Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

rozbris

Tentokrát tam není Keanu Reeves, ale Jason Patric, kterého si vzala Sandra Bullock jako svého pravoplatného manžela. Jedou spolu na výletní lodi na líbanky, ale co se nestane - nebezpečí si nechodí daleko, ale musí bojovat se skupinou, která přepadla loď. ()

jondoe

Nie moc podarene pokracovanie vyborneho prveho dielu. Asi to zapricinilo zmena hlavnej ulohy. Jasonovi Patrickovi som jeho postavu vobec neuveril. Zle sa mi nanho pozeralo a cely film ma iritoval. Sandra tu tak isto nic nepredviedla. A cely pribeh bol vlastne tak stupidny ze nemozem uverit ze som si to pustil este raz. To ako lod pristava v meste je tak smiesne ,tak nemozne a tak zle natocene ze som sa musel az smiat ako niekto dokaze nieco take natocit. Tie dve hviezdicky su za Willema Dafoeho. ()

killjezor

Jako vztahy vzniklé při vypjatých situacích nevydrží, ani pokračování nebezpečné rychlosti nestojí za strávený čas. Williem Dafoe se sice své role shostil víc než dobře, zbytek mu jenom sekunduje. Nebo spíše samotný příběh nestíhá a dobří herci z toho trhák neudělají. ()

xaver

Další ptákovina o teroristech o vyřazení techniky z činnosti, tentokrát ovládání lodě. Jak je to vždy prosté a jednoduché. Divák musí nabýt pořesvědčení, že konstruktéri lodi už při její stavbě vycházejí teroristům vstříc a konstruují ovládaní lodě tak, aby toto ovládání lodě terorosti mohli kdykoli nezrušitelně vyřadit z činnosti a dělat si z lodí co se jim zamane. Kriste pane, to je blábol. Radši už přestanu dál domýšlet souvislosti, protože pak bych hodnocení ještě snížil. ()

Kanibal

Levně vypadajících 160 mega rozpočtu. Tohle je vážně pytlovina a víc se o tom vyjadřovat nebudu. Sandra Bullock je zoufale zašlá, Willem Dafoe je správnej padouch, ale sám tuhle hrůzu nezachrání. ()

HiddenDragon

Dvojka "Nebezpecne rychlosti" neni vubec spatny film, jak tu mnozi tvrdi "s davem". Koukal jsem je hned po sobe, takze treba co se tyce kamery i tempa, je to temer totozne. Proste reziser svuj styl nezapre. I hl. zaporak Dafoe je vybran dobre - on se vubec na tyhle silence (napr. i v Raimiho "Spider-Manovi") hodi. Sandra je taky sympatacka a bez ni by to asi neslo. O to je pak prave vetsi skoda, ze uz chybi Reeves, resp. ze ho nenahradili nekym charismatictejsim, nez tim "Kenem" Patricem s obrim celem. Je to velmi nezajimavy prototyp amer. muze, ktery se hodi treba na plakat, ale ve filmu to svou obycejnosti kazi. Samotny dej tak trochu kopiruje puvodni "Speed", opet tu mame zhrzeneho zamestnance s touhou po pomste. A vymenit autobus za moderni parnik je vice nez megalomanske. Ale to je i kamen urazu. U mestskeho autobusu obycejny divak tusi, co je nebezpecne, co se muze stat kdyz herec udela to nebo to. U obri lodi proste divak zadnou zkusenost nema. Nedokaze posoudit co je opravdu "crazy" (napr. pochybuju ze nekomu vzbudi napeti rychlost v uzlech), takze musi verit reziserovi a hercum. A to neni v tomhle akcnim zanru uplne koser. Obcas jsem si rikal "proc to ten chlap dela", nebo "a co je na tom vlastne tak nebezpecne" - ve stejnem roce uvedl Cameron "TItanic", ktery krom toho ze je mnohem pusobiveji natocen, opravdu budil hruzu z padu do vody, jelikoz se jednalo o smrtelne chladny ocean. Ale tady? Karibik? Cely film jsem neveril tomu, ze by to hned lidi vtahlo do vrtule, proste ne. Takze cela ta eskapada se spoustenim zachr. clunu jen kdyz lod stoji apod. mi prisla premrstena. Navic ten radoby strach, co se snazi reziser celou dobu budit z onech lopatek sroubu prijde ke konci jako vtip, jelikoz "pod lod" spadne tolik lidi, ze by to vydalo na mensi hrbituvek. V puvodnim "Speedu" byl navic tak trochu osobni rozmer msty hl. padoucha vuci hrdinovi - to tu neni, protoze se kladas se zaporakem setkavaji az na lodi. Pak je tu par detailu, jako napr. ten s granatem, ktery jak jsem pochopil byl odjisten (vytahli pojistku), ale co tedy s tim granatem pak udelali, to vi asi jen Sandra :) Co potesi, je mala role cernocha, kteremu v puvodnim filmu Reeves zrusil sportak, nebo cameo mestskeho autobusu v zaver. scene (o cislo vyssi - 2526:). Zkratka kouka se na to dobre, jen to neni tak realne podane a napinave jako jednicka. Ale to zaverecne nabourani s parnikem do pristavu se mi libilo :) ()

iXtr3m3

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to fakt páčilo. Jednak exotická výprava a zmena oproti jednotke, jednak sice nový hrdina ale archetypicky zrovnateľný s Reevesom z jednotky. Pošahaný záporák, jednoducho pre mňa skvelé. Síce to už bola skôr labutia pieseň akčného žánru 90tych rokov, ale môžem to kedykoľvek a znovu. P.S. Úderná úvodná zvučka ma vždy tak navnadí, že aj keď zbytok poznám už naspamäť, vždy to rád pozriem. ()

