Bouřlivé výšiny

Búrlivé výšiny

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1992, 105 min

• ripo

Som odľud a netvor ! Manželka mi po celý čas vytýkala, že čo sa mi na tom nepáči a prečo som vlastne taký "citový impotent" .... Hanbím sa do morku kostí . Ale ja nemôžem za to, že z duše neznášam romantické slaďáky z XIX. storočia ! A keď som zbadal Juliette v "dvojúlohe" tak som odhodil všetky zábrany a nič iné ako 2 * som nemohol dať ! Ešte raz prepáčte !(10.6.2004)

oproti knize vééélmi slabý, od herců jsem čekala daleko lepší, věrohodnější výkon 8-)(14.8.2009)

„I love my murderer. But yours... how can I?“ Přesně ten druh filmu, u kterého si Lister ožužlavá vlasy a plačtivým hlasem odpovídá na otázku, zdali si myslí, že se ještě někdy shledají: „Nevím...“ Příčina a fatální následky nenaplněné lásky, její paleta poloh od smyslné nádhery až pomstychtivou zatrpklost a hlavně nekompromisní bortění klišé romantismu, kdy si hlavní hrdina ponechává masku krutosti až do samého konce. Tato verze Wuthering Heights neochvějně stojí na trojúhelníkové podstavě o vrcholech: hudba R.Sakamota, úchvatná J.Binoche a cikánská nevyzpytatelnost R.Fiennese, jehož Sokolí Oko ze solária budiž navždy noční můrou všech plastických chirurgů.. Říká se, že každý má v sobě ukrytý jeden román a tento je Emily Brontëové. Užijte si tu spalující vášeň a neřešte, že všichni postupně umírají jako by měli sídla postavena na úložišti radioaktivního odpadu..(26.11.2012)

"Jedno mějte na paměti, v žádný okamžik tohoto přiběhu se neusmívejte." - řekla slečna Emily. To není ani tak těžké, v jednom z nejromantičtějších příběhů o lásce a nenávisti až za hrob toho moc k smíchu není. A příběhu je tady učiněno zadost. I obsazení je výtečné, i když tak krásný asi Heathcliff jako v podání Ralpha Fiennese být nemohl. Možná trocha překotnosti ve vyprávění tady byla - stěsnat celou historii v průběhu spousty let do 105 minut nebylo lehké, ale v podstatě se to povedlo výborně. A radím vám, přečtěte si tu knihu.(4.5.2011)

Kolik podob má láska? Nespočetně. Láska umí hory přenášet a umí člověka proměnit v zahořklé monstrum, které žene vášeň, nenávist a pomsta. Ralphu Fiennesovi role Heathcliffa perfektně sedla. Je úžasné ho sledovat, jak se dokáže do svých postav vžít. Tenhle mě velmi dobře známý příběh ve mě zanechal opravdu hluboký dojem. Ještě teď se z toho nemůžu pořádně vzpomatovat.(9.5.2012)