Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Wacoslav1

Roden je bourák. Taktarov rovněž slušnej magor. Nicméně po hodně dobrým začátku už mi druhá půlka filmu tak super nepřišla, ale zase na druhou stranu kterýmu našemu herci se ještě někdy podaří ve filmu oddělat nějakou velkou hvězdu holýho údu. Na hraně mezi 3 a 4* Nakonec tomu asi víc sluší ta lepší trojka.65% ()

pepo

nedovarený ale zaujímavý filmík ktorý sa snaží byť thrillerom aj satirou ale poriadne mu nevychádza nič.Skvelý Roden ()

sepp

Ano, DeNirovy herecké výkony v této době stagnovaly, scénář není moc důvěryhodný, ale za to je originální a Karel Roden je prostě famózní. Jeho role psychopatického vraha by mohla být vysokou školou herectví pro každého herce. ()

LiVentura

Velice kvalitní thriller s českým zastoupením. Vřele doporučuji, ovšem nad osmnáct let věku a chuť vidět Čecha v roli Čecha a k tomu ještě vraždícího. :-) Roden byl opravdu skvělým hereckým partnerem panu De Nirovi, oba předvedli výrazné výkony. ()

Jamal

A teď si vemte, že tento film není žádná přeháněčka, ono to tak doopravdy ve státech funguje.... no a teď si vemte, že to pomaličku dochází i k nám.... ()

Pepinec

Kdo se může pochlubit tím, že na něj plivnul Robert De Niro, a to dokonce opakovaně? Patrně pouze náš Kája č. 47. K tomu ale fakt stačilo jen minut patnáct, tuhle délku kalhot by nikdo neunosil. Jasně, že jsem si všiml toho, s jakou satirou, ironií, sarkasmem a bez jakýchkoli zábran film pálí do amerických řad (ono tedy těžko si toho nevšimnout, když není o ničem jiném), ale co z toho? Kde byla nějaká akce, napětí, poutavý příběh nebo něco podobného? Ty dvě hvězdy jsou snad jen za konec, ten mě totiž jako jediný ze všeho alespoň pobavil, když už nic jiného. (Filmfest Hurghada 2012, 25/67) ()

Big Bear

Roden byl tak dokonale vyšinutej, že podezřívám štáb že v cateringu dali do kafe nějakou piluli.... On asi jediný byl tak blízko z českých herců takové hvězdě jako je De Niro. No a naplivat mu do tváře, v tom je asi první.. :-). Jinak se ale film celkem vleče a poměrně rychle vyšumí z hlavy. * * * ()

kingik

Thriller, který i přes svoje slabší momenty, spolehlivě do nadprůměru táhne trio De Niro, Burns a Karel Roden, pro kterého tahle role byla zlomová a rozhodně znamenala průlom v zámoří. Režisér John Herzfeld je televizní režisér, a tak moc nevymýšlel a jel na jistotu. A vychází mu to skvěle, protože umí načasovat okamžik, kdy přijít s něčím zajímavým. Určitě to není film bez chyb, ale vzhledem k tomu, že je zde i Roden, určitě stojí za vidění. ()

Anderton

Mňa tento film bavil oveľa dlhšie, ako oných 15 minút. Mal maximálne priemerné hodnotenia, takže som od neho vôbec nič nečakal a asi aj preto som bol celkom príjemne prekvapený. De Niro poteší vždy, Rodena som vtedy videl v americkom filme po prvý krát, takže som bol z toho trochu na vetvy. Námet, scenár, aj spracovanie mi pripadali solídne až nadpriemerné, takže celkovo spokojnosť a trochu sklamanie, že tento filmík si užil iba tých 15 minút kontroverznej slávy. ()

AllShallFall

Já si dovolím tvrdit, že tenhle thriller neměl chybu. Scénář byl perfektní. Moc se mi líbila zápletka a konečné rozuzlení. Za další to je určitě herecký výkon hlavně Karla Rodena. Tohle je skutečně jeho nejlepší role co jsem od něj viděl. A ještě k tomu si zahrál Robertem De Nirem. Místy jsem se i zasmál, což je zase další plus. Za normálních okolností, bych dal za 4*, ale ještě jednou zdůrazním, že Karel Roden byl vynikající. A to dá o hvězdu víc. ()

swamp

Úplně obyčejné krimi s průměrným Robertem De Nirem, ve kterém však exceluje šíleně psychotický Emil Slovák v podání Karla Rodena. ()

SeBig

Hudba mi řezala bubínky + ten vyprcanej odpornej feeling milénia (vždycky poznám na oko, že to je film 2000-2001 podle toho stylu prostě vždycky), tenhle film si hraje na to jak je hrozně nahláškovanej, akční a prostě skvělej žejo... 90% ameriky ani neví, že existujeme, když slyší náš jazyk, tak slyší rusáky a když už někdo ví, tak si myslí, že jsme furt Československo (jenže oni mají svých hoven dost. já třeba taky nevim hlavní město Litvy a jakým jazykem tam mluví, tak co tady zas brečíte ubulánci).. takže tak. Roden ze sebe doluje maximum, ale stejně je furt průměrnej (poznáš taky z toho jakej velkej výkřik do tmy tahle role pro něj byla.. pak už ho obsazoval jen Del Toro a teď už po něm v zahraničí ani pes neštěkne), ta píčovina s natáčením a kamerou.. totální brak, připomínajíc tu českou sračku Samotáři.. příběh mě vůbec nezajíma, všichni mě akorát tak nudili a nad některýma scénama jsem protáčel panenky. Trapnost asi jako tady ty komentáře, kde 50% diváku srovnává Rodena s DeNirem a ty namachrovaný (sportovní) kecy, jak je náš herec lepší.. jojo to teď všichni víme, kdo je lepší že? Nicméně dám asi jako jedinej tady tu hvězdu za toho DENIRA :-)) ()

korbitch22

Spoiler jako kráva............... Karel Roden zabije Roberta De Nira a skoro mu to projde.....co víc si přát?????? :-DDDD Burns potěšil a jako bonus hláškující Taktarov a krásná Vera Farmiga....keď by to Rodenoj prošlo dal bych pět,takhle milých 85%.Nesnáším De Nira.... :-) ()

jojinecko

Robert de Niro je tu len do počtu a pre prilákanie divákov, scenár je jeden zlý vtip, všetko je tak otrasné že sa netreba ani rozpisovať...Jedna hviezdička LEN za Karla Rodena, inak je to katastrofa, pri ktorej som ledva vydržal do konca...Toto že má byť "o sile médií a schopnosti manipulovať spoločnosťou"? Ľudia nebláznite...:) ()

sharky

Robert De Niro a Edward Burns ve filmu s Karlem Rodenem, ač filmové plakáty hlásily opak, Roden hraje hlavní roli a zmíněné hollywoodské celebrity se svými výkony vedle něj jen tiše blednou. ()

Dr.film

Český divák má v tomto Herzfeldově celovečerním snímku o jednu atrakci navíc; a tou je Karel Roden. Mimo toto je 15 minut zcela průměrný a spíše fádní thriller. ()