Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Za normálních okolností bych tenhle film zřejmě označil jako průměrný. Jenže já k němu mám už od dětství velice kladný vztah, v dětství jsem na něj docela často koukal a líbilo se mi to čím dál víc. S tímto filmem mě zkrátka pojí hodně silná nostalgie, už jsem ho viděl za svůj život mnohokrát a pořád se mi líbí a pořád si ho dokážu užít, v mých očích už je tohle zkrátka klasika, která mě provází od raných dětských let. Co na tom, že v tomto filmu se kupí jedno klišé za druhým, co na tom, že příběh není nijak originální, co na tom, že je to průměrná rodinná podívaná, která kromě roztomilého pejska nemá téměř co nabídnout? Pro mě je to jeden z klenotů mé filmotéky a kdykoliv se rád na tento film podívám, i když už ho znám z paměti. Ale pokaždé mě dokáže zasáhnout příběh malého štěněte bernardýna, kterému hrozilo, že skončí jako bezdomovec, ale on použil svůj bystrý mozek a dokázal si najít novou rodinu, která si ho oblíbila. A díky tomuto filmu se mi také vryl nesmazatelně do paměti Charles Grodin v roli otce, který se nechá hodně snadno ukecat. Tenhle herec je opravdu velký sympaťák a díky této komedii jsem si ho dokázal zapamatovat. Myslím, že už není třeba cokoliv více dodávat, tenhle film již považuji za klasiku a vzhledem k výše napsanému prostě nemohu hodnotit nestranně, a tak uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.7.2010)

Klasický americký rodinný film o roztomilom psíkovi. Nedorozumením sa do rodinky Newtonovcov dostane zatúlané šteňa. Aj keď otec George nie je zrovna nadšený myšlienkou, že budú mať doma psa, ostatní členovia, najmä deti, ho presvedčia, aby si ho nechali. Vyrastie z neho veľký bernardín, ktorý im spôsobí nemalé škody. Ale samozrejme sa nakoniec ukáže aké múdre bolo rozhodnutie, že si ho osvojili. "Beethoven" je celkom fajn, ale keď budem mať chuť sledovať filmové vyčínanie statného bernardína, tak si radšej pustím Kingovho "Cuja". ***(23.10.2009)

Nestárnoucí rodinná klasika, která je furt stejně super.(9.7.2016)

For ME 70%(7.9.2008)

Průměrná komedie, ke které se ukázkově hodí titul "rodinná". Pohodová zábava pro rodinku s malými dětmi. 60%(30.12.2007)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)