Bouřlivé výšiny

• slovenský

Búrlivé výšiny

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1992, 105 min

Tahle adaptace mě moc nenadchla. Ralph Fiennes není špatný, ale mohl být lepší. Nějak jsem mu tu nelidskost nevěřila. Celé to bylo takové nijaké.(19.5.2011)

Veľakrát som čítala knihu a strašne som si ju obľúbila...krásny príbeh o láske, nenávisti a zúfalstve..aj film je pekný a samotní herci v ňom.(12.11.2008)

Když už jsme u těch verzí .... tohle je nejuhrančivější verze Ralpha Fiennese.(17.8.2007)

Jeden z prvních filmů démonického herce R. Fiennese, ve kterém skvěle dokázal uplatnit své herectví i uhrančivou vizáž. J. Binoche (Catherine) je mu důstojnou partnerkou, stejně vášnivou i sobeckou jako Heatcliff sám. Knihu jsem, přiznám, nečetla, proto mě temný příběh i tajuplné prostředí anglického venkova fascinovaly. Znalcům možná něco vadilo, já ale nemám co filmu vytknout. Proto plné hodnocení.(22.6.2011)

Nebýt této zajímavé a podmanivé adaptace literární klasiky, nikdy se nedostanu k písmenkové verzi, která je ještě zdařilejší. Ralph Fiennes znovu ukazuje, jak je mu blízké hrát padouchy všeho druhu, dal Heathcliffovi charisma, které ho vymaňuje z jednorozměrné škatulky "Zlý a bezcitný", zato Julie Binoche by možná vice vynikla v jediné roli, a to Kateřiny starší, nalepit stejný obličej její dceři nebylo úplně šťastné. Je škoda, že se v zákrutách scénáře ztratily některé aspekty Kateřininy povahy... Přesto si mě film podmanil, temnou stylizací, pochmurnou náladou a taky hudbou. Ta sice tlačí na emocionální pilu víc, než je zdrávo, ale co čekat od dojemného milostného dramatu, že? Emily Brönteové vysekávám hlubokou poklonu.(18.6.2008)