Pohádka vypráví o osudu malého Michálka (T. Josíf), který zůstává po smrti maminky sám. Chamtivý zelinář Haboš (M. Huba) jej chce připravit o chaloupku. Vyláká proto Michálka na cestu za pokladem a v temné sluji ho opouští. Dobroděj (L. Chudík), pán Radhoště, ukáže Michálkovi cestu za kouzelným kvítkem do čarovné zahrady. Když jej chlapec po překonání mnoha černokněžníkových nástrah získá, dostane se zpátky na zem jako dospělý mládenec (M. Dlouhý). Na knížecím zámku je svědkem toho, jak zlý černokněžník (K. Roden) unese komtesu Bělinku (J. Schneiderová). Vydává se ji proto hledat a vysvobodit. (Česká televize)

zdeny99

Pro mne je tohle až moc ponurá pohádka s depresivní kamerou a hudbou. Nejhorší ovšem byl ten zvuk a otřesné ozvěny. Dabing slovenským hercům také nesedl. Počátek pohádky byl naopak až přehnaně poetický. Jediné, co se mi líbilo, byla Rodenova maska coby zlého černokněžníka. [580. hodnocení, 30. komentář, 46%] ()

Bozvav

Dokonalý Chudík jako pán z Radhoště, Roden již tradičně dobrý v roli bídáka. Chudý sirotek to udělal špatně. Misto aby si vzal krásnou, zelenou hejhulu Kuklovou, se vydal zachránit rozmazlenou, unylou a ukňouranou komtesku Bělinku, která za všechnu tu námahu dle mého nestála. Zatímco první půlka pohádky působí autenticky Valašsky, tak druhá půlka je dosti utahaná fantas magorie, kde zvláště závěrečný souboj dosti odflákli. Za mne průměrná pohádka ()

Heroine odpad!

Směšná nuda. Příšerně přehrávající herci, blbý příběh, směšná zápletka, nesnesitelná hudba, prostě děs. ()

josieaddms odpad!

Pan Huba je můj oblíbený herec, ale tohle byla teda fraška! Hrálo se hrozně, žádný příběh, děly se neskutečné hovadiny, které byli jako podraz na diváka, ať už malého nebo velkého. Nebylo to ani zábavné, ani napínavé, a neustálé nelogické díry a zvraty byly směšné a ubohé. Plus hudba Hapky, která byla naprosto nesnesitelná, tomu jen dodávala na příšernosti. ()

Pitryx odpad!

Pane Bože to bylo co? Pohádka? Ani omylem. Spíše depresívní báseň o ničem. Michálek byl zřejmě dementní, protože nepoznal bylinkáře, který jej chtěl obrat o ovci, a pustil si jej do domu. Dále stojí o komtesku, která se při výběru ženichů chovala, když ne jako kráva, tak jako fetlá určitě. Nepoznal ani babici jako vandráka, alias příšerně dabovaný pan Chudík. On ten zvuk byl vůbec celý divný. Já nevím už přesně, ale tuším dvě scény jsem musel jet znovu. Ne, že by se mi líbily, ale že prostě nešlo rozumět co ten či onen říká. Oni tam snad na postsynchronech dali omylem efekt sportovní haly či co. Prostě příšerné. Dějově to skáče jako koza na ledě. Nic se nevysvětluje, a celé to ani pan Roden, který snad jediný se tam snažil, bohužel nezachraňuje. Hudbu pana Hapky mám rád, a zde perfektně podkreslovala depresívní práci kamery. Ale že bych to považoval za klad, to se říci nedá. A tak je pohádka, či co to bylo, z kraje mého mládí nadobro zprzněna a už o to nechci ani zavadit. ()

ostravak30

Ony ty moravské kulisy mají přece jen nějaké určité kouzlo. Možná proto, že se zde natáčí ojediněle. Na druhé straně zrovna v této pohádce jsou působivé vlastně jen na začátku. Ano, shodnu se s ostatními, je to poněkud temnější pohádka. Ale tipl bych si, že je na motivy nějaké lidovky. Příběh je slabší, ale herci kvalitní. Na pomezí dvou a tří hvězd, ovšem vzhledem k faktu, že pohádka má spád a je napínavá, pořád se v ní něco děje, což je při delší stopáži důležité, tak zůstanu takhle. Ještě doplním, že si Petr Hapka nejspíš vypůjčil hudbu ze seriálu Území bílých králů, na kterém se taktéž podílel, neboť jak jsem ji slyšel, okamžitě jsem seriál poznal. Ta je totiž nezaměnitelná a pro seriál naprosto jedinečná. ()

