poster

Oddíl 10 z Navarone

 • Česko

  Komando 10 z Navarone

 • Velká Británie

  Force 10 from Navarone

 • Slovensko

  Oddiel 10 z Navarone

Drama / Válečný

Velká Británie, 1978, 121 min

Režie:

Guy Hamilton

Předloha:

Alistair MacLean (kniha)

Hudba:

Ron Goodwin

Scénografie:

Geoffrey Drake

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
 • Paxxx.cz
  ****

  Hodně povedený film ze druhé světové války. Skvělý příběh a hlavně povedený závěr.(20.3.2009)

 • D.Moore
  ****

  Štědrou dávkou humoru odlehčená dobrodružná válečná podívaná s výbornými herci (Harrison Ford po prvních Star Wars, před prvním Indianou Jonesem a už v tak typické roli), zručně natočenými akčními scénami a nerušivými triky (zničení přehrady či mostu na použití miniatur vůbec nevypadá). Děla z Navarone jsou opravdu trochu vyšší liga, ale Oddíl 10 je přesto více než příjemná záležitost.___P.S. Ta moderní červená lokomotiva je ovšem vážně zlo.(10.5.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Příště ale hrajte mrtvolu vy !!" ;)(10.10.2015)

 • Shakers
  ****

  Slabšie ako prvý diel, hlavne na začiatku. Chvilku mi trvalo kým som si zvykol na xsichty Millera a Malloryho, ale Harrison bol aj tak najlepší na celom filme. Tak isto aj Carl Weathers alias Apollo Creed bol dobrý. Druhý diel je trochu viac odľahčený humorom a ani akcie nie sú tak premakané, ale stále sa tu pracuje taktický. Výprava je pekná, zvraty tiež nechýbajú, ale príbeh už nedokázal tak strhnúť. 80% - 4*(17.4.2014)

 • cheyene
  *****

  Výborný napínavý (akční) válečný film. Skvělé herecké obsazení, humor, klid Skota Millera (na samém konci), výborná hudba, zápletka, děj a scény, zkrátka vše. Jen škoda, že místo R. Shawa nehrál opět G. Peck a dále pak A. Quinn. I přesto se však jedná o skvělou podívanou. Trochu se mi nelíbilo, jak si na začátku H. Ford dobírá majora Malloryho, vždyť jde o hrdinu z filmu Děla z Navarrone (a tam byl v podání Pecka hrdina na 1ku). Celkově jeden z nejlepších válečných filmů! = 5*(27.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace