Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

marcek

Karel Roden je prostě jednička. V tomhle filmu ukázal, že i tak malý stát jako je Česká Republika může mít světového herce ()

Attta

Film je bez jakýchkoli ústupků na 4 hvězdy. Rodenova (pravděpodobně) jediná příležitost naplivat DeNirovi do obličeje mu na můj vkus vyšla perfektně (kdo viděl pochopí) :) . Že však dokáže hrdě konkurovat herci jako DeNiro jsem fakt vážně netušil a velice mile mě to překvapilo. Kdysi jsem viděl tento film s českým dabingem a musím varovat všechny kdo se do toho chtějí pustit nebo už pustili, aby si film přehráli v originále, protože film je pak výrazně lepší. Teď se zase zpátky vrátím ke zdejšímu (pro mě totálně nepochopitelnému) hodnocení. Tipuju, že zde nejspíš všechny zdejší skalní vlastence (kteří si ruku k tělu přiloží jen tehdy když je MS v kokeji) nakrklo to mírné škatulkování ČR k východní Evpropě apod. No každopádně já se přes to krásně dokázal přenést, protože to tak nějak k tomu filmu patřilo a velice mě to naopak bavilo. Výborné herecké obsazení se správně načasovaným drsným humorem, skvělým záporákem a zvratem mě naservírovali skvělý a originální filmový zážitek. ()

Wormboy

Tak velmi by ma zaujimalo kolko museli zaplatit De Nirovi,aby sa dal nahovorit na takuto stupiditu.Karel Roden ako psycho zaporak je trapny.Dialogy maju stavu a naboj ako v ceckovych seagalovkach, no a cely film vyznieva ako jeden velky vtip,nie velmi vydareny. Tesne pred dnom - 0,5/5. ()

Fallen_One

Rodenových 15 minut slávy. Roberta De Nira strčí svým výkonem s klidem do kapsy, stejně jako ostatní herce. Už se nedivím, proč je v Americe tolik žádaný. Navíc jeho cesta k "americkému snu" je vskutku bestiálně pravdivá. Filmu celkově ubližuje typický konec, podobně jako v Collateralu. ()

Deverant

Film měl asi ambici být snímkem zobrazující mediální manipulaci a manipulovatelnost médií, honbu za lacinými senzacemi a excesivnost naší kultury, případně další přilehlá rozhodně zajímavá témata. Nějak se mu to ale cestou od nápadu k realizaci nepovedlo. Už představení obou kladných hrdinů - s médii spolupracující a jimi milovaný zkušený detektiv (trochu to připomíná L.A. Confidential, ne?) a pohledný mladý poldo-hasič (jeho entrée scénou v parku - mírně řečeno, k smíchu), tedy něco jako De Nirova role v Backdraft (ale na co má hasič pistoli jsem neprohlédl; možná místo sekyry) trochu zavání béčkem. Roden je ovšem bezesporu přiměřeně vyšinutý, a je patrně největším (skoro se mi chce říct jediným) kladem filmu. Dál 15 Minutes většinou působí jako by je opravdu režíroval, točil a stříhal Oleg Razgul, režisér (Razgul? kdo ty jména vymyšlí by mě opravdu zajímalo). Konec je potom jak z béčka osmdesátých let (a v jeden moment připomene neomylně Lethal Weapon a Rickse vykřikujícího "Zastřelte ho!", když mu padouch drží zbraň u hlavy), završený moralitkou, aby nikomu neuniklo jak to bylo s těmi médii myšleno. Ta jedna hvězda je za Rodena a obávám se, že nebýt Čech, nebyla by ani ta. ()

bartias

Velmi podivná slátanina, která se zřejmě snaží kritizovat moc médií, jejich hon za senzacemi, sledovaností a penězi. Vybírá si k tomu dost zvláštní prostředky, ačkoliv by film 15 minut měl být něčím na způsob thrilleru, začíná jako komedie (komediální a humorné prvky se tady objevují podobným způsobem jako v blockbusterech), aby vzápětí „šokoval“ scénou brutální vraždy, načež se změnil v něco na způsob buddy movie a tak dále, pořád dokola. Zní to možná zajímavě, ale zajímavé to vlastně vůbec není. Spíše takové neumětelské. A nudné. ()

otík

Potemnělá, drsná a pesimistická thrilerově akční podívaná, ve které se Karel Roden předvedl jako totální magor, který společně s dalším ujetým Evropanem páchá vraždy v Americe. Natáčí to na kameru a pak to chtějí vydat a být slavný a bohatý. Jenže každé zlo má háček a tentokrát ani tito dva magoři nebudou výjimkou. Je to sice drsný, ale docela povedený snímek, který si bere na mušku především novináře. ()

Radiq

Hláška filmu: "Můj otec byl hasič." První, co mi projelo hlavou, byl asi Jochén a při té představě dost vtipná představa. Kdo nezná Jochén, tak má smůlu. Každopádně Roden rozhodně nejlepší herec. ()

MJMilan

Skvělé, nemám absolutně výhrady až na to, že je tento film opravdu pro silné nátury. Po snímku "Oběti a vrazi" jsem si myslel, že snad úchylnější roli Karel Roden natočit nemohl, mýlil jsem se - opak byl pravdou a mnohonásobně. Karel Roden tu opravdu exceluje a řekněme si na rovinu, Robert De Nuro tu hraje druhé housle. Zase jeden malý Čech dobývá Hollywood, bravo! ()

andrii

Tuníme obraz reality, do brunátna, havraním volume. Vysíláme za mezí, mezi obývací pokoje, až do pádu na vlastní lávový trůn, zvráceného (v)kusu lačného, trnového mordýře. ()

Columbus

Tomu rikam prvni poradne dobyti hradu zvany Hollywood nasim hercem! Roden neni skvely, on je naprosto neuveritelny. Jde z nej strach a hlavne hraje o tridu lepe nez bozsky Niro, ktereho miluji. A ten druhy na plakate? Nejakej Burns, ten je mimo uplne. V podstate tuctova policejni story, ale ten nas ji povysuje nekam vys. A navic ta satisfakce - Niro dostane na prdel od Cecha! :) ()

Decker

Roden i De Niro vyborni, namet zajimavy avsak rezie trochu pokulhava. Vyborne chvile strida zmatek a nezvladnuti tempa a film ztraci bodiky v mem ortelu. Avsak musim uznat ze tvurci se snazili naservirovat trochu odlisny krimi thriller a v zasade se jim to povedlo. ()

matezzz

Vynikající Karel Roden v roli záporáka, nestačí na něj ani R. de Niro... Jeho role narušeného, popudlivého vraha je skutečně největší klad celého filmu, ostatní je spíše průměr. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Blázinci za kamerou? Hodně mě to překvapilo, obzvláště to, že De Nirka vážně sejmuli, což moc nebývá u amický filmařiny. Emyl to měl pěkně naplánovaný, bohužel rusák musel být svině jako vždy a pojebal to. Holt, film sice natočil, ale to je tak vše. Akce! Hrozně jsem si zamiloval smích Rodena, do role takovýho psychouše se určitě hodí. Nebejt ho tak je to fakt trapnej film, zbytek dělal jen křoví, zatímco on si to skvělé užíval a málem mu to i vyšlo.  :) ()

adams89

Průměrný akční thriler, který stojí alespoň za to jedno shlédnutí. Největším lákadlem filmu jsou Robert De Niro a především pro nás, české fanoušky, skvělý Karel Roden, v roli šílence s dost legračním jménem Emil Slovák. Ten se mezi hollywoodskými herci vůbec neztratil, ba naopak, byl zde nejlepší - hrál velmi přesvědčivě a dost mě pobavil. Troufám si i tvrdit, že tu zastínil i De Nira! Přesvědčil nás nejen o svých hereckých kvalitách, ale také o tom, že role záporáků mu říkají opravdu hodně. Jinak příběh tu zrovna není silnou stránkou, ale jak jsem už zmínil, na to jedno podívání se to dá vydržet. ()