Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Dever

Soundtrack Anthony Marinelli a J. Peter Robinson: 1. Fame - God Lives Underwater [3:24] ,2. Porcelain - Moby [6:37] ,3. 3 Kilos - Prodigy [7:08] ,4. Gun - Gus Gus [6:10] ,5. Carmen Queasy - Maxim [4:00] ,6. La Guitaristic House Organisation - Rinocerose [4:21] ,7. Out Run - David Holmes [4:44] ,8. 52 Pickup - Ballistic Mystic [5:30] ,9. Ultra-Obscene - Breakbeat Era [5:03] ,10. Exedrene - Johann Langlie [2:06] ()

tron

„Pripomínate mi moje šteňa. Šťalo mi na koberec, ale nechal som si ho.“ Komentár obsahuje spoilery. 15 MINÚT je zvláštny film. Hoci je Robert De Niro uvádzaný na prvom mieste, vlastne oňho vôbec nejde a v polovici zomrie (vôbec nie tak naturalisticky, ako sa hovorilo v čase uvedenia do kín). Hoci režisér používa násilie, zo surových scén nemrazí tak, ako mraziť malo/mohlo. Hoci je snímka plná satiry, scenárista volí na charakteristiku amerického národa prízemné slová (naivnosti typu „Zabi v Amerike človeka a staneš sa hviezdou“, čože??). Hoci sa to celé tvári ako buddy movie, o parťácky príbeh nejde už kvôli hore uvedenému (ťažko urobíte buddy movie, ak je jeden z buddy mŕtvy). A tak ďalej... Napriek tomu, aký čudný film to je, nejde (už kvôli atmosfére, pomerne nečakaným zvratom a Karlovi Rodenovi) o stratu času. Úplne. ()

monolog

Než jsem to viděl, nedovedl jsem si představit, co kritici mysleli tím, že DeNiro jen přihrává Rodenovi. Ale teď to vím. DeNiro nejen že přihrává, ale on ani nehraje. Přišel mi celou dobu strašlivě topornej a spíš pozérskej, než aby předváděl něco jako hraní. Roden tu krásně ukázal, že svých patnáct minut dokáže opravdu využít. Toho parchanta zahrál bez nejmenších chybiček, opravdu hnusně. A doufám, že Andy Warholem každému prorokovaných patnáct minut slávy má teprve na začátku. Ale je škoda, že ho obsazujou jen do rolí psychoušů, protože by měl i na víc. Film je celkově spíš nudnej, ale tak poslední půlhodina je hodně zábavná a až na konec mě tam nic nenaštvalo. SPOILER - neviděli-li jste=>nečíst Ten konec je zbytečně klišovitej a podle obvyklýho rámce. Ale naopak zase, v kolika filmech tvůrci nechali zabít herce jako Robert ve druhé třetině? Navíc toho klaďáka, toho dobrýho, kterej ještě k tomu měl i osobní život a tak. To se obvykle nestává a už vůbec ne Robertovi. Možná i proto se mu do té postavy nepodařilo dát nic hlubšího, že si říkal, stejně zhebne. ()

pan Hnědý

Hvězdou 15 MINUTES není Robert De Niro ani Edward Burns, ale Karel Roden! Výborný záporák, který divákovi nahání strach z jeho šílenství a krutosti (jeho smích vyzařuje perfektně šílenost postavy). Oleg Taktarov je skvělý. 15 MINUTES je skvělá Krimi popcornovka, která stojí za zhlédnutí už díky našemu herci, který překonává Hollywoodské herce na vrcholu. ()

Jara.Cimrman.jr

Kde nestíhají kriminalisté, tam nastupují hasiči. To má svou logiku, vždyť jsme v USA. A tam evidentně nejsou zvyklí na slovanské bombarďáky, kteří mají léta cviku se zneužíváním jakéhokoli systému. Emil s Olegem mne nicméně bavili, což se dá napsat i o bulvárním detektivovi Eddiem, ale hasičský hrdina Jordy tomu i se svou pitomou koncovkou dal celkem na frak. Je to škoda, protože ten film vůbec není tak špatný, jak si o tom vrabci na střeše léta povídali. Také musím vyjádřit jistou míru spokojenosti s tím, že český herec dostal možnost, aby svou kudlu seznámil s vnitřnostmi herecké superstar a o tom se většině zdejších hereckých es může jenom zdát. Takže velká gratulace. ()

