Bouřlivé výšiny

• slovenský

Búrlivé výšiny

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1992, 105 min

Poněkud sterilní, ale vlastně krásné zpracování románu, který mne v pubertě nevratně zasáhl. V pár dotecích dokonce vystihuje emoce i hororovost předlohy (Katčino zjevení, Heatcliffovo rozloučení...). Zásadní podíl na působivosti filmu má jeden z nejdokonalejších sountracků, co znám. Riuychi Sakamoto v něm vystihl neředěnou osudovost, temnou melancholicholii i závany hrůzy ze záhrobí. Heatcliffem mého srdce je sice mladý Timothy Dalton ze starší adaptace Větrné hůrky, ale Ralph Fiennes prostě JE Heatcliff.(4.5.2011)

Když už jsme u těch verzí .... tohle je nejuhrančivější verze Ralpha Fiennese.(17.8.2007)

• Agent006

Tak moc, jak jsem se na ten film těšila, tak moc mě zklamal. Postava Kateřiny mi byla více než nesympatická a nezachránil to ani Ralph, bohužel. Chvílema to bylo dramatický tak, až to působilo komicky a rádoby působivá hudba jenom kazila atmosféru u těch o něco lepších scén.(22.5.2011)

• ripo

Som odľud a netvor ! Manželka mi po celý čas vytýkala, že čo sa mi na tom nepáči a prečo som vlastne taký "citový impotent" .... Hanbím sa do morku kostí . Ale ja nemôžem za to, že z duše neznášam romantické slaďáky z XIX. storočia ! A keď som zbadal Juliette v "dvojúlohe" tak som odhodil všetky zábrany a nič iné ako 2 * som nemohol dať ! Ešte raz prepáčte !(10.6.2004)

Bouřlivé zklamání. Do filmů z viktoriánské éry chodím na jistotu, zvláště když autorkou předlohy je některá z Brontëovic sester. Jenže na konečném výsledku této adaptace ducha Emily Brontëové postrádám, nebavila mě prokreslenost postav, nelíbilo se mi uchopení příběhu a hrozně mi vadila unylá Juliette Binoche v podání Cathy (u Catherine to bylo lepší), která se mi svým vzhledem do daného období nehodila. Vlastně jediné výraznější pozitivum při sledování pro mě byla Fiennesova démoničnost a díky tomu přidávám třetí. Než ještě jednou tuhle verzi, tak to raději experimentální pokus od Arnoldové z roku 2011, nebo opět papír (a pevně doufám, že mě uspokojí britská TV verze s Tomem Hardym). 60%(12.4.2014)