V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

Mik_e

Bez mučení se musím přiznat, že jsem Ethanu Hawkovi pár momentů docela záviděl..:) On i Gwyneth Paltrow byli skvělí. Často se u filmů stává, že divák tuší či ví, kam se zhruba bude děj ubírat. U romantických děl to platí dvojnásob. To jsem tady nevěděl a byl jsem zvědavej, co film přichystá dál. Přichystal především emoce, melancholii, vzpomínky...K tomu se musí přičíst práce s kamerou, záběry...tak proč ne lepší hodnocení? Celá ta milostná rovina šla trochu mimo mě, nějak jsem to nepobral, proč, co, jak...stejně tak, když se tři nebo čtyři lidi ve filmech furt potkávají, pokud možno úplně náhodou kdekoliv na světě, tak už to působí trošku jako Rickova americká kavárna. Podívaná ale zajímavá.. ()

mira.l

Zazvonil zvonec...a pohádky je konec. A jestli neumřeli, žijí spolu šťastně dodnes. A vo to přece od začátku šlo a k tomu to směřovalo. Cililink. Ano, bylo tam pár záběrů, ze kterých vyzařovala smyslnost, erotické napětí, a to především díky Gwyneth Paltrow, ve svých 26 letech dá se říct na vrcholu své fyzické krásy. Scéna u fontány ve starém domě byla velmi smyslná i bez Gwyneth, to uznávám. Tím to ale končí. Jinak mi to přišlo jako docela slušná přeslazená hovadina o dalším prosťáčkovi, který ke štěstí a slávě přišlel, aniž vlastně věděl jak... Že by byl nějaký extra nadaný malíř, bych taky neřek, vložit se do malování já, tak by ty portréty byly jenom o trochu málo horší. A dějová linka ze začátku s uprchlým trestancem? Vlastně po celou dobu filmu jsem uvažoval nad tím, proč to tam bylo, no a vysvětlení... mě fakt neuspokojilo. Vrah na útěku, posléze dopadený a umístěný do cely smrti, opět uprchne(?!?) a poté, po letech, kdy nějak opět přijde k penězům, se stává mecenášem kluka, o kterém neví vlastně vůbec nic? Hodně blbé, zcela nelogické, nereálné. Podotýkám, že neznám knižní předlohu, nevím tudíž, jak to probíhalo v ní. Takže dvě * za Gwyneth a za ten dům jak ze starého Říma, ve kterém se zastavil čas. No a ten konec... však jsem to napsal už na začátku. Cililink. ()

DadysGirl

Jak jsem mohla Ethana někdy přehlédnout?! Takovej fešák!!! Spolu s Gwyneth tvoří perfektní pár... Láska, sex, romantika... Je to v tom všechno... V atraktivním, zamotaném, uměleckém balení... Dobrá režie, kamera i hudba... ()

Izz

Nejslabší (čti nejméně originální a příběhově zajímavý) Cuarón,v rámci možností ale pořád příjemný nadsandart a to jak po režijní tak po herecé stránce.Moderní uchopení slavných knižních předloh zkrátka nejsou můj šálek čaje,ale Alfonsovi to odpustím,dám mu silnější tři hvězdy a už aby to jeho gravity přišlo,protože šest let je zatraceně dlouhá doba a nějaký jeho majstrštyk by mi udělal velkou radost. ()

kosoj

Dvě silné scény: a) fontána vs. jazyky b) kalhotková scéna v domě u pláže. Minimálně ve druhé se navíc naklonila kamera, takže jsem měl pocit, že mi krev proudí proti směru. Toť vše. Finální odhalení působí jako nalezení kočky s falešným knírem. ()

biergof

Příběh o autistickém chlapci, který se snaží malovat obrázky. Jeho malby vypadají přesně tak, jak by je namaloval autistický chlapec po mozkové obrně. Tento talent mu zůstává až do dospělosti a celou jeho uměleckou kariéru ( z Jedličkova ústavu ) ho doprovází deviantně překrásná Gwyneth Paltrow. Ta se v tomto snímku stává synonymem erekce a předčasné ejakulace. Film končí, jak by se dalo čekat, nádherným usmířením talentovaného autisty po mozkové obrně a jeho malířskou tvorbu, právě jeho obrázky a to je na jeden záchvat smíchu málo. Děkuji, dlouho jsem se tak nezasmál. ()

