Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

otík

Fantazii se meze nekladou a kde jinde uvidíte tak nádherně zobrazené nebe a peklo? Film sice útočí na slzné kanálky, to mi přesto nevadí ve vysokém ohodnocení zajímavého počinu americké kinematografie. Především pro lidi věřící v Boha je zde zobrazení nebe a pekla inspirací, jak by to asi mohlo po naší smrti vypadat. Především pekla, ve kterém každý člověk má svou osamocenou dimenzi, je zobrazením, se kterým by teologové jistě neměli problém. Vadily mi ale některé snad až moc ukecané scény, a především mnohé flashbacky mohou způsobit ztrátu v ději či ztrátu napětí. Přesto pěji velkou chválu. Hudba: Michael Kamen ()

sator

Pro mne mimořádně osobní film. Znám jen tři filmy které mi skládají mozaiku toho, kdo jsem ale i toho kdo nejsem. Tento, Tanec s vlky, a Crash. Na film jsem narazil v doporučení autora knih " Hovory s Bohem " N.Walshe. Přečetl jsem i knihu, je velmi dobrá a doporučuji. 100 % Dech beroucí výtvarná stránka filmu "padá na bedra" malíři Stephenu Hannockovi, spolu se zbytkem technické posádky filmu, získal Oscara za "speciální vizuální efekty" za tento film . Desítky obrazů Hannock začal tvořit v roce 1996 a byly základem scén "Kresleného Nebe" . ()

tom88

Čo som to vlastne videl? Ani sám neviem, pretože nenachádzam správne slová. Čiastočne som ostal rozčarovaný a taktiež znechutený. Vizuálna stránka musí zapôsobiť na každého z nás. Pohybovanie sa v obraze a vo farbách je neuveriteľný nápad a spracovanie taktiež pôsobivé. V ILM si znovu mákli a spôsob ala 300 v roku 1998 je určite chválihodný. Oscar za efekty dá sa povedať je na mieste. Herci sú fajn no nepáčil sa mi výkon Robina Williamsa, čakal som od neho viac. Námet na film je celkom fajn no dej ma upútal len v malom rozsahu. Nakoniec som mal z filmu poriadny zmätok a celkom som snímku nepochopil. Možno až si film pozriem druhý krát. Čakal som aj lepší a zmysluplnejší záver. 85 miliónový rozpočet bolo vidno a na veľkom plátne by sa film určite vynímal. Pre mňa len lepší priemer a na 4* som videl málo. 65% ()

misulka03

Nemůžu říct, že by mě film jako takový nějak výrazně zaujal, ale zachycení lidských pocitů je perfektní. Williams zde byl excelentní. ()

Nivenx

Výborný nápad pro stvoření dramatického a romantického filmu. Působivé zpracování světů, několik překvapení, ale celé je to pojato nereálně pohádkově což mi ve vážném tématu docela vadilo + zničující závěr, kde to nebylo pořádně dosvětleno a cesta k lásce svého života v pekle byla snadná a málo působivá. Což mi pokazilo jinak dobrý průběh filmu. // 55% ()

eye candy

Mega sladak. Po vizualni strance se da filmu jen stezi neco vytknout a ani konec me nepripadl nijak moc dementni a vubec nebavi me si vymyslet proc se mi tehnle film vlastne libi, proste se me libi 5* ()

Karush

WoW po filme som sa zmohla len na toto slovíčko. Ako tak čítam je to dosť rozporuplný film možno aj kvôli jeho netradičnej vizuálnej stránke, ktorá mi nejak obzvlášť neprekážala ani ma veľmi neohúrila, ale bez nej by film nemal to svoje neopísateľné čaro. Farby a filmový svet sú v súlade s touto "rozprávkou", pričom káždá scéna tu mala svoju vlastnú atmosféru. Krása filmu určite spočívala aj v romantickej zložke príbehu, že nikdy nie je nič stratené, predsa existujú ešte zázraky, večnosť a nerozbitná vytrvalá veľká láska. Podobný film: Život v nebi. ()

