Atlantida: Tajemná říše

• USA Atlantis: The Lost Empire (více)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiální text distributora)

funesfilm

Žiadna nová technológia nenahradí v plnej miere klasickú animáciu. Zobrazenie, dej...všetko OK. Videl som to iba vo formáte 4:3, čo mi trošku pri tak peknom dielku chýbalo. ()

SacRoS

Pro mě osobně nejlepší disneyho animák:) Kam se hrabou novodobé 3d paskvily... Kéž by někdy někdo udělal stejně monumentálně velkolepou hranou verzi, bez těch klišoidních vsuvek ala disney, které má prakticky v každém animáku. Viděno při premiéře v kině, zážitek byl o to větší... Dnes i po těch letech jsem si sehnal dvdčko a je to stále ve mě, stále živé... ()

Rathe

Disney se zase jednou vytáhl s podařeným animákem. Ačkoliv začátek je pro mě docela zmatený a hektický, tak začátek výpravy a putování mě zaujalo hned. Parta divných, ale zvláštních osobností, které se přeci jenom nakonec mohli nazývat přáteli prostě zaujaly. Hlavně teda potrhlý krtek no, co si budeme povídat. A vtipnými hláškami se tu od nich můžeme bavit od začátku až do konce. ()

Dajman

Úžasná a krásna rozprávka. Videl som ju 3 krát a určite ju ešte uvidím pretože sa mi veľmi páči. Kida je asi najkrašia Disney princezná. Úžasne vystihnutá doba začiatkom 20. storočia. Zbrane, technika, proste skvelé všetko. Spracovaný film by bol možno ešte lepší ale tak zatiaľ stačí aj animák. A k tomu nádherný soundtrack, proste krása. ()

krysarr

Velmi příjemné překvapení. Animace postav poněkud retro, ale vzhledem k tomu, že Atlantida je mi blízká odmalička... Příběh je průměr, ale celkově jsem příjemně překvapen ()

TaToten

Ako sa vraví: "Nieje dôležitý cieľ, ale cesta samotná". A to keď aplikujeme na tento film zistíme, že úvodná výprava s ponorkou a potom cesta podzemím je vrcholom celého filmu a dosiahnutie cieľa - Atlantídy je už také, že eeh... ()

BvS

Je sranda, že ti samí kritičtí mudrcové, co tomu vyčítaj neoriginalitu, tu pětihvězdičkují mnohem mdlejšího a graficky hnusnějšího Avatara a Camerona považují za visionáře. ()

VideneFilmy

Keď sa Disney snaží dospieť. Hoci sa film na prvý pohľad tvári, že je určený pre deti a na niektorých miestach ide skutočne o detské "fóriky", napr. pri "sexy" scéne Milovho príchodu domov a niektorých monológoch na štýl "spoznávame postavy" o tom človek začne pochybovať. Napriek tomu to dejovo funguje a hudba Jamesa Newtona Howarda príjemne dopĺňa dobre vystavanú atmosféru. Netradičná animácia a chýbajúce pesničky typické pre filmy od Disneyho boli v tomto prípade dobrou voľbou. Keď si odmyslíme niektoré časti pre pobavenie detského diváka, film je zaujímavý aj pre dospelého. ()

TylerD.

Chvílemi až scifi horor, chvílemi potrhlá pohádka. Na typ filmu, který jsem od toho čekal byly akční scény příliš přehnané, všichni jsou gumoví a přežijí i nemožné, to mi vadilo nejvíc. V jednu chvíli hororový souboj s perfektní obludou a za chvíli je to jak koukat na gumídky. Ten film je mix věcí, které k sobě nejdou. Přesto 70 % protože to po většinu času bylo supr dobrodružný fantasy s krásnou animací. ()

Farnstorm

Jako malý jsem tento film zbožňoval a když jsem se na to i po letech podíval tak to bylo jako bych to viděl poprvé, Tento film je jeden s těch co by každý milovník pohádek a animáků měl vidět. ()

Vampiroza

Od roku 2001 kdy jsem viděl poprvé až do dnes 2022 na to koukám téměř každý večer už i jen jako kulisu někdy i poctivě. Prostě to nejde nemilovat. ()

unYso

Veľmi podarený animák. Zaujímavé charaktery a perfektné grafické spracovanie. Čo však ale musím vytknúť je to, že v druhej polovici filmu sú zbytočne zdĺhavé minúty v istých scénach, ktoré mohli byť venované radšej prvej polovici filmu alebo lepšiemu zblíženiu postáv. Inak super :-) ()