Oddíl 10 z Navarone

Force 10 from Navarone

Oddiel 10 z Navarone

Drama / Válečný

Velká Británie, 1978, 121 min

Velmi dobrodružný a napínavý válečný film, který mě dosti bavil. Stará škola obohacená tehdy novým trendem politické korektnosti, čekejme tedy postavu emancipované ženy a černocha. Ovšem dnes by se tam do příběhu nějak vměstnal i homosexuální desátník a asiat detonátor.(20.4.2010)

Je to naivní až hrůza, ale nemůžu napsat, že by mě to nebavilo. Teď koukám, že to natočil režisér, kterej se nejvíc proslavil bondovkama. Bondovkám se to svou naivitou opravdu hodně blíží. Kromě toho má film i bondovský herecký obsazení - Richard Kiel jako záporák a jedna z mnoha Bond girls Barbara Bach jako soudružka ve zbrani. K tomu je ve filmu celou dobu přítomnej takovej ten anglickej suchej humor, takže jsem chvílema opravdu nevěděl, jestli je to válečná komedie, nebo vážně míněnej film. Nad německym konvojem složenym z ruskejch tanků, americkejch half-tracků a jugoslávskejch náklaďáků vyrobenejch někdy 20 let po válce už jsem jenom mávnul rukou. Uživatelé, co tady píšou, jak je to geni(t)ální válečnej film, se na to nejspíš koukali zhulený.(6.9.2013)

Být to trochu realističtější, bylo by to možná za čtyři. Pěkná krajina a dobré postavy E. Foxe, R. Shawa a H. Forda a jejich ležérních vtípků, z kterých máte pocit, jako by byli někde na dovolené. Solidní zábava.(29.1.2004)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $7,230,000Tržby Celosvetovo $7,800,000/70%/(27.6.2005)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fbJS7FU1Z4s(11.7.2010)