Kubi21

Docela jsem se těšil a bohužel jsem se neubránil lehkému, ale opravdu lehkému, zklamání. Téměř celý film je skvělý. Od atmosféry mladých yuppíků až po krvavé a vcelku komické scény. Za to dávám 4*. Ještě bylo celkem v pořádku šílené řádění v ulicích, ale od tohoto okamžiku to šlo z kopce. Psychologická studie tomuhle snímku vůbec nesluší. Za to dávám 1*. To máme průměr 2,5. Mé hodnocení je ale tři hvězdy a to nadprůměrné. Za to může naprosto dokonalý a skvělý Bale. Jemu uvěřite vše a hlavně díky němu šlo přežít i tu psychologickou sondu. Kvalitní film, ale mohl být lepší. Škoda. ()

Olafsson

Až na ty vraždy (přehnané) bych řekl že se pravděpodobně jedná o dokonalý portrét korporátního psychopata. Takového jakých kolem nás pobíhají stovky, tisíce, nerozpoznány... ()

Larry12

Dal bych čtyři, ale je tam až moc nesrovnalostí. Některý scény mi připomínají nějakou komedii (např. záchodová scéna, nebo tohle). Ke konci to začalo být děsně divný, jako např. nahej Christian Bale pobíhající po chodbě s motorovou pilou. A konec byl úplně zvláštní. Jinak když už mluvím o Baleovi, zahrál to fakt skvěle, toho psychopata sem mu opravdu uvěřil. Sečteno, podtrženo není to špatnej film, ale není to taky žádný veledílo. ()

Havala

Docela drsný film o nekonvenčních praktikách jednoho občana žijícího mezi námi. Při sledování TV Nova poslední dobou vidím, že zdaleka není na světě sám, chudák. ()

kotasbk

Bale je prostě pán herec :) Příběh celkem zajímavý, ale něco to postrádalo. Vražedné záběry byly lahůdkové :) Hey PAUL.........a rozje*al mu hlavu sekerou :) Fajne scéna :) Ten štájl BATMANA :D draké sako, drahá košile a brýle wayfarer a k tomu mobil z doby kamenné :) ()

subic

Jejda, tak tohle jsou týpci z Wall Streetu? A co dělají dnes večer? Chystají se do klubu River Caffe zahrát si kulečník. Měřítkem je vzhled vizitky a značka obleku. Pak je jasné, že může nastat něco jako hypotéční a následně dluhopisová krize. Naštěstí je to úplně akorát dlouhé a vraždy nejsou nijak zdlouhavé. ()

Pitryx odpad!

No jo američtí kravaťáci v plné kráse. Film je nudný až běda, není v něm nic vizuálně zajímavého. Dá se u něj v poklidu zdřímnout. Možná je Ch.Bale dobrý, ale to na celý film nestačilo. 20131221 0000/0000 ()

maoc

Uvízne v paměti. I po letech si vybavuji tu rozpolcenost, kterou jsem po jeho shlédnutí měl. Co jsem to vlastně viděl? Společenskou kritiku? Satiru? Navoněné hovno? Na film jsem se díval, aniž bych věděl, že přijde zvrat. Když přišel, úplně mě rozsekal. Tenhle film v sobě rozhodně něco má. ()

DoNotCross

Roztomilá výpověď o tom, jak z nás konzumní společnost dělá psychopaty. Thriller nebo parodie? Záleží na vašem přístupu. Chování Patricka Batemana je směšné-lpí na povrchu a dobrém dojmu, obsesivní honbou za maličkostmi evokuje šílence. Děsivé je, že svým chováním evokuje skutečné lidi, které každodenně potkáváte a že svým chováním nikterak nevybočuje z řady, naopak, je jedním z mnoha jemu podobných mladých mužů, jejichž hlavní náplní bytí je porovnávání vizitek. ("Oh my God, he even has a watermark!") Z prázdného vedení života se milému Patrickovy do věže nastěhují netopýři-je však jediným člověkem daleko široko, s vědomím, že věci nejsou jak mají být a tak ignorován svým okolím a těmi nejbližšími ventiluje své nevyslyšené volání o pomoc skrze morbidní kratochvíle. Snímek, který mnohé odradí svou neuchopitelností a ty, co vytrvají, rozezlí svým prazvláštním koncem. Přitom má tolik co nabídnout-několik nezapomenutelných scén, výborného Christiana Bala, který je ztělesněním člověka na pokraji psychického zhroucení a konečně zajímavou sondu o kravaťácích, jejíž závěry jsou aplikovatelné na mnohem širší výsek populace. A navíc vás čeká převelice zajímavý exkurz do vod populární muziky. ()

