poster

Hlídka v Ardenách

 • USA

  Midnight Clear, A

Drama / Válečný

USA, 1992, 107 min

Režie:

Keith Gordon

Scénář:

Keith Gordon

Kamera:

Tom Richmond

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Bill Borden

Střih:

Don Brochu

Scénografie:

David Nichols

Kostýmy:

Barbara Tfank
(další profese)
 • RHK

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.7.2010)

 • cheyene
  ****

  Zpočátku spíš nudnější záležitost, která však zaujme svým komorním pojetím. Během úvodu se divák sblíží s postavami, dozví se něco málo i o jejich minulosti, což je chutným kořením v jinak pomalejším rozjezdu. Následně snímek začíná nabírat na svoji hloubce, protože na scénu přichází Němci a příběh alá Šťastné a veselé. Od té chvíle až do konce je Hlídka v Ardenách opravdu zdařilou podívanou.(20.12.2013)

 • rt12
  ***

  Chvílemi jsem se nudila.(25.5.2014)

 • MartinezZ
  ****

  [24.8.2009] - Jak jsem o tomhle filmu neslyšel a dozvěděl se o něm v podstatě náhodou, takové to bylo překvapení. Nudnější první polovina z hlídání obsazené prázdnoty přetnutá naprosto, ve válečných filmech a v dané situaci, nečekanou "akcí". Další polovina už byla mnohem lepší (a smutnější). 4* za možná až trochu moc dlouhý film. Ale na válečnou bitvu ze zákopu už asi nezapomenu :D Schlafe gut, skopčáci!(4.9.2012)

 • Aiax
  *****

  Skvělé válečné drama, ovšem pozor, žádný velkofilm, spíš komorní atmosféra, kterou ještě podtrhuje u válečného filmu dost neobvyklá (ale povedená) hudba. Skvěle zahrané a vizuálně zručně natočené. Plnohodnotných pět hvězd to není, ale čtyři se mi zdají málo. 85 %.(4.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace