poster

Oddíl 10 z Navarone

 • Česko

  Komando 10 z Navarone

 • Velká Británie

  Force 10 from Navarone

 • Slovensko

  Oddiel 10 z Navarone

Drama / Válečný

Velká Británie, 1978, 121 min

 • Malarkey
  ****

  Nejde zas tolik o příběh, jelikož ten se příliš reality nedrží a spíš to bere volnější formou. Tento film je ještě navíc opklopen jugoslávskými partizány, zajímavým okolím a dobrými hereckými výkony. Jde o to, že právě Oddíl 10 z Navarone je volné pokračování jiného, podobného válečného filmu, ale s jiným příběhem a přesto skvělé. Jediné co mi tam opravdu chybělo, tak více akčních scén i když ta poslední za to rozhodně stojí. Ač v tomto období vznikala řada válečných filmů věřím, že tento se mezi ostatními neztratí, nejen díky hvězdnému obsazení, ale také díky zajímavému postavení příběhu. Kolik válečných filmů se odehrává v Jugoslávii? Když pominu Země Nikoho, která ještě k tomu není za 2. světové války? Moc ne --- Máte pět minut na to vykopat ten Váš poklad - A co když to nenajdeme - Kopat budete stejně, ale svůj hrob.(9.6.2007)

 • LiVentura
  *****

  Velice dobrý film, kde milý árijský Franco coby špion a agent nacistů je spravedlivě potrestán..(31.7.2007)

 • Tommassi3
  ****

  "Příště ale hrajte mrtvolu vy !!" ;)(10.10.2015)

 • Tom Hardy
  ****

  Dějově mi to chvílemi nesedí a občas je tam znát naivita tehdejších válečných filmů (podobně jako třeba ve Velké červené jedničce), ale obojí filmu neubírá na atmosféře, která je přesně taková, jakou si žánr žádá. Co je na filmu nejlepší je ovšem onen vložený typicky britský černohumorný nádech, díky čemuž má Oddíl 10 z Navarone hned několik nezapomenutelných momentů... a Edward Fox je v roli klidného pyromana prostě perfektní!(6.12.2005)

 • mysiak
  ***

  Slabšie pokračovanie, predsa ubehlo pár rokov od prvého dielu...herecká zostava je iná, na čele je ešte mladý Harrison Ford, akcia je celkom slušná..je to jeden z tých lepších priemerných vojnových filmov(13.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace