Oddíl 10 z Navarone

Force 10 from Navarone

Oddiel 10 z Navarone

Drama / Válečný

Velká Británie, 1978, 121 min

Volné pokračování Děl z Navarone. Není to nijak originální ani věrný válečný snímek, ale charismatické postavy, zajímavý děj a skvostná hudba z něj dělají rozhodně nadprůměrný film.(9.2.2007)

rozpočet : ? tržby americke : $7,230,000(19.12.2006)

Tento typ filmů mám rád, zcela splnil má očekávání, těžko co k tomu dodat. Snad jen, nikdo se tu o tom nezmiňuje, že postavu Sgt. Bismarka hrál herec se zajímavým příjmením, a to Paul Humpoletz. To by mne zajímalo, kde k němu přišel, protože určité konsekvence jsou nasnadě, není-liž pravda :-).(11.2.2012)

Absurdní pokračování báječných Děl z Navarone vyniká bizarním obsazením (B.Bachová a R.Kiel si sem odskočili z bondovky Agent, který mne miloval), naprosto nepravděpodobnými dějovými zvraty a moderní lokomotivou v pastelových barvách, která se na jugoslávské železnici roku 1943 zjevila asi z nějakého návratu do budoucnosti.(20.7.2009)

Být to trochu realističtější, bylo by to možná za čtyři. Pěkná krajina a dobré postavy E. Foxe, R. Shawa a H. Forda a jejich ležérních vtípků, z kterých máte pocit, jako by byli někde na dovolené. Solidní zábava.(29.1.2004)