Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

nikkittka

Forma přebijí obsah a výpovědní hodnotu.Who cares? Jak přicházejí sny je jedním z vizuálně nejúchvatnějších filmů,jaké jsem v životě viděla.Imaginace,herecký výkon Robina Williamse,perfektní filmařina,na které neshledávám chybičku a můžu se na film dívat kolikrát chci.Velmi nedoceněné. ()

Emilii

Někdy je potřeba i tenhle druh filmu, proč ne?!!! Já si pobrečela, pousmála se a docela i pozitivně naladila, proč by to takhle nemohlo být, je super, že je nějaká naděje, ne???!!! Proč by nemohl film tohle způsobit?! Vidíte mohl!!!!! ()

E-Swift

Velice úžasný snímek,od začátku filmu se vám stahuje hrdlo a dostává vás do hlubokých úvahách o životě.O bytí a nebytí.Všichni máme v sobě někdy tyto otázky a tento film Vás opravdu donutí uvažovat o tom co je, co bude,I když Vám něco nastolí tak spíše ve Vás vzbudí větší pocit nejistosty.Důležité je,že se zakládá na těch nejdůležitějších hodnotách v životě.Naštěstí, možná pro někoho, naneštěstí tento snímek dopadl v uvozovkách dobře,kdyby dopadl hůře tak získám depresi z které se budu dostávat delší dobu.V závěru jednoznačně doporučuji a myslím si,že mě tento film o něco obohatil jako jiné a je jich opravdu málo. ()

Reiner

Zajímavé zpracování. Bohužel ale není úplně zcela dle mého gusta. Až moc umělé - barvy, situace a momenty ... Připadal jsem si jako v kresleném filmu, který je nekvalitně zpracován. Což zapříčinily mnohé efekty... Bohužel ale ani podání mi nepřineslo výsledek, který jsem očekával. Takže v tomto případě jen 3* ()

principessa

Je to příběh. Je to velmi smutný příběh. Je to velmi smutný příběh o lásce a souznění. Je to pastva pro oči, vyobrazení ráje a pekla by se na plátně vyjímalo určitě nádherně. Všechno je to však podáno na mě příliš depresivní formou, tento styl vyprávění mi vůbec nesedl a já absolutně nesplynula s dějem. Film mě po celou dobu spíše míjel, ačkoliv určité podněty k přemýšlení mi dal - například budu jednou já sama představitelkou ve svém vlastním příběhu lásky (ačkoliv doufám ne s tak děsivým a smutným osudem) a budu schopná milovat tolik, abych dokázala kvůli lásce překonat všechny překážky? Toť otázka..... Robin Williams zahrál opět úžasně. ()

MGRNV78

Film o živote a láske, o smrti a aj o druhej šanci, o nádeji i beznádeji, o farebných obrazoch, proste o všetkom čo život a možno i život po živote prináša. Skvelé herecké výkony oboch hlavných protagonistov, krásne smutný príbeh, farebné a super triky, emócie vybičované do maxima... Film, ktorý vtiahne človeka do deja od začiatku do konca.. ()

jokino

Pre mňa osobne je tento film niečím úžasným, nádherným, výnimočným, jedinečným, špecifickým a má u mňa dlhé roky špeciálne miesto.. Nikdy doteraz, v žiadnej hranej snímke, som nevidel tak vyzuálne majstrovsky komplexne zvládnutú vyobrazenú možnosť existencie neba a pekla, a ako by to mohlo asi vyzerať..? (nebudem zachádzať do filozofických úvah ohľadom vôbec možnej existencie..) Film je ako o rodine a hodnotách, o tragickej smrti (či smrti ako takej), obrovskej nehynúcej láske, viere v ňu a v jej nesmrteľnosť, prakticky v osudové stretnutie 2 nerozlučných duší, o prekonávaní prekážok a v neposlednom rade o myšlienke - keď sa chce, dá sa dosiahnuť a spoločne zvládnuť prakticky asi takmer všetko. Vyzuálna stránka je obrovským ťahúňom celého filmu, je epická, vo svojich výjavoch konkrétna, jedinečná, prakticky takmer bez "hraníc" fantázie, snaží sa do seba zahrnúť asi všetky emócie, no nemusí sadnúť každému. Som rád, že film vznikol práve vo "svojej dobe", nakoľko množstvo vecí je zobrazených "reálne" (v rámci svojich možností), hmatateľných a nie je to len o predimenzovanej umelej grafike. Za mňa určite výborná a krásna snímka s úžasným Robinom Williamsom. ()

