Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Sany33

Príbeh: Zem čelí ekologickej katastrofe a tak je nutné nájsť novú planéhu na osídlenie. Do vesmíru je preto poslaná celá rodina s príznačným menom Robinsonovci. Spolu s nimi ide aj jeden vojak, ktorý ich má ochraňovať a jeden čierny pasažier, ktorý spôsobí nemalé problémy. Prevedenie: Na svoju dobu veľmi slušné, aj keď film je zrejme situovaný na menších divákov na svoje si prídu aj starší milovníci scifi. Herecké obsadenie: Celmi ma prekvapilo, že sa tomuto počinu upísal Gary Oldman Ďalším milým prekvapením bolo, že si z natáčania Priateľov odbehol Matt LeBlanc. ktorý dodal filmu drsnú stránku. Pocity: Ako malý chalan som to žral, keď som si to pozrel teraz z odstupom času, musím uznať že je to vážne dosť priemerné. Pridaná hodnota: Nostalgické scifi dobrodružstvo ktoré ma previedlo detstvom. 77% ()

jatamansi

„Ta studená válka začíná být horká.“ Klasická klišé záchrany v poslední vteřině. Proč jen někdy nezbude alespoň pět vteřin. Robinsonovi – hrdinové budoucnosti. Zaneprázdněný otec vědec, který nemá čas na syna – další klišé. A tak to jde dál a dál. Podle dcery je mise vopruz a z celého filmu byla nejvtipnější její hláška: „Za poslední tři roky mi uteklo úplně všechno kvůli tomu, aby mi dalších deset let uniklo to ostatní…jdu ven, abych se rozloučila se svým životem“ . A ta vesmírná příšerka byla ze všeho nejvíc jen ubohá a směšná. ()

spikey1

Sci-fi pro celou rodinu. ovšem nešlape, není dost akční aby mě udržela zírat, nebo abych to vzal na filmový večírek. najdu deset jiných titulů za minutu, které bych ke sledování doporučil víc. ()

Pecival

Hloupoučké sci-fi, které se podbízí náctiletému divákovi, až z toho skoro oči bolí. Film, díky němuž jsem na hodně dlouho zanevřel na Williama Hurta (a že to byla chyba !). Vyhnout se obloukem. ()

giovanni3

Jako co to bylo? Vesmírné brány na cestování do vzdálených míst galaxie? Cítím Hvězdnou bránu... Hlavní záporáci jsou roboti co jsou vzhledově jako pavouci? Cítím Hvězdnou bránu a její replikanty.. Když je složitá situace tak? Hyperpohon, který nás hodí kamsi v galaxii.. Cítím Star Trek... Jako logicky Star Trek se dá cítit z každého vesmírného Sci-fi, ale zde to je to jediné zajímavé na tom filmu... Překvapila účast Matta LeBlanca a Heather Graham a logicky i Garyho Oldmana = překvapivě solidní ,,soupiska,, , ale ten scénář.. ten scénář... Ono i nalezení té potvůrky + geniální malý chlapec co se nabourá všude a spřátelí se s robotem.... nevím no. Víc jak 2z5 ani náhodou... ()

Madlene

Jééééééé! To ale byla slátanina. To snad nebylo ani Céčko?! Dva body hlavně za snahu o hodně hnusného Garyho Oldmana na konci filmu...jinak snad ani za nic jiného dát nelze. ()

BlackTom

Nebolo to najhoršie. Matt LeBlanc potvrdil, že v seriáloch je lepší, Gary Oldman dostal novú maniackú kreáciu (ten kríženec medzi ním a pavúkom je smiešny) a dej ma nijako neprekvapil. Jednako to mohlo dopadnúť aj horšie, takto je to aspoň pozerateľné. Taká oddychovka po robote... ()

bruceman7

Očekával jsem trochu něco jiného, než slabší scifi/dobrodružný film pro děti. Ale Gary Oldman, ten potěšil. Až po přečtení níže uvedených komentářů jsem zjistil, že to není předvoj žádného seriálu. Za 40% ()

Wally

Pěkná rodinná odechovka ve stylu sci-fi, která mne utvrzuje v tom, že G.Oldman je opravdu padouch :-) Vizuálně hezky provedený film, dobré obsazení a podle mne i povedený příběh, který vás donutí koukat dokud nezjistíte, jak to s nimi tedy všechno doopravdy dopadne. ()

iXtr3m3

Rodinná zábava s robotom z 50tych rokov a Joeyem na palube? Sem s tým znovu, škoda že pokračovania sa už nikdy nedočkáme... Na svoju dobu luxusná akcia, efektíky na úrovni (až na tú "chameleónopicu" :) ()

DocBrown

Klasicky zpackany rodinny film, pro dospele prilis infantilni a pro male deti prilis rozvlekle. Nesnesitelny je predevsim radobydrsny LeBlanc. ()

eagle-eye

Přesně ten tip sci-fi, který nemusím. Studiovka, žadné napětí, nic moc triky... Hvězdu dávám za obsazení Hurta a Oldmanem díky nimž se to dalo vydržet dokoukat. ()

NeosinneR

V dobe, keď som som pozeral ten film, som mal tak akurát vek, aby ma proste ohromil. Úžasné efekty. Keby ho pozerám znovu, asi by to neboli 4*. Preto si ho radšej už nepozriem. Nech mi ostane v myšlienkách ako slušné scifi. ()

Paity

Dobrodružný filmík určený spíše mladším, byť moje manželka to miluje. :) Každopádně skvělý Gary Oldman dává tomuto filmu dobrých 15 procent. ()

Crackonosc

Neni to vyloženě peklo, ale jednou a dost! Ze začátku film vypadá ještě v rámci mezí celkem snesitelně (rozumněj: když se člověk přenese přese všechny klišé, kterýma je snímek narvanej a stupindní dialogy/jednání postav), ale roztahaná druhá půlka to sráží do kolen... ()

Prochy38

No, tak to byl dobrý průšvih. Láká na tom kvalitní herecké obsazení, ale tím to končí. Trapné, hloupé ... efekty samože odpovídající době, ale i tak... tolik kravin v jednom filmu... Jako fakt ne. Pardon. Vím, že to bylo mířeno pro mladší diváky, ale ... vesmírní vrčící pavouci? ne děkuji... ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)