Emafera

Zvláštní pocitový film, který by mohl být o třídu výš, kdyby byl pojatý jinak. Jak přesně nevím, ale něco tomu chybělo. Celé to bylo snové a pohádkové, protkané zelenou barvou. Éterická fatální kráska Gwyneth Paltrow, která by se měla najíst si hraje s Ethanem Hawke. Do toho zločinec Robert De Niro jako vykonavatel spravedlnosti a konec jako z pohádky. U scény polibku u kašny jsem měla husí kůži. ()

Queendom

Vizuální lahůdka, kterou místy kazí utahanej i když paradoxně překombinovanej děj. Gwyneth pro mě nikdy nebude symbolem femme fatale, ale tady se našly sexy momenty. ()

miligretchen

Film, který musíte prožít, abyste ho dovedli odhadnout... nejde ani tak o dokonalou kameru, pozoruhodnou muziku a poněkud naivisticky krásné a mocné umění Ethana Hawka, ale jde především o atmosféru celého snímku, která je nepopíratelně silná a intenzivní.. ()

gicous

Obrazově uhrančivý film, jenž potvrzuje vyjímečnost spolupráce dvojice Cuarón-Lubezki. Zelenou prosycené obrazy, při níchž se kamera pase na kráse Gwyneth Paltrow tvoří nádhernou koláž nejrůznějších podob této herečky. Zároveň jí její part přináší nejvděčnější roli, neboť se pohybuje skrze bohaté a vícevrstvé herecké polohy. Chvílemi je to okouzlující múza, potom zase manipulující mrcha, aby u konce skončila jako zklamaná žena. Všichni ostatní herci, včetně De Nira nejsou ničím vyjímeční a jejich role jim vlastně ani nic zvláštního k vyniknutí nenabízejí. 6/10 ()

Terezka

Velmi volné zpracování Dickensova románu, které však proklouzne divákovi mezi prsty a nezanechá na něm výraznější stopu. S vyjímkou výkonu Roberta De Nira a vzpomínkou na naivní malbu hlavního hrdiny. ()

marosson

Nepoznam staru verziu, no pacilo sa mi to. Nie vsetko je hned vypovedane, na zmysel niektorych postav treba pockat, ze Robert? No a Besame Mucho a spol. - to je proste krasna hudba. Spolu s vybornou kamerou je to zazitok na styri hviezdicky :) ()

Gortyna

Dekadentní zpracování realistického románu - proč ne. Místy jsem si říkal, že se snad dívám na artový film a ne na holywoodskou produkci. Jen mi tam místo Hawka chyběl Irons, který se hodéíí přesně do tohoto typu filmů - jen by musel být asi o čtyřicet let mladší. Vždycky budou filmové adaptace románů hodnotit jinak ti, co četli předlohu, a jinak ti, jejichž mysl byla "tabula rasa". To byl i můj případ, a (jistě nejen) proto jsem byl filmem unešený. Ještě na krásnou hudbu se sluší upozornit. ()

rischa65

Jak chudý rybář ke štěstí přišel...Proč by ne? Po velice slibné první půli, mi druhý poločas tohoto snímku přišel naivní a úsměvný, především momenty z galerie a výstavy. Účinkování Paltrow v romantickém filmu vyznělo poněkud pomateně, jako by sama nevěděla, co předstírat (hrát?). Ale koukalo se na to pěkně. ()

megajalec

Takto nejako si predstavujem romantický príbeh, nie súčasné klišéovité a stokrát obohrané filmy, ktoré romantiku len predstierajú a hrajú sa na ňu. V Great Expectations je láska krásne vykreslená, vzťah Hawkeho a Paltrow je dokonale uveriteľné, divák tam cíti niečo viac a presne o tom to má byť. Viacero silných scén výsledný dojem len umocňuje. Výborná réžia, exteriéry, hudba, kamera a herci. ()