Gen V

USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Série(2) / Epizody(16)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

sadlokan

Když nevíš,vydlabej jim paměť.Ale zase ta slečna"Mini/Maxi" a halali typu"Muppets show"jdou až na krev.Samozřejmě menstruační. ()

bararich8

Fajnová přírůstek k The Boys, který nedosahuje úplně stejných kvalit, ale pořád je to hodný dobrý. Minimálně krví, brutálností a svérázným humorem se tu vůbec nešetří, tohle prostě jen tak jinde neuvidíte, nejsou tu žádné hranice a to v dobrém slova smyslu. Nové postavy jsou fajn a uvidíte i staré známé tváře. Díky za to a na viděnou u další sezóny. Lepší 4* ()

AngelG

Gen Woke. Kdyby byla celé 1. řada tak dobrá, jako byl poslední díl, tak by to i šlo přirovnat ke kvalitě The Boys. Ovšem to se bohužel nekoná. Je to pouze sprsklenec již viděného, s nekonečnými zmínkami z The Boys (což by i člověk odpustil, vzhledem k tomu, že to je ze stejného světa), plné nemastných postav, které nemají moc co nabídnout mimo jejich neustále zmiňovanou rasu a sexuální orientace a do toho se to snaží být děsně edgy svým humorem, kdy se zoufale snaží napodobit to skvělé kombo ujetý humor/drama, které tak skvěle funguje v The Boys. Hlavní příběh není sice nic šokujícího, ovšem kdyby to bylo pojato trochu dospěleji již od začátku, tak by to určitě fungovalo značně lépe. Uvidíme co přinese druhá řada. ()

Maximilianus

Nakoľko Homelander teraz natáča scény do Mortal Kombat 1, štvrtá séria Boysov musela počkať, a tak tvorcovia prišli s odbočkou, kde priestor dostala mladšia generácia. Sú to prosto Boys, len v mierne komornejšom a príbehovo jednoduchšom šate. Aj vďaka niektorým postavám je to prepojenie so starším súrodencom jasné, ale to by bolo aj bez nich. Ako kúsok skladačky do sveta Vought je tento seriál skvelý, a aj keď druhá polovica štyroch dielov bola pre mňa slabšia a dej sa trochu točil dokola, ten tesne posledný záver bol skvelý, a ukázal, že niektoré osoby a organizácie sa proste nemenia. 7,8/10 ()

Frca

Celkem fajn věc na rozšíření světa The Boys. Jo, jasně, není to tak skvělé, jako hlavní seriál, ale upřímně, pokud někdo čekal, že to bude stejný nářez jako hlavní seriál, tak se zbláznil. Bylo  to fajn, postavy byly docela OK a přestože, to nemělo tak kulervoucí postavy Butcher a jeho banda, tak to byla na zkrácení dlouhé chvíle kvůli čekání na čtvrtou řadu opravdu fajn náhrada.  Těším se na 2.sérii ()

smarkus

Hodnotenie je prehnané alebo len mne to nesadlo. V podstate to nemá nejaký príbeh, zápletka je banálna. Skôr sa riešia vzťahy a tu je ten problém: je to tínedžerská vzťahovka, ktorá je prehnane woke, naivná a teplá. Toľko kokotov... Nezaujalo ma to, porovnanie s The Boys nie je ani možné, to je iná liga. Slabé 3* aj to kvôli záverečným dvom cameám... ()

TR4XY_CZ

Budu zlej, ale fakt to není ono. Člověk by čekal, že když se na tom podíleli lidi z The Boys, tak to bude dosahovat i podobných kvalit. Ano, ono to je stejně ujetý, úchylný a brutální, ale všechno z toho působí strašně nuceně a bez nápadu. Jakoby se tvůrci až moc snažily a přesolili žrádlo. Málokdy mi to přišlo vtipný a popravdě jsem se ani moc nebavil. The Boys mi bylo schopný prodat všechny postavy hned v první epizodě. Tady se to pomalu nepovedlo ani za těch osm epizod. V druhé polovině se to ale celkem rozjelo, a tak jsem z toho byl ke konci aspoň trochu vlhkej. Rozhodně jsem z toho nebyl vystříkanej, tak jako když jsem sledoval Butchera, Homelandera a Soldier Boye ve třetí sérce, jak se navzájem domrdávali. 6/10 ()

