poster

Hlídka v Ardenách

 • USA

  Midnight Clear, A

Drama / Válečný

USA, 1992, 107 min

Režie:

Keith Gordon

Scénář:

Keith Gordon

Kamera:

Tom Richmond

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Bill Borden

Střih:

Don Brochu

Scénografie:

David Nichols

Kostýmy:

Barbara Tfank
(další profese)
 • Vitason
  ****

  Velice zvláštní válečný film, který tolik válečným filmem vlastně ani není, ale jedná se spíše o komorní drama, které se odehrává na pozadí útrap v druhé světové válce. Výpravou se tento snímek nemůže měřit s filmem jako třeba Saving Privat Ryan. Přesto má něco víc než Ryan a to hloubku, dobrou psychologii postav a emoce. Vypravěčem je seržant Will Knott, který je se svými pěti kamarády poslán na venkovské sídlo v Ardenách jako předsunutá hlídka. V této oblasti je i německá hlídka, která ví o připravované ofenzívě a chce se vzdát. Herecké obsazení je velice kvalitní. Hudba je také zajímavá a velice zdařilý je anti-válečný scénář. Jediné co se nedá moc pochválit je práce s gradací děje. Film má několik neskutečně silných scén (koulovačka, vánoční koleda, vana) ,ale opravdu nějakou epickou přestřelku nečekejte.(14.4.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $1,526,697Tržby Celosvetovo $1,526,697║ taký skôr komornejší vojnový film ale načal dobrú tému v ktorej sa pohybuje dosť dobre /60%/(29.11.2009)

 • MartinezZ
  ****

  [24.8.2009] - Jak jsem o tomhle filmu neslyšel a dozvěděl se o něm v podstatě náhodou, takové to bylo překvapení. Nudnější první polovina z hlídání obsazené prázdnoty přetnutá naprosto, ve válečných filmech a v dané situaci, nečekanou "akcí". Další polovina už byla mnohem lepší (a smutnější). 4* za možná až trochu moc dlouhý film. Ale na válečnou bitvu ze zákopu už asi nezapomenu :D Schlafe gut, skopčáci!(4.9.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Spíše než o válečný film se jedná o drama ve válečných kulisách. Celý příběh plyne pomalým tempem vyprávění, kde se boje chtivý divák, nedočká ničeho co by film řadilo do škatulky válečný. Rozhodně se však nejedná o špatný snímek a minimálně herecké výkony (v té době minimálně známých herců jako Gary Sinise, Ethan Hawke nebo budoucí režisér Berg) jsou na více než slušné úrovni.(7.5.2013)

 • JohnCZ
  ****

  Druhá světová válka zase trošičku jinak. A Midnight Clear je především drama s poměrně pomalým tempem, ale silným vyzněním. Minimum akce, ale přesto pořádně napínavý a atmosférický film, který v určitých chvílích hraničí až s hororem, protože strach zde znázorněný je nepříjemný a dost odlišný. Při scéně, kdy vojáci společně u stromečku zpívají "O Tannenbaum" mě vyloženě zamrazilo.(15.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace