Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

Kryton

Loď nemá takovou sílu, jakou má autobus v plném provozu. Tomu filmu nepřidává ani blboučký výraz Sandry Bullock a samotné přehrávání Willema Dafoea. ()

fannah

No jo, jednička je jednička. Ale za krásné Karibské moře a Sandru Bullock musím dát tři hvězdičky, jinak každopádně 51% ()

Jillen

Reeves věděl proč v tomhle nehrát...bohužel Bullockové je to fu*k. Oproti jedničce hodně slabý odvárek a vlastně se tu nejedná o nic nového...místo busu tu máme lodičku...jediné co mi přišlo cool byla srážka lodi s trajektem...za to také ta jedna hvězda jinač by to byl prachprostý odpad. Dávám 10% ()

Vojcl odpad!

To, že nastavovaná kaše nebývá nejkvalitnější a více méně se jedná jen o marketingový tah producentů vyždímat z úspěšného díla ještě více peněz, je již obehranou písničkou. V tomto případě, ale všechno platí desetinásobně!! Velice, velice ubohé pokračování bez hlavy a paty.. Při scéně kdy několikatunová loď vklidu projíždí skrz město a zabije ještě víc lidí než přepravuje, jsem se sám sebe ptal, jestli to scénárista a režisér mysleli vážně.. Keanu Reeves asi věděl proč se druhého dílu nezúčastnit, a já jen kroutím hlavou nad tím jak tenhle naprosto nezvládnutý film mohl vůbec spatřit světlo světa! ()

gogos

No... s puvodnim Speed to nema temer nic spolecneho... Je to debilnejsi, nudnejsi, mene napinave atd.... Zaver ma sice pomerne solidni gradaci, Sandre to vice nez slusi, ale to je tak asi vse... ()

rt12 odpad!

Na začátku mě naprdla výměna Keanu Reevese za Jasona Patrica. A jediný herec Dafoe nemohl tenhle nezáživný film zachránit. ()

higuain

Speed je sice prvotřídní klasika, nicméně je to film založený především na adrenalinu vzniklém z náhodné situace bez komplikovanějšího děje. Na takové filmy se těžko navazuje plnohodnotným pokračováním a de Bontovi se to nepovedlo vyvrátit. A není to jenom o absenci Reevese, který taky chybí. Ten drive jedničky to zkrátka ani zdaleka nemá. ()

marleyy

20% Nebezpečná ptákovina, u které hrozí naprosté zastavení mozkové činnosti. Malé plus za Dafoea, který neumí hrát špatně a vcelku vtipnou scénku s najetím lodi do vnitrozemí. ()

Aleee89

Tak zaprvé, musím prostě srovnávat. Jedná se o další nastavovanou kaši. Ani jednička mě moc nenadchla, ale tohle byla ptákovina. Sandra mě nepřesvědčila a strašně moc mi tu chyběl Keanu Reeves. Děj byl předvídatelný a celkově to nebylo ani vtipné, ani skvělé. Spíš takový šedý průměr. ()

Eldrick

Předvídatelný děj, málo napětí a ještě k tomu vaření z ničeho. Keanu udělal dobře, když do toho nešel. ()

lekr odpad!

Po bombastické jedničce tohle vypadá jako ubohej televizní film. De Bont se totálně ztrapnil a o Sandře Bullock a Dafoeovi už ani nemluvim, nehledě na to, že ve filmu je minimum akce, do poloviny se nic neděje a závěr, kde loď narazí do silnice, no nezlobte se na mě, takováhle blbost nemá obdoby!! ()

Martin741

Slabsie, aj ked stale pozeratelne. Reziser ostal ten isty - Jan De Bont, akurat doslo k trochu viac zmenam. Po prve, nehra tu vyborny Reeves, prostredie jazdiaceho autobusu na letisku sa zmenilo na neovladatelnu lod s par pridavnymi dopravnymi prostriedkami /lietadlo, cln/. Pochvalu si vsak zasluzi Sandra Bullock, ktora odviedla primerany herecky vykon a zaporak s charizmou +uz postarsia Lois Chiles /bondovka Moonraker/. Aj ked to uz nemalo na namakanu jednotku, nadpriemerne hodnotenie dam za zaverecnu scenu : 69 % ()

cariada

Opět krásný příklad toho jak se tvůrci snažili natočit pokračování mnohem víc nabubřelé. Jenže výsledek je hodně smutný. Hlavní představitel je jiný. A přesunout děj na loď není zrovna dobrý nápad. Padouch je spíše k smíchu. Chtěli moc mají ještě míň. ()

bourec

V tomhle pokračování, který jsem si dnes připomenul, je těch nesmyslů a hlavně nepovedenejch scén velký množství. Dafoe jako záporák nedostačující, Patric jen zespoda nakukuje Keanu Reevesovi na tkaničky. Karambol lodě v přístavu se jeví jako pátej díl nějaký parodický série. A navíc tomu filmu chybí víc akce. Nepovedený. Já některý starší filmy bral na milost s přihlédnutím k současný tragický přiteplený produkci. Tenhle to ale nebude. Uberu hvězdu. 40%. ()

DruidKarel

Příběh i nápad dobrý, dokonce i Jason Patric se projevil jako zdatný nástupne Keanu Reevese, ale ta scéna s lodí a jejím nárazem mě odpudila. 2* ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?