jjjerry

Netradiční ale zajímavé, čekal sem něco trochu jiného. Líbil se mi pestrý svět barev, někdy ale až příliš kontrastu. Trochu americký konec. Nejvíc zklamalo to že sem si několikrát říkal, tak tenhle kousek přetočim, místy moc roztahané, přišlo mně jak kdyby fil měl 5 hodin. Ale celkově velmi zajímavé ()

djcremo

Nádherne expozične a vizuálne ladený film. Obrazovo krásne vyjadrený. Originálna hra s farbami. Trikovo síce mohol byť lepší, ale až tak tomu neprekáža. Film o čistej láske, spriaznených dušiach a o tom, čo ste všetko urobiť pre tú svoju spriaznenú dušu, o tom ako vnímame nebo, peklo a raj. ()

silent64

Tento film človeka po zhliadnutí rozhodne donúti k zamysleniu sa nad svojím životom. Prečo nás stretávajú nešťastia, prečo sa zdanlivo rodíme na svet nespravodlivo v iných podmienkach, či už zdravotných, finančných alebo rodinných? Film má veľmi hlboký význam a nie je ľahké každému ho pochopiť hneď po prvom zhliadnutí a možno ani po desiatom. Pre niekoho to je len pekná rozprávka pre dospelých. Pre mňa je zaujímavé, aký pohľad na život poskytuje. Trúfam si tvrdiť, že sa možno dosť približuje realite a podstate fungovania života, je však potrebné výrazným spôsobom potlačiť zaužívané náboženské dogmy a rozmýšľať nad tým voľnou mysľou. Veď nehovorí sa darmo „klopte a bude vám otvorené“... ()

FandaF

Romantičnosti a emocí ve filmu jsem si až tak nevšímal, ale dostala mě výtvarná stránka filmu, která je místy tak uchvacující, až je kýčovitá ;-) Každopádně to považuji za zajímavý a neotřelý filmový pohled na "věc". ()

Ne, že by se mi to nelíbilo vůbec. Byl to zajímavý nápad, šlo i zpracování, ke konci cajdák, ale celkově mne to nijak neohromilo :( ()

wray

Na tento film som sa pomerne tesil. Mam rad vsetko "vizualne", "surealne" a ine "ne". Zaciatok bol na moj vkus zvlastny (ani, ani), ale ked uz hlavny hrdina "zomrie" tak je to vporiadku. Fantasy svet ako ma byt, krasne scenerie, postavicky... No a ked sa zjavila startrekova postavicka (mam na star trek slabost :) tak som al pocit ze to bude urcite jeden z najlepsich filmov co som videl. Bohuzial nebol. Cele sa to zvrtlo nespravnym smerom ked "umrela" Annie a bolo ju treba ist zachranit do pekla. Sam neviem preco, ale - akosi sa to stalo nudnejsie (realne spomienky), a vyvrcholenie (ked sa zachrana podari...) na mna vobec nefungovalo, rovnako nudne, ziadne velke emocie :/ Skoda, velmi velka skoda, lebo zacinalo to ozaj vyborne. Stale vsak - je to zaujimavy film, oplati sa pozriet. (pozriet je to spravne slovo - oci si pridu na svoje :) ()

kverula

Krásně barevný a emocemi vypjatý film o hluboké lásce a utrpení. Cuba Gooding ve velice příjemné roli průvodce oním světem, v roli Chrise (Robin Williams) bych si dokázala představit dramatičtější typ. Pokud takhle vypadá nebe, pak se, přátelé, těším. ()

japekli

Tento film je, dle mého, nejbarvitější sondou do hloubky lidskýho srdce, kdy člověka, překypujícího láskou s jasně vytyčenými cíli, stíhá jedna tragédie za druhou a zoufalství ho zbaví veškerý energie a vůle žít. Snímek velmi působivě ztvárňuje lásku i muka. ()