Čert to někdy nemá lehké. Zvlášť ten náš pohádkový záletník (V. Harapes), který najednou zapomněl na svou čertovskou snoubenku (H. Maciuchová) a začal si namlouvat venkovské děvče (I. Svobodová). Ty jeho dvě „vyvolené“ se ale daly dohromady. Jak to ale navlékly, aby se svatba s tou pravou přece jen konala? (Česká televize)

Danulinda

Kdybych hodnotil subjektivně, tak bych dal pouze dva bodíky, protože nemám v lásce pohádky, kde se každých pět minut zpívá, ale objektivně vzato je to solidní průměr, žádná pecka, ale ani žádný propadák. Pan Harapes ukázal, že je nejen výborný tanečník, ale také solidní herec, paní Svobodová zase byla ozdobou a paní Maciuchová pobaví jako vždy. Zajímavostí bylo, že kombinace Švorcová, Haničinec, ale i právě Maciuchová hrála taktéž v seriálu Žena za pultem. Být scénáristou, ještě bych provdal Anynku, aby to bylo komplet :-) . ()

Kontryhelka

Pěkná, vtipná pohádka. Pěkně zahraná a hodně mi byla zde sympatická Hana Maciuchová jako čertice a pan Harapes jako totální čertí hňup a ješita.  Ráda se na pohádku občas podívám a vždycky se pobavím. ()