LucMosss

Docela váhám nad svým hodnocením, avšak čtyři hvězdičky mi přijdou tak akorát. Režisérka si s dějem pohrála velice, námětů na přemýšlení udělila mnoho, a ač film po poutavé první třetině poněkud ztrácí tempo, jedná se o snímek dosti povedený. Sebevraždy, nátlak, zvědavost, pozornost, vyobrazování dospívání... A k tomu všemu perfektní režie, jež především podtrhuje překvapivý výkon Kirsten Dunst a také dalších... I přesto to však není "stoprocentní". ()

Katy19

Platonicky zamilovaní mladí chlapci a pět mrtvých dívek a plno krásných domů v okolí. Ale pořád mi v hlavě zní je to, proč to nakonec vlastně udělaly? Že by byly tak moc samy... ()

Ellush

Škoda, asi mi chybí šestý smysl nebo nevím co, možná jsem krutá realistka, ale tenhle snímek jsem si zkrátka užít nedokázala. Děj se tak neskutečně vleče, v podstatě se vůbec nic neděje a pokaždé, když jsem se těšila na nějaké pořádné mystery psycho překvápko, nabídla mi kamera poetický výhled z okna a unylou hudbu. Přes (dle očekávaní) slibný začátek se nanicovatý děj doplazil až do stádia, kdy filmová bublina praskla, a v ní - nic, duto, prázdno. Dokážu si představit plno lidí, které právě toto osloví, ale mezi ně já nepatřím. S dobrotivou objektivitou - slabé 3*. ()

Gibsn

Sofia Coppola umí točit velice citlivé filmy. S minimalistickým přístupem a důrazem na křehké emoce. Podobně jako Marie Antoinetta, i tohle je film, poukazující hlavně na problémy mladého dívčího života. Pro nás chlapy lehce nesrozumitelné, vše okolo, to co nás při sledování takového filmu napadne, reakce na děj, to vše režisérka opomíjí a soustřeďuje se na dívčí pohled na věc. Například divákovi neodkryje motivy chladnokrevného chování Tripa, ba ani moc důvody chování puritánské matky. Chlapecké postavy se mi celý film pletly, jejich charaktery byly nerozlišitelné, zcvrklé v jeden prototyp. Soustředí se velmi upřeně na motiv emočně křehkých sester, jejich nesmělý vstup do společenského života dospívajících, který je však fatálně neúspěšný. Režisérčin surrealismus mi zde však bohužel byl poněkud na škodu. Velmi silné téma, řekl bych i docela dobře uchopené a rozebrané. Velmi dobrý "vzdělávací" film, odstrašující příklad amerického puritánství. Příspěvek k ženské emancipaci. Přesto ačkoliv mám tvorbu této režisérky velmi rád, její přístup je mi sympatický, v tomto případě by takovému příběhu slušelo o trochu více konkrétnosti a méně "dojmologie". Tady to bylo na škodu. I když se mi film líbil, musím dát jenom velmi silné ***, tedy 70%. ()

Wade W.

Pre mňa sklamanie.Čakal som niečo v štýle baličkských filmov(ako napr. Cruel Intentions) ktorý bude trochu vážnejší a pritom išlo o drámu ktorá mala od začiatku jasnú zápletku a koniec. ()

Borin.P

Hodně zvláštní dílo od Sofie Coppoly, i když slovo zvláštní asi nepatří do jejího slovníku. Sofia si zkrátka točí filmy podle svého a i v případě Smrti Panen jde jako vždy o osobitě natočené drama, s velice pomalu plynoucím dějem a hlavně soustředěné na postavy. Všechny její filmy tvoří hodně společného a přitom je každý jiný. Divákovi zde ukazuje striktní výchovu mladých dívek během jejich dospívání, ovšem trochu provokativním až, jak už jsem napsal, zvláštním způsobem. A "zvláštním" myšleno pouze v dobrém. Další do škatulky: není pro každého. ()

punco

Pre mňa film nemal až taký spád ani výpovednú hodnotu prísnej výchovy a možných následkov, ale Kirsten Dunst bola taká okúzlujuca, že sa z nej jednoducho nedali odtrhnúť oči čo si režisérka ve)lmi dobre uvedomovala a dala to značne najavo. Tiež vyzdvihujem vykreslenie prvej pubertálnej lásky, málokedy sa takto prirodzene a ostýchavo vzrušujúco v tejto dobe vidí vyobrazená, darmo ženský cit sa prejavil. Napriek tomu som sa nachytal ako pri filme sledujem koľko mu ostáva do konca, čo asi nabáda že niečo predsa len nebolo až take dobré..... ()

Misterioso

Hodně lidí se v tomhle filmu "vzhlédlo" (Coppolka prostě letí no), ale já byl teda spíše zklamaný. Respektive nevěděl jsem, co tím chtěl "básník" říci. Dobrá hudba, práce s herci (Kirsten Dunst asi nejlepší), ale jinak mě tenhle film nezaujal. Místy to sice jakousi atmosféru má, ale stejně to bylo na mne příliš divné a nic neříkající a často jsem si kousal nehty nudou. Takže jenom za tři. ()

kacer4

Akosi tá kombinácia ustarostenej matky, dievčaťa sklamaného láskou, štyroch či piatich chlapcov, ktorý prahnú po susedách a výpovede svojho času playboya na mňa nezapôsobila. Nechcem tento film kritizovať ale viac ma nudil ako bavil. Ale mám naplánovanú ďalšiu projekciu, ktorá je nevyhnutná, tak možno zmením názor. ()

mich4l.b

Krásný příklad vítězství formy nad obsahem. V tomto případě mi ale přijde poměr formy a obsahu až příliš nevyvážený. Vypravěč, živá mrtvá nebo hudba jen zalepují hluchá místa už minimálně od poloviny zřejmého poselství filmu. Možná by prospělo více reality a naopak méně poetiky. Ovšem nejde o nezajímavý snímek. Možná mu dám druhou šanci. ()

nikinikiniki

Výborný film, na který by se měli podívat rodiče dospívajících dětí, respektive dívek, aby viděli, kam až to může vést s přehnanými zákazy, tresty a zarachy. ()

tukan008

Film věrně kopírující knižní předlohu "Sebevraždy panen" od Jeffreyho Eugenida má sice potíže s vysvětlením toho, proč se dívky chovaly tak, jak se chovaly, ovšem s tím má potíž i samotná kniha, tudíž v tomto ohledu nelze nic tvůrcům vyčítat. Škoda jen, že se film nevěnoval i reakcím okolí na dění v domě Lisbonových, čemuž se kniha věnuje a co je vlastně i jedno ze stěžejních prvků celého díla. Místo toho se film věnuje výhradně dívkám a jejich spolužákům, kteří jsou jejich osudy uhranuti až do své dospělosti. Působivá vizuální stránka, kdy každá scéna má svůj smysl a je detailně propracovaná a která je podbarvená příjemnou hudbou, spolu s originálně pojatým příběhem rodinné tragédie, kde vina leží pravděpodobně na problémech dospívání a nepochopitelné (až neuvěřitelné) bestiálnosti sobecké výchovy matky a jejich lehce ušlápnutého otce - to vše mi nedává jinou možnost než filmu dát plný počet hvězdiček. No a mimochodem - co je na tom filmu tak mysteriózního, aby byl mysteriózní?! ()

zigy

Pět sester, které studují střední a mají za rodiče magory, kteří je terorizují....do toho partička kluků, kteří se s nimi snaží sblížit....myslím, že z toho se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc....tohle byla jen taková mystická, tajuplná, místy nudná a divná psychosonda na americké předměstí. ()

Baldrick

Atmosféra navozena dokonale (mimo jiné skvělá hudba Air i vhodně užité dobové věci), ale logika narace a práce s postavami dostávají na frak (hlavně po ústředním dějovém zlomu). Jako debut slibné. ()

F2003F

Tak pri druhom som sa v závere rozpamätal prečo som tu mal plný. Posledná polhodina dokáže poriadne strhnúť nielen emočne. Inak celú hodinu úplne bežný ničím výrazný teen film o randení. Dobrý scenár, dobrý názov, dobré obsadenie, fajn réžia. Predpríprava na vyspelejšie umenie Lost in Translation. ()

Xylobalsam

Přes svojí jednoduchost poměrně velmi mrazivý film, který snad rodiče dovede k tomu, aby se rozmysleli nad tím, že tvrdá výchova nevede vždy k úspěchu. ()

Caj

Zvláštní film s velice tragickým námětem (a několika celkem krutými momenty), který ale vyzní spíše absurdně (a celý má tak trochu snovou atmosféru). Spousta tu toho i po skončení zůstává nedořečeno a, aspoň pro mě, je film zajímavý hlavně myšlenkově (a absurditu a prázdnotu jistého způsobu života ztvárňuje nepochybně zajímavě). Ale sám o sobě na mě nijak zvlášť nezapůsobil, trochu mi chyběla nějaká vnitřní jednota, působilo to na mě dost roztříštěně a ani herecké výkony mě moc nenadchly, spíš mě štvalo, že hlavní role hrají herečky, které jsou celkem výrazně starší než jejich postavy. ()

VeRuSskA

Nevím, ale toten film mi nepřišel tak úžasný jak tu všichni píšou. Vím že je to určitě peklo mít takové rodiče, ale prostě film o skoro ničem. ()

ttea

Sofia Coppola ve svém debutu zdařile vystihuje atmosféru ospalého maloměsta, jehož obyvatelé se ze všech sil brání jakýmkoli změnám. Příběh odehrávající se v 70. letech se zabývá zdánlivě všedním konfliktem generace rodičů a jejich dětí. Lisbonovi mají pět krásných dcer, které jsou díky své nepřístupnosti předmětem fantazií nejednoho místního chlapce. Stojaté vody dění v městečku rozčeří sebevražda nejmladší z dívek. Věci se začnou pomalu měnit. Otázkou ale zůstává, zda k lepšímu. Režisérka vytváří na plátně portréty dívek na prahu ženskosti viděných jednak z perspektivy samotných sester Lisbonových a jednak z pohledu místních chlapců, pro které jsou dívky záhadou i ideálem. Příběh je vyprávěn civilně a nestraní ani jedné z generací – dívky i jejich východisko zůstávají nepochopeny a rodiče nechápou, co je předurčilo k roli v tomhle tragickém scénáři. ()