flanker.27

Ať si kdo chce co chce říká, já ten film mám rád, a to zhruba ze stejnejch důvodů jako Volný pád. Mám rád střet člověka s mediálním světem, reality s tím, v co se dá překroutit. Drobné WTF momenty ("pohřbívání má na Východě velký význam") kldně přejdu, když film zároveň nabízí tak pěkné scény jako Karla Rodena nevěřícně zírajícího na jakousi reality show, kde se otec omlouvá synovi, že spal s jeho manželkou. "You Americans are cowards. Without your money or rockets..." ()

Tuxedo

"Miluju Ameriku. Nikdo neodpovídá za to, co dělá." Bohužel je s tou satirou na média zacházeno dost nešikovně a tak musí všechno zachraňovat výborný Karel Roden (který často schválně přehrává, poněvadž to k jeho postavě prostě sedne). ()

Lynn

Na tenhle film jsem se koukla vyloženě kvůli Karlu Rodenovi, jeho magor je opravdu dost povedený. Jinak nic nadprůměrného, celkem solidní krimi thriller. ()

Aluska88

Kterak náš slavný herec s výraznými rysy, Karel Roden v roli běsného, šíleného maníka, ukázkově přechcal jednu z největších světových hereckých hvězd, Bobbyho De Nira, coby snaživého detektiva. Ten hraje opět kvalitně, jako ostatně vždy, ale Roden tady opravdu poctivě válí. A to excelentně. Ani bych neřekla, že Robertovi zdatně sekunduje, pro mě jej zde i poměrně významně zastiňuje. Jinak příběh sám o sobě je ztvárněn spíše roztržitě s mírnými komediálními prvky, za doprovodu podobně laděné hudby. Má však spád, spoustu akce, působivého herectví a zábavných dialogů. "Přece mě nenecháš tady na stromě, přijde nějaká smažka a zakuchne mně", "Doufám, že nebudeme zdrhat, mám špatný kolena." ()

genetique

Najprv musím povedať, že celý film je skutočne o 15tich minútach slávy a marketingový ťah aký tu nebol dlho. Pokiaľ hrá De Niro len necelú prvú časť (teda hrá ako hrá) a dajú ho ako prvého do záverečných aj úvodných titulkov, je to svinstvo, nech je hviezda akéhokoľvek formátu. Charlize si tiež moc pľacu neužila a Roden tých 15minút naopak využil naplno. Ale inak celkom dobrá mierne nadpriemerná zábavička. Pomerne kvalitné a prekvapivé vyústenia, skvelé pozrieť hlavne v originálnom znení. A napriek tomu, že Roden je Čech, a klobúk dole, zase ma a to nie poprvýkrát svinsky urazili. Tak v originále je názov postavy Emil Slovák. Ale v českom dabingu sa odrazu stanoví preklad ako Slezák. WTF?! 75%. ()

molotov

Nebýt Rodena, tak bych se na film nedíval. On je po pravdě to jediné, co je na filmu zajímavé. Českého herce v jednou filmu s De Nirem už asi nikdy neuvidíme. Rád bych se ale mýlil. ()

StarsFan

Tak po tomhle si o nás většina Amíků musí myslet, že jsme národ fanatických zabijáků a prostitutek. Ale co, přece se kvůli tomu nebudeme zlobit jako Slováci kvůli Hostelu. Někdy to tak chodí a zrovna tenhle film měl našlápnuto hodně vysoko, rozhodně mnohem výš než neoblíbený horor našich východních sousedů. Herce na to měl, Robert De Niro je jako v roli tvrdých chlapíků dobrej a Karel Roden ho dokonce ještě převyšuje. Za to, jak to zahrál, je fakt extratřída, tak vyšinutýho šílence jsem na filmovým plátně neviděla už hodně dlouho. Potěšila mě i role Kelseyho "Frasiera" Grammera v roli chlapíka pracujícího pro média, který chce za každou cenu získat exkluzivní záběry do svého pořadu. Když ale zapomenu na herecký obsazení, musím přiznat, že mě i několik věcí zklamalo. Tvůrci zjevně nevěděli, jestli jít stylem thrilleru nebo satiry, takže tak nějak skákali z jednoho žánru do druhýho. Přitom satira by to mohla být při troše změn skvělá, stačilo trošku pozměnit scénář (třeba hodit závěrečný titulky o 15 minut dřív) a film by hned zapadlo do vyšší ligy, někam k Vrtěti psem. Jo a ještě jednu věc na tom filmu oceňuju. Celkem hodně nečekanej zvrat někde uprostřed. Pořád jsem si říkala, je to sakra pravda? No jo, i takový věci se dějí... kdo by to kdy řekl? ()

