Misterioso

Spoilery! Nejdříve jsem byl odhodlaný tenhle film zatratit, ale když se mi to uloželo v hlavě, tak jsem si to částečně rozmyslel. Mám pocit, že si tenhle film mohu vyložit dvěma způsoby. Buď má Americké Psycho dementní scénář, kde jsou všichni okolo (policajti atd.) úplní debilové a nebo se všechno opravdu odehrálo v Patrickovo hlavě, tudíž třeba pytel od krve dává jakousi logiku. Asi je to prostě satira na dnešní společnost, kde si nikdo nepamatuje ničí jména atd. Čím víc o tom přemýšlím, tak si myslím, že tohle dílo nemohlo být myšleno vážně. A nebo...? Nejvíce by mi asi pomohlo další zhlédnutí, ale na to zatím nemám chuť. Christian Bale byl ale až nechutně přesvědčivý. Chtělo se mi nakopat ho do toho jeho namyšleného, rádoby "výjimečného" ksichtu. Mám smíšené pocity, hodnotím málo nebo hodně? ()

faktor_xx

Hmm...veľmi ťažko sa hľadá niečo pozitívne k tomuto filmu...očakával som od tohto filmu oveľa oveľa viac, ale dostal som pravý opak vo forme sklamania... ten slušne znejúci názov, ten originálny nápad, tí kvalitní herci..to všetko zaručovalo dobre sa vyvíjajúci film...avšak nenašiel som pochopenie pre tento film...neviem, či len pani režisérka Mary Harronová sa snažila vniesť do filmu inšpirovaného knihou vlastný pohľad, vlastné myšlienky a metafory, čím však všetko pokazila, alebo je tak zlá aj knižná predloha od Breta E. Ellisa rovnakého mena... tak nelogický, nesúvislý dej, ktorého pointa ujde na samotný vrchol Mount Everestu a my, ako diváci, sme stále len na miestnom kopčeku za dedinou... toľko absurdnosti, vnucovanej nesujetovosti, nútenej "zápletky" (ak sa dá tak nazvať) som ešte nevidel... veľmi zlý uhol pohľadu režisérky... navyše silené obscénne scénky, sexuálnej zvrátenosti... neviem, či sa snažila Harronová len rebelovať, poukázať na seba, "dostať" ľudí... jediné plus je námet resp myšlienka takého zobrazenia, ale jeho prevedenie a (ne)pochopenie tvorcami sa javí ako 80-ročná pouličná ľahká ehm.. dáma... herci nie sú zlí, ale sú takí stereotypní, jednotvárni, bez väčšej mimiky či gestikulácie, takí ako keď neokoreníte jedlo...a najviac ma sklamal zvrat a záver...absolútne nelogické, nedopovedané, vynechané z kontextu, nezaujímavé... keď prižmúrim obe oči, ktoré si najprv vypichnem vidličkou, tak ledva ledva 40% ()

kolly13

Slabé, to jako že jsem zklamán. Loudavý děj, zbytečné tlachání frajerů s mlíkem u brady a upocené výkony herců. Bale nepřekročil hranici svého hereckého mistrovství a znát jej jen z tohoto filmu, tak si řeknu dobré, jen dobré. Telefonát svému advokátovi, prezentace vybroušené postavy hlavního protagonisty, odkaz na hodnotné psychodramata a pár nadprůměrných scén film nevytáhnou žebříčkem výše. Na dvojku už ani nemám náladu. ()

george14

Ako horor za 1*, ale keď to beriem ako komédiu (alebo hororovú paródiu), aspoň 3 hviezdy si to zaslúži. Špeciálne na scéne "Is that a raincoat?" "Yes it is!" som sa schuti zasmial. Hneď za tým je scéna naháňačky sekretárky s motorovkou a ranná hygiena. ()

Elvis1994

MAJSTRŠTYK! Porno, porno, sex, porno, vraždy, porno, satira. Viděl jsem to tolikrát ze bych za to mohl jit do vezeni. Málo, kdo může pochopit tento film. Příběh si libuje v absurditách, nenávisti a zmatku. Když to vidíte po páté, teprve si začnete všímat těch geniálních detailů. "Spatřím krásku a vzápětí propadnu zmatku. Z jedné strany jí chci oslovit a náležitě se chovat, to jest být k ní milý,vtipný,pozorný. Ale z druhé strany, narazit jí hlavu na kůl." ()

LCH

Opravdu slušné Americké psycho ! Já jsem se ani na chvíli nenudil...Dávám (75%). Takže na 4 hvězdy to ještě vyjde. ()

Scaevola

Ch. Bale je skvělý herec, ale se snímkem mám problém: Nedokáže se totiž rozhodnout, bude-li studií šílenství nebo kritikou poměrů. Tedy... doufám, že mezi těmito póly hodlá oscilovat, protože přiklonil-li by se jen k popisu šílenství bera všechno, co je ukazováno jen tak mimochodem, jako samozřejmost, pak by si civilisace jednoduše zasloužila, co jí pan Bateman hodlá udělat. ()

FandaF odpad!

