Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

Krosmen

Takhle si já představuju, že by mohl vypadat posmrtný život a myslete si co chcete. Celé to působí jako impresionistické veledílo. I po smrti existují pravidla, to jak někdo přijde nebo nepřijde do nebe. Líbilo se mi to a vzhledem k situaci,ve které jsem na to koukal, jsem si rád a s chutí zabulil ()

Ravi

Na tenhle film se dá dívat pouze se zádumčivou až depresivní náladou. V tom případě Vás film bude bavit, jako mě. Ale pokud chcete vidět film, kde se stále něco děje a nemusíte nad ním přemýšlet, tak film nechte na jindy. Vynikající obrazové a scénáristické variace na životní zkušenosti. Příběh lásky jdoucí za hranice lidské představivosti. Vše najdete, pokud víte, co hledáte. 85% = 4/5 ()

hot_spot

Ze začátku emocionálně slibně rozehraný pokus, který se však poté změní v nefalšovaný mix vizuálního tripu machrů z ILM a telenovely. Děj je místy opravdu kýčovitý, exteriéry to ale částečně vynahrazují (perfektní ztvárnění pekla). Na konci mělo nejspíš přijít vymáčknutí emocí z diváka, bohužel mně to nechalo naprosto chladným. Možná je to přílišnou mírou sentimentality nebo občas opravdu nepochopitelným scénářem, ale u mně si tohle dílko prostě nenašlo místo. ()

standsiller

Film presne tak romantický , aký aj melancholický. Podobný ako obrazy od Caspara Davida Friedricha , ktoré viseli na stene. Využitá veľká dávka emotívnosti často prechádzajúca do prílišnej infantilnosti, ale na druhej strane som začal rozumieť zámer tohto dojmu. Aj gýč, ktorý sa vo filme nachádza vo veľkej miere i patetickosť a nelogickosť konania , všetko nejak zázračne nevadí. Najvyšší podiel na tom majú herci, ()

Smileface

Opravdu kus umění na filmovém plátně.Film jedinečný a neopakovatelný.Věřte,za pár desítek let si na me vzpomenete :-) ()

ArdathBay

Vizuální stránka je zajímavá, ovšem na mě působila strašně kýčovitě. Jinak je to takové celé moc chtěné a nevěřil jsem tomu ani za mák a nechápu, jaké cílové skupině je snímek určen. Williams se pořád pohihňává a charizmaticky rozhodně nepůsobí. NIcméně peklo je opravdu působivé. ()

slovan1

Film o tom, jak by to mohlo po smrti vypadat a taky o tom, co by mohla v takovém světě dokázat láska. Tenhle fantaskní svět je vizuálně promyšlený a na svou dobu opravdu vytuněný. Děj ale kyčovitý, do vysokých obrátek sentimentální a dělaný na city. Ubrat toho všeho a možná by se to dalo přejít bez větších kecu. R. Willïams je přesvědčivý a líbila se mi aji A. Sciorra. Celkově film, který si zaslouží zmínku za svou výtvarnou stránku ale ve zbytku docela pokulháva. Délce by určitě neuškodilo ubrat pár minutek. ()

herr_carter

Nutno podotknout, že náběh filmu sliboval kvalitně-depresívní emotivní podívanou a taky si slušně s diváckými pocity ze začátku hraje. Pak se ale všechno zlomí, a jakmile se Williams dostane do nebe, jež je znázorněno jako oživlé obrazy jeho truchlící manželky, jde bohužel všechno z kopce. Úvodní pocit z pestrobarevného pojetí, kde kýč je na místě a divák ho ocení, záhy vystřídají smíšené obavy a posléze celý ten psycho-barevný vzor začne i nudit (a možná chvílemi i srát). Williams je borec a jenom díky němu je tenhle film nakonec možná průměrnou podívanou, která měla rozhodně daleko větší potenciál a vyhrát si více a citlivěji se stylizací nebe a pekla byl podle mě základní kámen filmu, který se podle mě nepodařilo položit..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

coscarelli

V podstate docela pesimisticky a depresivne ladeny velafarebny fantasy prispevok k Laske v Rodine. Asi to bol pekny film, ale nudou som sa stratil vo vsetkych tych hlbkach a konverzaciach, snoch, niekde medzi skutocnostou a nicim. Poletoval som v nom ako nechapavy vyplaseny vrabec, ktory nevedel v com sliape. Ku koncu sa vsetko dalo dohromady, i videl som svetlo na konci tunela. Stale ale neviem ako sny prichadzaju. ale lubim pinsesnisku ()

