Mladý Milan so skupinou ďalších srbských vojakov uviazne v opustenom tuneli, kam sa ukryli bosnianskymi moslimami, medzi ktorými je aj jeho kamarát z detstva Halil. Nočná mora, ktorá sa neustále predlžuje, je prerušovaná návratmi do mierových čias a do prvých dní vojny, ktorá proti sebe postavila bývalých susedov i priateľov. Výsledkom je nesmierne silný a nekompromisný pohľad na jeden z balkánskych konfliktov. (RTVS)

DaleCoper

Absurdní černá komedie a zároven drama z bosenské války s protiválečným poselstvím. Vadila mi určitá chaotičnost v první půlce nicméně mrazivý konec výsledné hodnocení zvedá. Ve válce se projeví ty nejhorší a zároven ty nejlepší vlastnosti. Podobný film: Full metal jacket ()

SAINTS

Pekne dediny vraj pekne horia a škarede su škarede aj ked horia.Velmi kvalitny film o občianskej vojne v byvalej Juhoslavii,kde proti sebe bojovali aj nedavni priatelia. ()

pafka

Tak to je divoke vypraveni, ktere diky sve divokosti ztraci na sile, je to cirkus. Takovy Kusturicuv. Tohle vypraveni me nikdy neslo pod vousy. Pokud mam hodnotit jednotlivy sceny, nasly by se tam skvosty. Celkove ale me to vyznamne neoslovilo. ()

Desmi

"Hezké vesnice hezky hoří" je perfektní název. Když jsem si navíc v profilu filmu přečetl, že jde o komedii, musel jsem ho vidět. Zklamání nemohlo být o moc větší. Od Jugoslávského filmu očekáváte živelnost, smích, svěží hudbu, nadšení ze života hlavních postav atd. Jenže tady to nenajdete. Je to chaotické a bez náznaku poselství... Pokud se chcete u filmu pobavit, tak jste tady na špatné adrese.. ()

BarGoldstein

Po shlédnutí cca 40 min děsivá nesourodá sračka bez děje. Hodně se tu, jako ve správném jugošském filmu, pičkuje, ale to asi stačí jen pro tupější část populace, sledovače Babovřesk a Růžovky! Dnes večer si tedy 8x vyhonim a s lahví té nejsilnější pálenky zasednu se zaťatými zuby k televizi a slibuju, že se pokusim to dokoukat! Fuj! Film je jednoznačným důkazem toho, že Jugoslávci nepatří do Evropy! Ke všemu je to přikrášlené faktem, že zrzavá americká novinářka byla ušetřena pěkného srbského gagngbangu do všech tělních otvorů přirozených i nově vytvořených! ()

PandyStraty

Čakal som, že to bude dobrý film. Čakal som, že to bude emocionálna horská dráha. Čakal som, že to bude majstrovské dielo. Lepa sela lepo gore vo všetkom predčil moje očakávania. Silný zážitok. ()

brasek

Nerozumiem filmu, nerozumiem vysokému hodnotenie, možno je chyba vo mne a nerozumiem ničomu. Pre mňa jeden z najhorších filmoch vôbec. Mal som pocit, že sa dívam na umeleckú tragédiu ktorej rozumie len pár vyvolených. ()

stado

Válka je opravdu šílená věc. A tento konflikt byl tak strašně blízko až z toho mrazí. Kamarádi , sousedé i rodina proti sobě. Neskutečné. Úměle držené státy s různými etnikami nemají smysl. Film se velmi líbil, vlastně neměl chybu. Válka je vůl! ()

90125

Zo zaciatku uplný chaos. Časom sa to trosku spraví a neustale časové skoky a miesiace sa postavy začnú davat zmysel. Celé je to priliš velky cirkus. Taky Kusturicovský. Vsetko je prehnané, preexponované. Naviac tento juhošský humor mne nikdy moc nesedel a nebolo tak ani teraz. Priveľa suloženia so svojimi matkami. Niezeby nemohol byt takto značne nadsadený a metaforicky pojatý film o tak vaznych a smutných udalostiach, trebars aj humorný, v tomto pripade by som ale bral skôr vážnejší tón. Par krat som sa usmial, ale len cez zuby. Tí dvaja chlapci, ktorí skoncili kazdy na inej strane frontu, to mne moc smiešne nebolo. A ten postTitovsky sentiment, to tiež nie je žiadna sranda. Ked sranda z vojny tak Catch-22. To je mi omnoho bližšie. 49 % ()

Polda99

Skvělý film o tom, jak může jedna nesmyslná válka deformovat myšlení lidí, kteří jsou do ni násilně vtrženi. Velmi realisticky natočený snímek, kdy se režisérovi perfektně podařilo vykreslit zoufalou atmosféru té doby. Lepa sela lepo gore je pro mě naprostým překvapením a režiséra Dragojevice si odteď budu rozhodně pamatovat. ()

Betton

Jugoslávská bizarnost. Místy velká klišé, jak kamarádi stojí proti sobě na opačných stranách frontové linie, jak si vzájemně ublížili, ustrašená reportérka atd. Celý film je točen v hrozně levných kulisách, jak vystřižených z filmů divadla Sklep, toho srovnání jsem se nemohl zbavit celou dobu, ale filmu to místy paradoxně prospěje, protože jsou tam také silně "Sklepácky" vtipné gagy a skeče, kde levné kulisy ty humorné situace zvýrazní. To dohromady dokáže leckterá klišé vykoupit. Což platí také o několika vybraných dramatických scénách, kdy jinak kožení a přehrávající herci najednou dokáží předvést nadlidské výkony. Jugoslávské reálie potěšily, film působí tak nějak více domácky, lidsky oproti hollywoodským blockbusterům. Dávám tři hvězdičky, jenom protože mi technické provedení a vata přijatelné úrovně, ale přesto vata, neumožní dát čtyři. ()

gadjukin

Hezké vesnice hoří hezky. Ty skaredé hoří taky. Co udělá nenávist z přátel, kamarádů, příbuzných. Scéna s "kokakolou" v tunelu a obvinění kapitána byly pro mně nejsilnější scény filmu. "Horší" valečnej film jsem snad neviděl. ()