Hlídka v Ardenách

Scénografie:

David Nichols

Kostýmy:

Barbara Tfank

Skvělé válečné drama, ovšem pozor, žádný velkofilm, spíš komorní atmosféra, kterou ještě podtrhuje u válečného filmu dost neobvyklá (ale povedená) hudba. Skvěle zahrané a vizuálně zručně natočené. Plnohodnotných pět hvězd to není, ale čtyři se mi zdají málo. 85 %.(4.1.2006)

Tak tento film byl hodně uvěřitelný a místy i napínavý. Při sledování jsem měl pocit, že je to reálné a ne film. K tomu výborná hudba. Velké překvapení.(11.1.2010)

• Djkoma

Válečný film, v kterém mě chybělo příliš moc na to, abych ho prohlásil za kvalitní. Nebyl zde žádný náboj, žádná akce, žádná pořádná atmosféra a to ani nemluvím o nevyužitých hercích, kteří se zde spíše promenáduji ve sněhu, staví sněhulák a koulují se, než aby hráli. Podobné téma šlo určitě natočit mnohem poutavěji.(22.11.2007)

Po všech stránkách kvalitní (proti)válečné drama a další z (dlouhé) řady snímků, které převyšují pana vojína Rájena. Hustopanský realismus pláže Omaha se prostě nějak nemůže rovnat tiché zasněžené samotě a pohodě u vánočního stromečku. Pokud má tohle být nejlepší film Keitha Gordona, tak jeho pobyt na tomto světě nebyl vůbec zbytečný. 80%(9.5.2008)

Překvapivě kvalitní válečné drama. Věrné vykreslení postav, solidní herecké obsazení i slušný scénář. Tuším, že v nějaké anketě tenhle film vyhrál coby nejlepší válečný film všech dob. Ne, tak skvělý zase není, ale každopádně patří k tomu nejlepšímu, co v 90.letech na téma "2.světová válka" vzniklo.(23.4.2003)

• - Interiéry sídla, ve kterém se skupinka vojáků ubytuje, byly ve skutečnosti postaveny v tělocvičně místní střední školy. Jako půda sloužilo jeviště školního divadla. (villain)

• - Sídlo mělo pouze tři stěny a bylo postaveno v odlehlé oblasti. (villain)

• - Během natáčení řádila v Utahu nejstudenější zima za posledních 83 let. (mi-ib)