Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

Bonty

"Nějak jsem to netrefil, jsem v psím nebi...." Jeden z kvalitních filmů o "životě po životě". Ačkoli, kdo četl Bibli, tak bude pravděpodobně vědět, že dle ní není reinkarnace možná a co provedeme v životě na Zemi, již nebude možné ZDE napravit podruhé, potřetí... (ale samozřejmě, není to biblický film). Přenádherná dechberoucí možná vizualizace druhého Světa, a také místa, kde je "jen křik a skřípění zubů", až jsem si říkal, kde už tvůrci sakra brali inspiraci a "jak tohle jako udělali". A důvod, proč nepáchat sebevraždu. 5/5 --- (74%) --- ()

poppy75

v roku 1998 urcite mnohe efekty ludi okuzlili+bola v tedy new age era a v mode vsetko o zivote po smrti....rok 2016 a moje hodnotenie: brutalne mi vadil vyber robina williamsa..dokonca ani jeho prevelku lasku som mu neverila..a v nebi vyzeral dlho stastny bez anii.....film mi prisiel hlavne ako prehliadka efektov,po duchovnejsej stranke maximalne poslednych 20 minut bolo znesitelnych..hm,knihu som necitala,ale samotny namet sa zda skvely pre film..ale toto ma nijako nechytilo za srdce-ani smutok nad tragediami,ani srdce topiaca romantika-nic...len rozpravka pre oci s klasickym-ved v nebi bude dobre...a odsudzovanie samovrahov neznesiem v ziadnej forme.... ()

Rathe

Vizuálně je tento film rozhodně na vysoké úrovni. Ale bohužel příběh a celkový výkon herců se mi moc nelíbil. ()

MeggyPas

Bez komentářů... jeden z možných úhlů a možných interpretací života po životě. Kamera, scénář, herecké výkony, hudba - zaslouží si 5 hvězd ... zasvěcení budou souhlasit. ()

Akinaz

Jeden z nejkrásnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Procházka dějem plným emocí, který smrtí rozhodně nekončí, ale začíná. Záběry jako z obrazu jsou neskutečné, síla, která příběh žene je opravdová síla lásky. Síla muže, který i po smrti nepřestal milovat svou ženu a dvě děti, a pro znovushledání se s nimi je ochoten projít i samotným peklem. Robin Williams v roli otce exceluje stejně jako Cuba Gooding Jr., který ho 3/4 filmu doprovází. Skvělé, dojemné, neotřelé a zasáhne vás to na těch správných místech. 5* prostě za úplně všechno. ()

viax

Poprvé jsem to viděla celé a pěkně popořadě, podruhé po letech už jsem to nedala, muselo to být skip skip skip, protože to najednou bylo hrozně zdlouhavé, příliš barevné a poněkud neuchopitelné. ()

Sejkorka

Zklamání. Kdyby to nebylo barvami rozpatlané fantasy, ale normální příběh, který se zde pouze míchá se světem představ, tak by se mi to asi líbilo víc. Ale zas by nešlo o tak originální téma. Nevím, prostě mi to nesedlo. ()

Jaja394

Filmů, které vypráví o smrti a umírání stále přibývá a je až z podivem, jak jsou rozdílné. V každém druhém filmu někdo zemře a my potom sledujeme truchlící pozůstalé, oděné v černém hávu, jak se vyrovnávají se s touto ztrátou. Nebo také můžeme vidět snímky, které řeší otázku: “Co s námi bude až odejdeme z tohoto světa?” Jak přicházejí sny je kombinací obojího. Když jsem sledovala vyrovnávání se matky a manželky se ztrátou svých milovaných, přemýšlela jsem nad tím, jak moc musela trpět. Smekám před hereckým výkonem Robina Williamse a Annabeli Sciorra. Líbil se mi svět, kam se uchylovali duše po smrti. Příběh měl chvilkami trochu pohádkový nádech. Ale to mi rozhodně nebrání dát mu tak to vyšší hodnocení. ()