Atlantida: Tajemná říše

• USA Atlantis: The Lost Empire (více)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiální text distributora)

Dexter1

Pestrá paleta podivuhodných indivíduí v šate klalsických dobrodrúžnych filmov o hľadaní bájnej Atlantídy. V podstate sa kopíruje koncept, ktorý sme v obdobných filmov videli veľakrát, no disneyovská animácia na mňa isté nostalgické čaro, ktorému vždy prepadnem. ()

jezurka42

letech jsem v nějakých 9 letech jsem tuhle fantasy pohádku milovala, ale čím jsem starší tím víc o ní začínám pochybovat. Velmi dobrý nápad i animace, ale prostě se to po několika shlédnutích okouká...:( ()

Pirabin

Výbornej animák, jeho největší problém, ale tkví v tom, že neví jestli chce být pro děti, nebo pro dospělý. ()

Vyhy

Moje oblíbená pohádka mládí. Dokázal jsem na to koukat pořád. Teď to vidím z jiného úhlu, ale řekl bych povedené filmové zpracování. ()

DruidKarel

1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3* ()

C0r0ner

Atlantida je v reálu velmi pravděpodobně zaniklá Krétská civilizace a docela je jí inspirována i tahle pohádka. Teda, ne že by na Krétě měli vznášedla, ale vizuálně je tam hodně podobností. Příběh je takový klasický, bez velkých překvapení, ale dohromady se na to pěkně dívá a má to dobrý spád. 75% ()

pakobylka

V krátké době už druhý ne zcela tradiční počin od studia Walta Disneyho, který jsem měla příležitost vidět (tím prvním byl osvěžující animák "Není král jako král" z roku 2000). Představuje pravověrnou dobrodružnou výpravu, která se snad zhlédla v anime ... a která se nebojí hlubokého ponoru - ve všech významech toho slovního spojení. Přitom se ukáže, že až nejapná grotesknost některých postaviček má svůj význam a své opodstatnění ... a vlastně ve výsledku vůbec není nejapná. Vizuální stránka je neobyčejně působivá - doslova úchvatná ... a dává originálnímu pojetí osudu bájné Atlantidy pečeť jedinečnosti. Vyprávění si po celou stopáž uchovává svůj osobitý styl - neuhne ani o krůček, je věrné samo sobě ... a kašle na komerci. Není ani tak primárně určené pro děti .. řekla bych, že si podmaní všechny, kteří ještě nezapomněli snít. ()

emo

Veľmi zábavný výlet disneyho za tajomstvami stratenej Atlantídy, avšak žánrovo dosť nejednoznačný. ()

KajusaK

Příběh o ztracené Atlantidě, chamtivosti lidí a romantickému sblížení vědce mila a princezny Atlantidy. Krásná pohádka. ()

mortak

Je sice pořád na co se dívat, ale všechno to je bráno jak z hyperloopu (chtěl jsem napsat z rychlíku, ale holt musím jít z dobou).Máme tu sice celou skvadru rozličných dobrodruhů, kteří si musí vybrat dobrou či špatnou stranu, ale nikdo z nich nedostane šanci něco víc ukázat. Drsná sexy blondýna je prostě drsná sexy blondýna, a nic víc, krtek je krtek, a nic víc. Všichni si řeknou svých pár replik, a občas poodhalí svoji minulost, aby bylo na nějakou tu chatrnou motivaci, A do toho takový podivný pubertální humor. ()

mr.filo

Sice film obdržel čtyř bodové hodnocení, ale jde o slabší animák. Děj, jehož vzorec je dopředu čitelný místy mile překvapil. Hlavně co se týká fantastkních vozidel. Decentní steampunk. I díky Krtkovi. ()

filmmovier

Výtečná animovaná disneyovka. Neobvyklá, originální, bez písniček, steampunková, s fakt zajímavými postavami. Vtipná, velkolepá, propracovaná po mytologické stránce... a už jsem mluvil o postavách? Vynikající mix fantasy, sci-fi a dobrodružství s velkolepým tempem, luxusním vizuálem a nádhernou animací. Škoda, že takové filmy už se dneska netočí. Disneyovský klenot. 85%. ()

Ryuuhei

Velice příjemný a neprávem opomíjený animák z dílny Disneyho! Působivá výprava do neznáma, které co do dobrodružnosti nechybělo absolutně nic. V mnoha ohledech šlo o animovanou variaci možného hraného filmu, který si ani zde s nikým nebral servítky a nebál se ukázat i trochu toho násilí, či dokonce smrti. Líbily se mi prokreslené charaktery, které tu netvořil jen úhlavní dobrodruh. Člověk se dozvěděl i něco o ostatních členech expedice a našel si mezi nimi své oblíbence. Humor se taky povedl, nijak nepřeháněl (jen trochu u Krtka) a občas laškovně pomrkl na dospělejší publikum. Příběh pomalu upadající ztracené civilizace také upoutal, jen mi přišlo trochu na hlavu, že neustále měli moderní technologie na dosah ruky, ale nikdo už nevěděl, jak je správně aktivovat, leč je používali tisíce let předtím. Ale bez tohoto nesmyslu by nefungoval děj, který popisoval hrdinu jako takového spasitele. Nemohu si víc stěžovat a jsem rád, že jsem se s týdenním zpožděním od vysílání v televizi rozhodl na tento kousek nakonec podívat a zažít noc u dobrého filmu. ()

Jazzzz

Pěkná pohádka... Bohužel ničím mě zas tak nenadchla... Nechci ji nijak kritizovat, to by si tento milý počin nezasloužil... Ale nelze ji ani nijak vychválit... ()

lennyd

Milo Thatch se snaží přesvědčit vedení muzea, kde je zaměstnán, o správnosti své teorie o tajemné knize, která určuje přesně pozici bájné Atlantidy. Jenže to mu samozřejmě nikdo nevěří (zvlášť po několika předchozích neúspěšných pokusech o nalezení knihy), a když je Milo neúprosný, dostane výpověď. Vzápětí jej ale kontaktuje milionář Preston Whitmore, přítel Milova dědečka s tím, že mu onu knihu předá, a navíc poskytne tým a peníze na výpravu na hledání Atlantidy... I když nejde o žádný super originální příběh, nelze říct, že bych se nebavil. Ve velké míře mi tento animák připomínal postarší Emmerichovu Hvězdnou bránu (Milo Thatch jako by Jamesi Spaderovi z oka vypadl), a i několik dalších filmů autoři neskrytě vykrádají. Ale zrovna toto je mi úplně fuk - důležité je, že příběh je poutavý a animace oku lahodící. A co si více od animovaného filmu přát? Snad jen, aby nevzniklo pokračování ... ale o tom zase jinde.. ()

BoncheR

Rozprávka ktorá ak by bola filmom bola by možno trošku lepšia. Deti ktoré to pozerali v domnení že sa budú baviť, to asi nepochopili, teenagery po tom nesiahnu pretože je to "blbosť" (iba ak to náhodou niekde uvidia) a dospeláci to nemajú prečo pozerať pretože to je "pre deti" < . Presne pre toto má táto rozprávka také malé "meno". No ale za nápad: 3 * . ()