JADIM

Predstavte si, že večer pozeráte nejaký kvalitný a záživný film, napríklad Greyhound, ktorý je až tak záživný, že z toho sladko zaspíte. Budíte sa o druhej ráno, pozriete na telku a tam je tento film a Robin Williams práve kráča po chodníku zloženého z ľudských hláv. Kde to som? Žijem ešte? Aký je rok? Ako sa volám? Takýto film vás proste vo vhodnej situácii dokáže preniesť do stavu medzi životom a smrťou, približne tam, kde sa dostal Chris. Počas takmer celého filmu som musel myslieť na to, že to vlastne nemá žiadny zmysel. Moc ma nezaujímalo, čo tento lekár chcel vidieť, alebo videl v tejto krajine a aj ten koniec mi bol celkom ukradnutý. Film sa ako celok tvári optimisticky, pričom po väčšinu času na vás pôsobí pesimistickou atmosférou. Moje lucídne sny sú o dosť zaujímavejšie, ale tie by bol schopný sfilmovať možno tak Tom Six. 3/10 (Videné 7.12.2020, Originálne znenie) ()

Lenarek

Vzhledem k tomu, že mám doma knižní předlohu, tak jsem doufala v to, že film bude stejně dobrý. Následovalo ale velké zklamání. Čekala jsem od toho víc. Dvě hvězdičky pouze za hlavního představitele Robina Williamse a za "barevnou" přírodu. Už jen začátek byl pro mne otřesením, protože tam bylo něco, co sem se v knize nikdy nedočetla. Tak si říkám: "Co tohle má znamenat?". Bála jsem se vůbec celého děje filmu. A taky jsem měla proč. Nejen, že byl až moc "fantasy" ale v průběhu jsem nepoznávala pasáže knihy a nemohla věřit svým očím. POZOR, SPOILER! Například, že hned na začátku tohohle filmu zemřely děti, které po celou dobu měly žít. ()

darwin

Hodně originální zpracování konceptu nebe a lásky, která přetrvá navěky. Vizuálně je to sice občas až kýčovité, nicméně také krásné. Snímek vyvolává silné emoce, také díky vhodné hudbě Michaela Kamena. Dokážu si ho nicméně představit proveden ještě líp. ()

miklaras

Po pravdě, k pláči mě donutili....Když to vyšlo na levných DVD, zkusila jsem se podívat ještě jednou a k pláči mě zase donutili. Tak moc ten film nutí člověka k slzám, že je z něj nakonec vymáčkne, jenže půl hodinky nato je efekt pryč. Nevadí mi tentokrát nedostatek Číňanů v hlavních rolích, vadí mi to jako celek, moc okatě zjitřelý sentiment, moc důrazu na to, že TAM něco fakt je a měli bychom se zamyslet, moc rozdrásaných osrdečníků a příliš mnoho rodičovské bolesti. Věřím, že americká kina nestačila smrkat a popotahovat, ale na naše černohumorné myšlení je to až moc na pokraji parodie....3/1O ()

vaja

Neochotně přiznávám, že po shlédnutí jsem měla vesměs kladné pocity. Celá romantická linka, která se táhne napříč filmem, je totiž konečně pojata úplně jinak, než jak ji člověk zná z klasických dojáků. Síla lásky a odhodlání sice tradičně zvítězí (ach ty klišé...), přesto tu není cítit přílišná falešná hra na city diváka. Hvězdu k dobru přidávám za krásné výtvarné zpracovaní ráje. Závěrem jen tedy: Pro mě jednou snesitelné dvě hodiny romantické "pohádky". ()

Testament

Musím zde souhlasit na 100% s POMO jen s tím rozdílem, že vím, že jsem byl naladěný normálně:). I když vizuálně mi "Jak přicházejí sny" příjde slušný, tak co se týká emocí-to je pod bodem mrazu. Snímek mi byl známou zapůjčený, že "pokud máš rád Williamse, tak budeš spokojený-jsou tam hodně vypjaté scény, co tě doženou k slzám". Nestalo se ani zdaleka a mohl se Williams pitvořit jak chtěl. Snímek mi prosvištěl hlavou a nezůstalo v ní nic, co by stálo byť jen za zmínku. Ale nezaručuji, že někdo může mít třeba opačný názor, aspoň co tady čtu ty názory. Povrchní film ale zatím ještě pořád poznám. Nedostatek citu, vtipu a absolutní tvůrčí neschopnost poznám taky.-což je tento případ. ()

Rudinsky

Emocionálne veľmi preexponovaný film, ktorý v prekombinovanom konci začína páliť v očiach, no nie od sĺz, ale pre to, že to prvotné z vás vyprchalo každou minútou, v ktorej sa niečo tragické stalo, a vy už chcete vypnúť monitor a ísť konečne spať. ()