failer11

Tenhle spin-off od The Boys vypadal z prvu velmi zajímavě, ve své podstatě se tu všechno co se děje v Bandě se tu odráží je trochu na pozadí. Je to vlastně jen banda teenagerů se schopnostmi co řeší svoje problémy a problémy co se ve skutečnosti dějí na škole.  Seriál se mi ke konci zdál slabší, ale zastoupení pár postav z Bandy byl celkem fajn, i když to vypadá, že v druhé sérii budou hrát skoro hlavní roli. Uvidíme co nám přinese pokračování 60% ()

zipS

Casting velmi zly. Scenar typicky umelo stupídny. Nudne zbytocne pasaze striedali klasicke the boys wow sceny (ale viac sedia prave do the boys). Prva sezona: Slabsie 3* ()

jarmil8

První řada The Boys byla krom jiného především zábavná satira na hrdinské filmy a seriály, další řada i tento zbytečný extrakt jsou již povrchním opakováním téhož. Aneb pokud vám stačí bouchající hlavy, spousta krve a bizarních sexuálních scén, tak klidně. ()

zekon odpad!

Tyhle sračky nemají s The Boys nic společného. Je to trapný pokus nějakého ichtyla zaujmout puberťáky. Infantilní bez nějakého děje a smyslu. ()

Miroslav.Zac

Tam, kde se objeví superhrdinové, objeví se i superděcka, která chtějí být jako oni. Superděcka, ovládaná společností a vychovávaná pro jejich účely. A o tom vlastně tento seriál je. Není tak skvělý, jako Banda, ale ostudu mu taky nedělá. Doufám, že s druhou sérií kvalita zůstane aspoň stejná, když už ne vyšší. ()

Updated_Cake

1. série: Seriál je takový rozporuplný. Na jednu stranu se snaží držet na vlně The Boys, ačkoliv asi každý mohl čekat, že to nebude mít takovou kvalitu, stejně to je po pár stránkách zklamání. Na druhou stranu se tu zkoumají hranice toho, co divák z hlediska CGI a různých efektů zkousne. Když vezmu některé efekty na hraně, příběh dává smysl a zabaví. Nemá to úplně ten wow efekt jako The Boys, kde se postupně buduje Homelanderova osobnost, tady žádný extrémní zvrat nepřichází, což není nutně na škodu, že je tento typ seriálu předvídatelný. Nejsou to The Boys a jde tomu dost odpustit. Čeho jsem měl ale dost byly prakticky sexuální/intimní scénky a podobný typ narážek. Nejen že to je přehnané i mimo realitu ale je to přehnané i z hlediska toho seriálu. Vážně bylo nutné tam toho cpát tolik nebo to je jen cukrátko pro lidi, kteří bez toho nemohou žít 10 minut v seriálu? Nevím, jestli jsem s tím kdy kde měl problém, tohle je možná 1. seriál vůbec... V tomhle se seriál dost liší i od The Boys. Když to vezmu celkově, má to svoje mouchy a některé se moc odpustit nedají, některé části příběhu a CGI ale zase dají prostor pro odpuštění sem tam nesouvislých logik. Ve finále 1. série dopadla dobře, i když bych si upřímně představoval o trochu lepší výkony herců a obecně víc atmosféru z hlavního seriálu, protože tohle momentálně tahá za kratší konec. ()

ondrejxsima

Miluju The Boys, přesto jsem byl k gen V již od začátku skeptický. Ano, The Boys svět, nebo jak to nazvat, je sice zajímavý a rozmanitý, ale přece jenom jsem si The Boys oblíbil hlavně kvůli konceptu daného seriálu. Když jsem se tedy dozvěděl, že má dojít teenage seriál z tohoto světa, moc jsem tomu nevěřil. Zároveň jsem si však řekl, že by to mohla být fajn teenage nabušená jízda plná šílenství ohledně školního prostředí spojeného se zvrácenými superhrdiny a bude to prostě pořádná zábava. Bohužel vás musím zklamat, nic takového od Gen V nečekejte. Ano, v prvních asi dvou dílech nám toto Gen V nabízí, následně tam však z pro mě nepochopitelného důvodu tvůrci museli narvat nějakou "složitější zápletku", která se hrozně tváří a místy i přímo kopíruje v The Boys, je však v jádru absolutně povrchní a spíše otravná. Opravdu by mi stačil teenage seriál v prostředí světa The Boys a byl bych spokojený. Velký problém mám taktéž s postavami, které mi přijdou hrozně povrchní a nezajímavé. Dokonce jsem si myslel, že seriál ani nedokoukám, naštěstí se v šestém dílu objevily staré postavy z The Boys a i s nimi seriál nabral menší zlepšení. Ve výsledku je to asi okay na páteční večer, kdy se opravdu hodně nudíte, ale já osobně bych dal přednost ještě jednomu shlédnutí The Boys. 5,5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD