Deset malých černoušků

• Sovětský svaz Desyat negrityat (více)

Filmová adaptace detektivního románu Agathy Christie. Deset navzájem neznámých lidí přijíždí na "černošský ostrov", kam byli vylákání každý pod jinou záminkou. Postupně odhalují, že sem byli pozváni, aby byli potrestáni za zločiny, které spáchali a které zůstaly nepotrestány. Vše se děje podle dětské říkanky o deseti malých černoušcích. (Slípka)

vecnaAmbra

Napätie narastá len veľmi postupne, aby napokon maximálne vygradovalo. Prostredie na skale je neuveriteľne atmosféricke a mrazivé, tak svojim interiérom ako aj exteriérom. Hudba príbeh v správnych chvíľach umocňovala. Pravdaže človeka napadne, že zúčastnení si nerobia veľké starosti s odpratávaním mŕtvol, informovaním príbuzných, zariaďovaním pohrebov, alebo aspoň hľadaním akýchkoľvek možností ako vyhľadať pomoc a dostať sa z ostrova preč. Ale o tom predsa tieto skvostné detektívne príbehy nie sú. Bola som rada za podrobnejšie vysvetlenie na konci, nakoľko už sa mi ani nechcelo veriť, že ešte príde (aj keď nejaké otázky by som ešte mala). Bola som veľmi zvedavá na túto verziu so Sovietského zväzu a nečakalo ma sklamanie. ()

Petbrab

Má oblíbená kniha. Toto je jediná filmová adaptace předlohy, kterou jsem viděl. A patrně nejvěrnější až na malé detaily. Na jinou už ani koukat nebudu. ()

gggggg

Určite ide o vernejšiu verziu adaptácie ako z roku 1965, avšak pre mňa menej atraktívnu. Táto adaptácia nebola taká svižná a niektoré dialógové pasáže my prišli zbytočne naťahované. ()