RobbieM@N

Už hodně divné jen pomyslet "umělecký akční film", natož vyslovit. Parádní akční scény, hlavně herecké výkony a homosexuál Defoe zaujmou. Těžko se hledají slova, zatím 4*.... ()

ona.takova

Černý humor se vším všudy , nesoudí ani neospravedlňuje. Nechává to silné moralní téma na samotném divákovi. Otázka je , jací diváci by si na to měli dívat.... ()

Mr.Roman

Otrasné niečo. Neskutočne prehrávajúci Willem Dafoe (keby aspoň štýlovo, ale to je skôr úbohé čo predvádza), trápne "cool" hlášky, nesympatický hlavný hrdinovia a tragicky nudné akčné scény. Navrch ešte aj obrovsky roztržitý dej, značne nelogické scény a debilná pointa, ktorá sa nás snaží presvedčiť o tom, že títo bratia konali dobro a že by mali byť v každom meste. No proste na hlavu postavená hovadina, ktorej sa podarilo ma rozčúliť hneď niekoľkokrát počas celého filmu, vďaka čomu dávam ešte o hviezdičku menej než som pôvodne zamýšľal. Ako tak pozerám na ostatné hodnotenia, dokonca na hodnotenia niektorých mojich obľúbencov, asi som tentokrát za čiernu ovcu, alebo natrafil na film, ktorý mi nesadol azda všetkým čím mohol, hoci ho ostatní považujú za "klenot". Málokedy sa nejako pozastavujem nad hodnoteniami ostatných, keďže je to vec absolútne individuálna.. ale no tak, TOMUTO dať 5 hviezdičiek?!?! ()

Pauliee

Tak toto je teda ultimátna nálož! Niečo také som ozaj nečakal. Okamžite od začiatku začala u mňa filmová extáza, ktorú som už dlho nezažil. Aj na druhý deň sa mi plno scén vybavuje v mysli a neviem na to prestať myslieť. Má to vážne úžasný a vtipný scenár aj všetky postavy, najmä keď niektorí prichádzajú o nervy. Neviem to vyjadriť slovami ako som s týmto filmom spokojný. ()

MadMax3

Perfektná zábava, ktorá pramení z veľmi dobre napísaného scenára, kvalitne zahranej bratskej láske a fenomenálne hrajúceho Dafoea, ktorý by si zaslúžil, keď už nič iné tak aspoň nomináciu na oscara. Bratia, ktorí si myslia, že majú požehnanie od Boha vymetať z ulíc zlo, inteligentný detektív, ktorý ich obdivuje. Skutočne neustále aktuálna otázka či je dobrá vražda a zlá vražda. Aj keď sa to nezdá film zábavný, drsný bez servítok, nastavuje určité morálne zrkadlo. ()

Dslike

Uz dlksie sa nepodarilo ziadnemu filmu ma hned na zaciatku takto vcucnut do deja, vyborne som sa pri pozerani bavil, uzastny herci, skratka vynikajuce! Trochu mi to len pokazili uplne na konci tie novinarske interwiev, to tam byt vobec nemuselo.Ale aj napriekt tomu si to zasluzi 5* . ()

zly.dvojce

Tomuhle dam s chuti pet hvezd za vybornou stylovku s transvestitni tresnickou na dortu brilantne odehranou silenym ksichtem jmenem Williem Dafoe. Nektere momenty snad nikdy nevypadnou z pameti, nebot navsteva dvou ruskych buldoku, ci nastup otce Nemesis na scenu jsou naprosto kulervouci. ()

Ludo444

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Našlapaný film, s našlapanými hláškami. Paul Smecker a jeho "Ty jsi buzna!" je už len nechutne dobrý bonus. ()

JK77

Tesil som sa na ten film hlavne na odporucanie z CSFD, zial po polke ma to prestalo bavit a som to vypol. Mozno som spravil chybu, ale proste ma to nebavilo! ()

Kacer

Neskutečné dílo od neznámého člověka. "Bratři McManusové do každého státu", chtělo by se říci. Všichni špatní, zlí a nespravedliví půjdou do pekla, kam je vyprovodí přesně mířené kulky či kulečníkové koule od poslů Boha. Není to krimi, není to thriller, je to akční komedie, u které se pobavíte, užijete si spoustu krve a v mysli vám možná vytane seznam osob, který byste nejraději hlavním hrdinům poslali ke zpracování. Pokračování po deseti letech je oproti prvotině zcela na jiné úrovni, přibližně krajský přebor. ()

VlastaFlaksa

Nebylo to úplně nejhorší, ale ani nejlepší, celkově jsem se u toho nenudila, občas jsem se i zasmála, ale že bych zrovna tenhle film chtěla vidět víckrát, to taky říct nemůžu. Původně jsem chtěla dát jen 2*, ale za Patricka Flaneryho dávám o jednu * víc. ()

Queendom

První půlka je originální nářez, ve druhý půli už si řikáte, kde že jste to už viděli a dokonce se místama začnete nudit. V těhle slabejch chvilkách je čas porovnávat se všema těma tarantinovskejma a ritchieovskejma šlágrama. Pokrevní bratři z toho i přes velkou porci vlastního ksichtu vítězně nevyjdou. Je ale třeba vydržet až do konce, páč ten vás dostane do kolen. Něco tak uvěřitelnýho a hlavně pravdivýho mě už dlouho nedonutilo k zamyšlení. Dafoe je samozřejmě génius a bráchové jsou jako buranové sexy. ()

slowfox

Asi nejlepší střílečka co znám. Super černý humor. Zřejmě nejvtipnější role v jaké jsem zatim viděla Williema Dafoa. Výborná hudba. ()

JosefTomas

Pěkně natočený film o bratřích,kteří zabíjejí ty špatné,hlášky jsou tu skvělé,vše je tu skvělé. Vážně nevím,proč to mělo úspěch až na DVD a ne v kinech,tohle je vážně povedený akční drama,jak má vypadat. 100% In nomine patris et filii et spiritus sancti. ()