Dal jsem tomu šanci, ale je to ještě větší sračka než jsem čekal. Nenašel jsem nic co by stálo alespoň za 1 * ()

Idoviren

American Psycho je trochu psycho. Celé je to tak trochu vtipně ujeté a zároveň mrazivě děsivé. Nejlepší scéna se sekyrou od Nicholsona a jeho horského bláznění. Bale je jako narcis-zabiják-byznysmen nahání hrůzu a to vás ani nemusí nahý a celý od krve prohánět po hotelu s motorovkou. ()

Etherium

Za pomerne malý rozpočet veľa muziky, doslova. Zabíjanie pri old hitoch a najme scénka s motorovou pílou naháňa po chrbte mráz aj vďaka dokonale hrajúcom Baleovi. Aj keď Dafoeho moc nemusím, tu by som mu dal určite viac priestoru a film tak predĺžil aspoň o 22 minút. ()

Kassandra

"Harry, zabil jsem dvacet, možná čtyřicet lidí. Proboha, možná jsem taky snědl pár mozků, v restauraci asi špatně vaří. A dneska... hehe, dneska jsem prostě musel zabít hodně lidí naráz, víš." :D Nemůžu si pomoct, ale ten film je prostě geniální! Představitel Batmana v roli wallstreetského Jokera a ztvárnil ho skvěle. Navíc důkaz toho, že z Wall Street a z příliš častých trojek člověku prostě hrábne. :D ()

Leuan

Pokud chcete vidět Christiana Bale-a, jak hraje (a nikoliv sošně nastavuje tělo před kameru), doporučuji tento film. Řekl bych, že dodnes přesně míří na některé úchylnosti konzumní společnosti - dokonej look, bejvák (snad nevadí, když na hypotéku), dokonalej outfit a accessories. K tomu společenské vyžití v těch správných podnicích. V tomto filmu jsem našel uvěřitelného Christiana Bale-a, jehož Patrick Bateman se možná nudil tak dlouho, až mu z toho hráblo. Pro mě docela pochopitelně. ()

Raffer

Každý má nějaký film, který ho nějak zasáhne a pro mne je to zcela určitě Americké psycho. Kontroverzní film, který je položen na určité absurdnosti a na hlavní roli P. Batemana. Film vzkazuje spoustu velmi zajímavých názorů a zejména pak moc peněz. Závěr filmu je pak úplným vyvrcholením díla, které mne dokáže pobavit třeba i pomilionté. Film jako ušitý na míru pro Christiana Balea a podle mého jeho nejlepší role. ()

kokofek

Film,který ukazuje odvrácenou stranu uhlazenosti,ambicioznosti a touze po dokonalosti.Bohužel očekávám,že v každé zemi se skrývají za maskou zdánlivé serioznosti psychopatické osobnosti.Doufejme,že jich není mnoho. ()

ekzorcist

Skazená a unudená smotánka má svoje výstrelky. Patrick Bateman tie svoje troška prepískol. Niektoré scény majú veľký šokový potenciál (rozhovor s bezdomovcom v tmavej uličke či naháňanie blondýnky bez trenkoch s motorovou pílou), niektoré sú sadisticky groteskné ("Proč máš na zemi noviny?") a spolu s chladnou snahou postáv zachovať status quo (či už nefunkčného vzťahu či spomienky na mŕtveho príbuzného, v ktorého byte nájdete viac mäsa ako u Orbána) film je krásnou sondou do rýchlej "downward spiral" sadistického maniaka. Videl som to prvýkrát až teraz a je to isto môj nový film do top 20. ()

Birter

Myslím, že na tento film se lze dívat z mnoha úhlů pohledu. To je dobře. To mám rád. Nicméně, pokud srovnám dvě různé interpretace, které mě napadly, jedna z nich je poměrně zajímavá a jedna naprosto bezduchá. American Psycho může být za prvé: normální hollywoodská černohumorná komedie, zaměřena převážně komerčně (viz krev, sex...) a lehce parodicky. Podle tohoto výkladu je celý film o Patricku Batemanovi a jeho psychopatii, na způsob Dextera a podobných zhovadilostí. Fuj. Podle mého druhého výkladu, téma filmu není násilí a ''cool'' psychopat, ale je to marnivost. Marnivost boháčů, strojenost emocí a samozřejmostí bez vlastní vůle a dále o lidské slabosti/hlouposti (viz. Batemanova řeč, že je z rozvedené rodiny). American Psycho je tedy dobrým ironickým označením marnivé kalifornikace a celý kabát filmu, popsaný před chvílí, je jen zástěrka pro hlubší myšlenku. Co z toho chtěl básník říci ať už režisérka nebo autor předlohy, nevím, ale většina diváctva (a vše tomu i napovídá) pochopí American Psycho prvním způsobem a to je škoda. Já bych byl rád kdyby American Psycho bylo víc než komerční film s Christianem Balem. Pokud pomineme hloubku a zaměříme se na film samotný, zjistíme, že je celkem zábavný, výkony herců obstojné (převážně Willema Dafoa a Chloë Sevigny) ̶a̶v̶š̶a̶k̶ ̶p̶o̶s̶t̶r̶á̶d̶á̶ ̶n̶ě̶j̶a̶k̶o̶u̶ ̶v̶ě̶t̶š̶í̶ ̶z̶á̶p̶l̶e̶t̶k̶u̶,̶ ̶n̶e̶ž̶ ̶j̶e̶n̶ ̶ž̶i̶v̶o̶t̶ ̶m̶a̶n̶i̶a̶k̶á̶l̶n̶í̶h̶o̶ ̶C̶h̶r̶i̶s̶t̶i̶a̶n̶a̶ ̶B̶a̶l̶e̶a̶. Tak či onak, film to není špatný a ikdyž v něm možná ona myšlenka marnivosti není, já jí tam vidím. A to mi stačí. EDIT: Tak po druhém zhlednutí jsem našel víc myšlenek než loni... to se teď cítím trochu až blbě, jak moc mě to vlastně bavilo... ()