Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Nemecka Cinema - 75%(9.9.2010)

Rutinér Brian Levant a jeho asi nejlepší snímek. Což vzhledem k tomu, že jde o tu nejprůměrnější záležitost jakou si lze představit je dosti tristní. V kruhu rodiny s malými dětmi se to přežít dá, ale jenom díky sympatickému bernardýnovi v hlavní roli, jelikož jeho one-dog show výrazně kazí všichni lidští herci.(27.1.2007)

Kdyby nám tohle dělal v domě,tak za pár dní letí ven,nedalo by se to trpět.Škody za desetitisíce,problémy a i na rodinu to mělo dopad,která pak přemýšlela jak to stím přerostlím pejskem udělá. Nakonec byl oblíben,hlavně děti a byl členem rodiny a tak vznikl Beethoven(on si na tu hudbu nb jméno začal vít sám :D).(9.4.2012)

• Rimmer100

Hodnocení za originalitu prvního dílu. Jinak podprůměrná komedie.(11.2.2007)

Jednička o neposlušném psovi ještě ušla ...Rodinná komedie jak vyšitá se zdánlivě šťastným happyendem..(20.5.2009)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)