Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Yardie

50%. Nápad to nebyl špatný a námět a záplatka celkem dobrá. Navíc sci-fi mám rád. Ovšem to zpracování. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli to bude trošku dobrodrůžo a nebo více temné a napínavé. Bylo tam občas to a občas ono. Navíc neskutečně film srážely ty rádoby vtipné hlášky a komentáře, kdy z 10 hlášek byla vtipná jedna. Naprosto to narušovalo atmosféru. Navíc některé věci, hlavně ke konci byly dost nedomyšlené a "nepravděpodobné". Dát si na tom více záležet, vybrat jeden žánr a tomu se věnovat, omezit trapné hlášky a udělat to více temné, mohlo to být super. Takhle to byl takový slabší průměr. Howgh! ()

bobstock

Myslím, že na dobu roku 98 to už tehdy mělo odfláknuté či levnějsí triky, to ostatní na pohodu pro dětské srdce. 60% ()

mira007

Rodinné dobrodružné sci-fi o famílii, která putuje vesmírem. Jako malej jsem to i bral, protože dobrých sci-fi filmů před rozmachem digitálních triků moc nebylo. Do poloviny solidní, pak překombinované. Jediná role LeBlanca mimo seriál Přátelé, kde jsem si ho všiml. Dnes film za sotva tři hvězdy. ()

klokyn

Hovorí sa, že takýto film sa dá v pohode pozerať ak pri tom vypnete mozog. Ale tu sa to nedalo - aby som si tento film užil, musel by som si mozog z hlavy vystreliť. Vždy keď je rodina v koncovej situácii, niekto z nich si spomenie na nejakú hypernochromickú vzduchoinfračnú melantelickú blbosť a problém je vyriešený. Tento film je zlátanina, kde je možné naozaj všetko a ešte nikdy som za hlavu pri emočných scénach nechytal za hlavu tak, ako pri tomto filme. Tá malá opica je otrasná a nechutná, rovnako ako väčšina trikov v tomto filme (nehovorím, že všetky). Keď chlapec hovorí na toho robota, aby si spomenul na to čo má v srdci (ten robot), tak som sa radšej otočil. Jediné, za čo film stojí, je herectvo Oldmana a zopár originálnych nápadov. Ale ako hovorím, o hrdinov sa nemusíte báť, v pohode dokážu zostrojiť stroj času, odniekiaľ vytiahnu nejakú hyperzbraň, alebo preletia prostriedkom planéty. ()

Emzet

Nic moc béčko se zajímavým a zamotaným příběhem, zlými kosmickými pavouky, jako vždy skvělým Oldmanem a koncem, který vážně naštve (alespoň mě). ()

RomanHyde

Až skončí ta videohra začne film? komentovala slečna první minuty filmu.. musel jsem s ní souhlasit. .. Vizuální ztvárnění bylo opravdu na úrovni lepší počítačové hry, což já člověk odkojen na Blade Runneru či Vetřelci , rozhodně nemůže pozitivně ohodnotit. Taktéž přehrávajícího herce, který pak našel uplatněni v oblíbeném seriálu, který právě na přehrávajících hercích staví..... ()

kamil.i

Jedno z najšialenejších sci-fi aké som kedy videl. Priznám sa, že ani neviem ako ho ohodnotiť. Fanúšik žánru vo mne sa poteší nad nekonečným množstvom technologických vychytávok a cestou po vesmíre. Oldmanova postava je vynikajúco odporná, na záver aj fyzicky (ako dieťa som sa skutočne bál) a dokonca to má aj akú takú temnú atmosféru. Na druhej strane je tých logických paradoxov príliš aj na sci-fi. Ostatné postavy sú zúfalo nezaujímavé a šablónovité (tomu sa nevyhol ani Oldman). Taktiež škoda toho uspôsobeniu sa cieľovému publiku do 13 rokov. S dospelou posádkou a hororovejším príbehom by mohlo ísť o zábavný vesmírny masaker. Takto ostáva Lost in Space tesne pri hrane 50%. ()

Venous666

Moje oblíbené Sci-fi Béčko. Novodobá rodinka Robinsonů ve vesmíru. Hledají nový svět k osídlení. Celý film drží napětí, buď jako samotný star vesmírné lodi až po akční scény s mým oblíbeným hercem Joey (Matt LeBlanc). Díky jemu dávám sám osobně 4 hvězdičky. Dopřál bych i o hvězdičku více, ale bohužel snímek má velké mezery v dějové linii. Udrží diváka ve střehu do první poloviny, ale později děj vytrácí kadenci. Kdyby to stáhli na 90min, tak je to áčkové Sci-fi jak má být :-D ()

Pidzey

Příjemná SCI-FI blbůstka se slušným obsazením a hloupoučkým scénářem.Herci nejsou kdovíjak oslnivý,snad až na Gary Oldmana který všechny válcuje. Oddychovka dobrá především pro menší diváky či začínající SCI-FIsty. ()

Dogmeat

Ať vás ani nenapadne u toho přemýšlet, jinak to bude jasný odpad! Idelání jako zvuková kulisa někde v dáli a to pouze pro fanoušky scifi. Za to taky ty 2 hvězdy. ()

Gediman

Úvodní film k remake-seriálu, který nikdy nevzniknul. Skoro jako by tvůrci počítali s tím, že bude další díl nebo seriál, ale z nějakého důvodu se tak nestalo. Proto je škoda toho otevřeného konce... ()

Pradlík

Velmi povedené sci-fi se skvělými efekty i příběhem a skvělým záporákem s tváří Gary Oldmana, kterému to ovládnutí světa zase jednou nevyšlo, i když jsem mu skutečně držel palce. Proč máme zachraňovat svět, když nezbude čas na zábavu? ()

zelda82

Uz si to moc nepamatuju, ale myslim, ze me to docela bavilo a byl sem na tom dokonce v kine...A taky si pamatuju Heather Graham:) ()

solid

WTH? Dyt to bylo zatracene cool. Teda byl jsem teprve v osme tride, takze muj pohled na vec muze byt trochu zkresleny, ale dejte pokoj, me se to libilo. ()

J. T. Kirk

Po dlouhé době a těžkém vzpomínání na název filmu jsem se znovu podíval na Ztraceni ve vesmíru. Pravdou je, že jsem si z celého filmu pamatoval pouze konec, takže bylo načase to napravit. Některé věci nebyly zrovna promyšlené a efekty taky hodně vázly. Asi 90% hlášek bylo naprosto trapných a nevhodných. Zbytek ušel, dokonce se našlo i pár dobrých. Příběh jako celek není špatný, obsazení taky není nejhorší, až na LeBlanca, ten se mi tam vůbec nehodil. Dalo se z toho vytřískat o hodně víc, škoda. ()

Hapretor

Ujde to. Je tam dobrý nápad o cestování časem. Triky v pohodě. A Matt Le Blanc tam má dobrou roli. Dost podobnou jako v Přátelích. ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)