba slušná realizácia odlišuje od nejakých Pilcheroviek.(Z ktorých som mimochodom nevidel a ani neuvidím ani jednu.) Pokiaľ čakáte aj niečo viac,vrelo odporúčam Srdcovú sedmu.Napokon záver je jedna z vecí,ktoré som nepochopil.Neodporuje náhodou celému žánru ? ()

hackstolle

Hezke to je, cozpak o to, ale 8O% bude stacit, ikdyz mam treba zrovna Bridget velmi moc rad. Vlastne ze vsech herecek momentalne nejradeji. Az se mi neco podobneho stane, tak to prehodnotim a dam treba 90%, ale to se asi nikdaaa nestane. :-) ()

Berry0153

Příjemný leč velmi surreálný příběh. Ale tak je to přece ve většině romantických filmů a tenhle má navíc kouzlo neznáma, sněhových vloček a krásnou hudbu Alana Silvestri v pozadí. 70% ()

Havala

Pokud pomineme romantické pitominky které mě neskutečně štvou, tak i příběh byl celkem zvládnutelný - na romantický film. ()

Slunik

Přece jen až moc vyhnané do extrému. Ale jinak příjemná podívaná především díky hereckému obsazení, Kate je rozkošná a John roztomilý a divák jim jednoduše musí držet palce, aby je OSUD svedl dohromady. ()

Kubi21

Tenhle film mě teda sakra minul. Vůbec se netrefil do mého vkusu a hlavně je to jedna velká nuda a to podotýkám, že snesu romantické filmy a nejsem úplný nepřítel. Hvězda je pouze za snahu všech zúčastněných. ()

Samarol

Romantický film a Kate Beckinsale?! To je jako poklička na hrnec. Holt je to moje oblíbenkyně a s tím nic nesvedu. John Cusack byl jako protějšek ucházející. Hra s osudem se rozhodně povedla a celý film jsem čekal na to, jak se to vyvrbí. Nemohu si pomoci, ale hlavně kvůli Kate a jejím nádherným slzavým očím dávám Kasiopeju +1. ()

teba

Celkem příjemná záležitost, dá se vidět bez větší újmy, i když na opakovaná zhlédnutí mám jiné favority. Děj hoooooodně přitaženej za vlasy (ale chápu, romantika musí bejt). Co se hlavní čtveřice protagonistů týče, tak mě ženská sekce dost nudila (místy až irritovala) a nemohla jsem se dočkat, až bude na scéně opět mužské pátrací duo Cusack - Piven, kterému vlastně patří ty tři hvězdy mého hodnocení :o) ()

Petule3

"Nepřítomnost znamení je znamení" ...."možná tady ležíš na zemi, protože nechceš stát někde jinde".... "příjemný večer, ano, právě se zakoukávám do holky někoho jiného" .....zjistila jsem, že tenhle film fakt žeru! ()

huzgi

Příjemný film bez velkých ambicí. Pokud se začnete dívat bez jasných očekávání, tak to opravdu poklidně plyne. ()

PlayEasy

Tak tohle bylo teda velmi příjemné romantické překvapeni a nám to jakožto milovníkům romantických komedii přišlo velmi dobré a několikrát jsme se u tohoto filmíku od srdce zasmáli. Celý film také dvakrát podtrhuje velmi hezká Kate Beckinsale a také tentokrát příjemný John Cusack. Ale že jim ten osud nepřál, ovšem na konci se to nakonec samozřejmě celé správně vyladilo a my si tento snímek opravdu užili! 75% ()

Ukrizku

Příjemná romantická záležitost, u které od začátku víte, jak skončí, ale stejně se pokocháte sladkobolným průběhem honby za poklady "osudu". Na osud věřit nemusíte, a přesto si řeknete, že na tom něco je. Že vystoupit z pohodlí všedních vztahů, riskovat a pro trochu vášně ujít světa kraj, že to vše má svůj význam. Žít či přežít, to je stará otázka. ()

JosefTomas

Rozhodně to berte trochu s nadhledem. Není to, co se týče příběhu, kdoví jak věrohodné. Ale je to dosti dobře natočené a i celkem obstojně zahrané. A komu vadí, že je to moc velká náhoda, no a co, je to přeci jen film a já jsem se dobře bavil. ()

Jonatthan

Mám rád romantické komedie, které se odehrávají ve vánočním čase... Nijak objevné, ale velmi milé... Eugene Levy skvělý... ()

forzaroma

Velmi pekná komédia. Od začiatku som čakal len na koniec, ktorý bol síce predvídateľný ako to už u väčšiny romantických komédií býva, ale aj tak skvele zabrnkal na city. Ak neveríte v osud, po tomto filme zacnete pochybovat.. ()

Via

Příjemný film, celkem originální scénář, na zpestření a ne přílišné přemýšlení, což pro mě není typické ;) ()