Kaka

15 Minut se opravdu moc nevydařilo. Námět vypadal hodně slibně, ovšem to by to nesměl režisér John Herzfeld všechno zaplácnout svojí zbrklou a křečovitou režií, která se na filmu podepsala tak negativně, že i kdyby Robert De Niro a Karel Roden chodili třeba po stropě, stejně by to asi nepomohlo. Ty amatérské kamerové exhibice mě lezly po čase už neskutečně na nervy. ()

viperblade

Komentář obsahuje spoilery: Velice rozporuplný film.. ve kterém jiném filmu uvidíte, že hlavní kladný hrdina v půlce zemře?? Žádný mě nenapadá. Ale herecké obsazení se povedlo, Roden více než zdatně sekunduje De Nirovi.. ()

castor

Na jedné straně klasický thriller, jako nadstavba ale rýpání do světa ovládaného médii a hlavně přítomnost (ostatní suverénně přehrávajícího) Karla Rodena. Původně jel do Spojených států dostat zpět své peníze. Jenže vedle natvrdlého Rusa neudržel své emoce na uzdě a zbyly po něm dvě mrtvoly. A jedna svědkyně. Po dvojici vrahů jde mediálně proslavený detektiv i hasičský vyšetřovatel, herecky nejvděčnější postavu nicméně urval právě Roden. Sice je celá myšlenka filmu dosti pochybná, ve výsledku tu přesto máme několik momentů, které prostě baví. Samozřejmě nejvíc výtečně natočená scéna hořícího bytu. Furt se pohybujeme někde mezi thrillerem a satirou, nijak mi to však nevadilo (až na četné a rušivé videozáběry), celé je to každopádně nahoru dolů, až to ještě víc pokazí samotné finále. O Rodenovi je známé, že se rád stahuje do ulity svého soukromí, když je na place, napne veškeré síly a do svěřené role dává maximální nasazení. A tady platí za suverénně nejlépe uchopenou postavu… ()

Rogue

Karel Roden si pro svůj Hollywoodský debut nemohl vybrat lepší film. Dobré herecké obsazení, průměrný scénář a Karel Roden defakto v hlavní roli... co víc si může český fanoušek přát? ()

Rex Mundi

No jo, no... napínavý triler to je a Roden hrá pošuka dokonale, ale je pravda, že ak toto chcelo zapôsobiť silným názorom a ilustrovaním moci médií, mal to byť od podlahy iný film. Ako tuctový akčňák so zrnkami zvráteného humoru to však zbaví. ()

Spooner

První významná role Karla Rodena v Americe je prozatím stále jeho rolí nejlepší. V této roli psychopatického zabijáka totiž opravdu září a ani Robert De Niro mu tady nestačí, i když stále hraje svůj solidní nadprůměr. Jinak je to velice solidní kriminálka, u které jsem se ani na chvilku nenudil a která splňovala snad všechna žánrová pravidla. Sice jsem čekal, že ty média v tom budou hrát roli ještě trochu větší a mohla se tak jejich role ještě trochu rozvinout, ale i tak je to velice příjemné. ()

Faustka

Grandiózní Karel Roden, který naprosto převálcoval i takový eso, jakým Robert De Niro bezesporu je, amíci jen zírali, co dokáže český človíček odněkud z malé zemičky uprostřed Evropy za přispění jednoho začínajícího, ale o to víc nadšeného režiséra Olega Taktarova zaznamenávajícího vše znalým okem přes hledáček kamery, až k vytvoření jeho jedinečného díla faktu. Dokonalá souhra těch dvou byla omračující i když měli každý jiný cíl, výsledek stál, za těch jejich 15 minut slávy. ()