Elví

Beru zpět své předchozí hodnocení. Je to děs. (Chtěla jsem napsat sentimentální sračka, ale kdo ví, kdo všechno by se mohl urazit...:) ) Kniha úplně o něčem jiném, a snad ani nemusím dodávat, že mnohokrát lepší! ()

ivan bohatyr

Štípněte mě! Tfuj byl to jen sen... A byl to dobrý sen, ale přece jenom moje snesitelná míra "romantičnosti" na jeden film byla lehce překročena. ()

lennyd

K Chrisovi (Robin Williams) a jeho ženě Annie (Annabella Sciorra) nebyl život nikterak příznivý. Poté co při autohavárii přišli o obě děti, prochází jejich vztah narůstající krizí. Ta je ještě umocněna další autohavárií, při které umírá i Chris. Annie už takovou zátěž nezvládá, a spáchá sebevraždu. Chris se mezitím ve světě za životem opět setkává se svými dětmi, a napadá jej, že by mohli tady být zase pohromadě. Jenže i tento svět má svá pravidla, a pokud někdo skoná svojí rukou, nedostává se sem, ale do pekla. Chris je ale ochoten zajít až za nejzazší hranici, aby svoji ženu dostal k sobě.. Příběh tohoto filmu není úplně špatný, ale úplně dobrý také ne. Po skvělém začátku (dovede si někdo představit utrpení obou rodičů po smrti dětí, příp. utrpení ženy poté co ztratila všechny své blízké?) se film dostává do menšího vzduchoprázdna, kdy se autoři více soustředili na vizuální stránku filmu - která je ovšem brilantní. Jenže příběh začne trochu skomírat, a ani napětí, které mohlo putování R. Williamse provázet nějak nefunguje. Takže jsem se nějak prozíval až do úplného konce, ale až na vizuální stránku z filmu až tak nadšený nejsem. Jo a taky jsem nějak nepobral roli Cuby Googinga Jr., vůbec mi do filmu neseděl... ()

VanTom

Když se přenesete přes obludnou dávku ničím neředěného melodramatu a překousnete minimálně 200% happy end, tak se před vámi otevře trochu filozofický, ale hlavně vizuálně ohromně nápaditý a působivý pohled na posmrtný život. Ale bohužel nic víc. ()

KimmyJ

Chtělo to míň citového vydírání a přeslazenosti na konci... Tak od půlky bylo jasné, jak vše dopadne a škoda je, že Williams hraje pořád stejné a stejné role. Jinak zajímavá představa o tom, jak by to mohlo vypadat po smrti a rozhodně nehodnotím film jako ztrátu času. Se stejným námětem je ale minimálně o třídu výš Fontána. ()

skretik

Veľmi zaujímavý film... Pocit z tohto filmu vo mne musel dozrieť... Zanechal príjemné pocity a veľa vecí na zamyslenie. ()

Natabar

Zdálo by se, če na diváka zde čeká další z Shawshanků, Forrestů, Will Huntingů, ... - prostě z těch "hezkých", silných, emotivních filmů. Nečekal. Jasná (až vykalkulovaná) sázka na barvitou vizuálnost obrazu a silnou emotivnost příběhu. Jenže s barvami to "krapet" (no řekněme spíš šíleně) přehnali a emoce jsou tlačeny s takovou násilností a umělostí, až se mě to paradoxně ani nedotklo. (Míň je někdy víc!!) Takhle ze slibného tématu vyšlo akorát barvami přesycené, uslzené a soplovitě pomalu se vlečoucí umělé nic. Paradoxně nejsympatičtější byl akorát úplný začátek (kde to tvůrci ještě naplno nerozbalili) - seznámení hlavních protagonistů. - A ještě 2 připomínky: a) Robina Williamse mám rád, ale tohle opravdu není role, která by mu svědčila (jeho mimika a gestikulace, která je geniální pro podání neortodoxního učitele či chápajícího psychologa se už tak moc do bolestné romance nehodí); b) opravdu nechápu, proč musely děti po smrti být jiné rasy (??) - příběhu to až tak moc nutně neposloužilo a jestli to měla být úlitba rasové pozitivní diskriminaci, pak bych sebral i ty 2*, které z milosti tak nějak dávám. ()