B_Dup

Nějak ty své nejhlubší touhy Bateman prostě ukojit musel. A že to byl ale způsob! Na rádoby přítelíčky a pracovní kolegy hraje slušnou habaďůru, ale k lidem bez domova, chudákům, prostitutkám či k nic nechápajícím kolemjdoucím cítil jen opovržení a zášť. Sám však nevěděl, kde se to v něm bere. Prostě pud. Nemoc? Možná. To nechme psychologům. Já se bavil. Líbí se mi, když je člověk vlastně úplně jiný, než vypadá, na koho ho ostatní tipují. Není totiž předvídatelný. ()

kubilov

Vlastně ani nevím jak to režisérka myslela, taky vlastně nevím co to vlastně mělo být za žánr a nejsem si tak úplně jistý co bych si o tom asi tak měl myslet. Kdybych byl zapšklá konzerva, tak tomu napařim 1*, a to jen za dokonalýho Christiana Balea, jenže mě to nějakým zvráceným způsobem bavilo, a i když místy to bylo vážně psycho, tak jsem to vlastně s radostí dokoukal.. a rozhodně jsem nelitoval. Sympaťák Patrick Bateman je vlastně jen takovej obyčejnej zaměstnanec veliké firmy na Wall Street, kterou shodou okolností řídí jeho otec, má slabost pro blondýnky, je to velký znalec hudby, má rád vše značkové a nesnáší nepořádek. Jo a ještě protože cítí duševní prázdnotu tak zabíjí lidi. O jiných postavách se nemá cenu ani bavit, Bale je jako Bateman naprosto úžasný a je na něm úžasně vidět, jak si roli užíval. ()

Brano

Okrem výborného Christiana Bale v hlavnej úlohe nenachádzam žiadne iné pozitívum. Film je nudný, nie je v ňom nič vizuálne zaujímavé. Prišlo mi to také suché bez dejového napätia s nie príliš oslnivou atmosférou. A záver som veľmi nepochopil. Nebyť výborného hereckého výkonu Balea, tak hodnotenie z mojej strany by bolo ešte nižšie. /50%/ ()

WolfIssen

Jsou i lepší filmy o psychotických zabijácích, ale musím ty 3* dát za to, jak výborně se Christian Bale zhostil svojí role. A které vlastně ne, že? ()

luciebenadova

Nedokážu pochopit proč je ten film tak nedoceněnej. Asi se prostě bojíte že vás kolega jednou pozve na večeři a po dezertu vás rozporcuje motorovkou a vaší manželce to zezadu do hlavy našije šroubama. No co, prostě ho jeho život uspokojuje s krví na rukou, tak se z toho nezblázníme a vzpomeneme si, kdy naposledy jsme měli chuť někoho rozřezat. ()

Petule3

Ani nevim, jak jsem mohla dát tři hvězdičky...asi protože jsem se fakt bála a bylo mi z toho blivno. Nějak zrovna na tenhle horor nemůžu zapomenout a vždycky, když vidim Christiana, vzpomenu si na to, jakýho prasáka tady hrál....hnus, fuj, ble. Ale hodnocení nechám, protože moc hororů se nebojim, takže vlastně dobrý. ()

adamix

Po druhý krát už je dojem lepší, ale viac ako 3* tomu nedám. V mladšom veku sa mi film nepáčil. Nedokázal som sa stotožniť s tou kombináciou násilia a sexu, ktoré hlavná postava považovala za svoje chuťovky (výnimkou bol MECHANICKÝ POMARANČ), ale rokmi skúseností s podobnými žánrovkami a pochopením zvrátenej stránky umeleckého sveta som si film vychutnal omnoho viac, ako v minulosti. Predovšetkým poklona patrí Baelovi, ktorý tu stvárňuje psychopatickú kreatúru v tele úspešného a samoľúbeho narcisa Patricka Batemana. Jemu jeho herecko-osobnostný talent verím, čomu však neverím, je schopnosť režisérky/scenáristky Mary Harron vytvoriť zmysluplný a plnohodnotný príbeh, ktorý by naivne neprikrášľovala podľa aktuálnej nálady. Tie vedľajšie postavy sú proste naivné a nesympatické, rovnako ako celý ten akože príbeh, ktorý sa v závere tvári ako niečo viac. Do polky si to udržuje isté kvality, ale k záveru už tvorcovia podľa môjho názoru nevedeli, ako film rozumne zakončiť tak si zvolili záverečný mindfuck, aby to vyzeralo cool a art. Škoda, ale Bale je génius - hrôzostrašný. ()

henrycruel

Spousta lidí mi tento film doporučovala, tak jsem si myslel, že půjde o skvělou podívanou, ale opak byl pravdou. Námět je možná zajímavý, ale to zpracování se hodně nepovedlo... Škoda... ()