Muff

Náhodou jsem narazil na tuhle pohádku, co začínala tak, že jsem skoro chtěl přepnout. Jakýsi obejda tam furt mlátil kluka a řval na něj, pak šel kolem jako nějaký pán, něco udělal, pak kluk utek, obejda trochu pofňukal a kluk mu otevřel, aby dostal další nášup. No, už to s hrozným dabingem a postsynchrony mne skoro odradilo, ale neměl jsem co dělat, tak jsem jedním okem koukal. Došel jsem k závěru, že snad i student školy by natočil pohádku zajímavěji, vůbec nemůžu přijít na to, co ji u mne tak pochopilo, ale možná to bylo všechno dokupy - hrozný dabing, hrozné herecké výkony (Martin Huba), laciné lokace a neuvěřitelně nezáživné záběry, nudný děj a strašně natahované rozhovory a scény, které měly být naopak pomalé, nelogičnosti, klišé (Roden je ten zlý, jak jinak, Kuklová divoženka, ach jo). Prostě celkově slabé, utahané a nepohádkové, a to přitom mám rád pomalejší pohádky, ne tu moderní videoklipovitost, ke které to sklouzlo už i u Anděla Páně 2. ()

SuzieS

škoda, že tvůrci se nedrželi původní pověsti, nebo že pohádku alespoň jinak nepojmenovali... dialogy velmi špatně a nelogicky napsané... ("aaa, už jsem zcela uhranutý") taky to trochu kazí špatné ozvučení... Jediným plusem je Karel Roden a docela pasující. atmosféru dotvářející, hudba ()

Scaevola

Neznaje předlohu a nevěře příliš českým televizním pohádkám, doufal jsem, že úvodní motiv o ztrátě dětství v hlubinném bludišti dospělosti vydrží po celou dobu. Avšak posléze se vše překlopilo na standardní taškařici o tom, jak s prominutím nemehlo získalo srdce rozmarné princezničky a sympaticky dandyovského černokněžníka při tom jen tak mimochodem porazilo. ()

Verja odpad!

Svatá prostoto! Nevěděla jsem, jestli padat smíchy z křesla nebo zírat nevěřícně s otevřenou pusou - zvládla jsem oboje. Tahle pohádka by měla dostat cenu Halucinace roku! Naprosto příšerné zpracování, hlasový projev bylináře jsem přežila jen silou vůle. Ani nádherná příroda to nezachránila. A přitom mám pohádky táák ráda.. P.S: bubun to tu v komentářích vystihla naprosto přesně! :-) ()

Lykos

Prapodivná pohádka. Má celkem tísnivou atmosféru, což bych hodnotila kladně. Nicméně styl vyprávění je značně nepříjemný. Příběh rozhodně neplyne, spíš skáče, čímž je chování jednotlivých postav chvílemi dost nepochopitelné. Vyzdvihnout musím Martina Hubu, který byl opravdu hrůzostrašný. Proto dávám tři hvězdy, ač dvě by asi byly blíže skutečnosti. Ludvík Ráža si zde vybral slabší chvilku, ale jelikož jsem se při sledování i ve svých téměř čtyřiceti letech skoro až bála, tak se tomu jistá zručnost upřít nedá. ()

milos.bradik

Trochu hororovitá pověst. Je docela zajímavá, ale ten bylinkář Haboš je příliš šílený, Michálek je příliš naivní a to i v dospělém vydání a převleky toho Dobroděje z Radhoště jsou trapné a o tančícím Suchánkovi nebo té Lululu Lulkyni raději ani nemluvím . Námětu neprospívá ani to, že si komtesa Bělinka vybere ženicha čistě podle daru, který ji donese a na dárky od Michala se vykašle. Takže pouze průměr. ()