Zagros

S jedničkou to má bohužel společné jen jméno a představitelku hlavní ženské role, díky které nechávám poslední hvězdu. Jinak je to bída a Nebezpečná rychlost 2 je slabá i na akční béčko. Zkrátka ne ke každému úspěšnému filmu je potřeba točit pokračování, zvlášť když dějově není co nabídnout. Chybělo mi napětí, lepší akce a ústřední dvojici jsem vztah taky moc nevěřil. ()

wosho

Akční film bez napětí, dobře natočené akce, bez charismatického hrdiny, prostě skoro bez ničeho. Jediné co film tošku zachraňuje je ďábelsky přehrávající Willem Dafoe a dobře zvládnutá technická stránka filmu. Jo a Sandra Bullock mě zde příšerně lezla na nervy. ()

dopita

V porovnání s prvním dílem je to sračka. Jak je možný, že první díl je tak dynamickej, zatímco druhej je taková strašná nuda? Zvlášť když to natočil stejnej režisér se skoro stejným štábem? Nuda je v podstatě všechno, kromě posledních asi dvaceti minut, a ani ty nejsou bůh jí jaký. Jan De Bont si dynamiku představuje tak, že na něco v detailu namíří kameru, pak s ní zběsile vyklá hejbe a do toho bliká světlama, toť vše. Slabota. ()

Tessie

Uznávám, je to jednoduché, trapné, místy trochu vtipné. Ale i tak se na Nebezpečnou rychlost ráda podívám znovu, spíše z nostalgie než opětovného zájmu. ()

AdamesWWE

[6.5/10] O niečo slabšie ako jednotka, ale stále výdatná akčná zábava. Dobré spracovanie, interiéry lode mi nevadili, film pekne graduje do dobrého fináleho, celkovo žiadne slabé miesto. Škoda že prišla herecké zmena hlavného hrdinu, nesedel mi príliš tak ako v jednotke Reeves, Willem Dafeo hrá šialeného záporáka dobre, Sandra Bullock nie taká dobrá ako predtým. Rovnaký režisér, rovnako dobré spracovanie, herecké obsadenie je na tom priemerne, príbeh nenudí ale nič extra neponúka. Dobrý akčný film, slabší ako jednotka, ale na zábavu stačí aj viackrát. ()

Paity odpad!

Autobus vyměníme za něco většího a nezastavitelnějšího, co může způsobit mnohem větší destrukci, řekli si filmaři a natočili Nebezpečnou rychlost 2: Zásah. Kdyby tam snad ještě zůstal alespoň Keanu Reeves, dal bych jednu hvězdu. takhle nemůžu, i když ten vjezd lodi do "přístavu" je parádní. ()

mirkaaa

Na splašený autobus to sice nemá a Jason Patrick taky není Keanu Reeves, ale přesto bych to úplně nezatracovala. Dvojka nepostrádá akci ani tempo, i když obojího je méně než v jedničce, a atmosféru zachraňuje šílený počítačový génius Willem Dafoe. Nejlepší z celého filmu je ale konec, ten je opravdu vydařený. ()

peetriss

První (a bohužel ne poslední) úlet Jana DeBonta a naprosto nedůstojné pokračování vynikající Nebezpečné rychlosti. Tento film jsem viděl až s odstupem v televizi a chvilkami jsem tápal, zda jsem si náhodou nespletl knoflík a nedívám se na nějaký stupidní americký akční seriál na jiném kanále nebo nepovedenou parodii na Titanic, Přepadení v Pacifiku apod. Bohužel nespletl jsem se! Když pomyslím, že tato ptákovina stála 140 milionů dolarů, začíná to být špatným vtipem! Naprosto nefungují akční scény, pokus o romantiku budí spíše křečovitý úsměv nežli dojetí, humor není humorný, naprosto matné herecké výkony a zbytečně dlouhá stopáž. Jan DeBont očividně dostal volnou ruku s bohatým rozpočtem a totálně to nezvládl! Dávám 40% jen proto, abych tento film odlišil od ještě horších kravin a také za vynikající herecký výkon pejska štěkajícího z auta zničeného lodní kotvou, protože ostatní výkony nestojí za řeč. ()

Haymar

Po shlédnutí Speed 2 těžko uvěřit, že to natočil stejný člověk jako jedničku! Jan de Bont je extrémista a tímhle přímo zhmotňuje tezi o "dvojkách": větší, velkolepější, bombastičtější, akčnější... ale ve výsledku tupější, blbější, nudnější, prostě zbytečné... Dvojka je tak špatná, jak byla jednička dobrá!... Po jedné * za Dafoa + stylový závěr ()

Eldoth

Jednu tam přihodím určitě za tu vyhlídkovou plavbu malebným přímořským městečkem a jednu za Dafoa, který je záporák k pohledání. Hodně slabý odvárek jedničky, kterému výrazně chybí charismatický Keanu Reeves. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?