Hlídka v Ardenách

Keith Gordon

Tom Richmond

Mark Isham

Don Brochu

Dobre obsadený vojnový film s uveriteľným príbehom. Pre mňa je vždy zaujímavé, ak sa stretnú dve znepriatelené strany a snažia sa hľadať to, čo ich spája a nie to , čo ich rozdeľuje. Film obsahuje kvalitnú hudbu, ktorá sa tam paradoxne nehodí, pretože navodzuje pocit až prílišného tajomna. Tragédia, ktorá sa zvrtne v zlomku sekundy, je nečakaná, ale na druhej strane logická a vyplýva z prílišnej opatrnosti a obáv obidvoch znepriatelených strán. Vo filme dostáva priestor viacero postáv no, herecky nevyčnieva nikto. Najviac priestoru dostal E. Hawke, ktorý potiahol aj úlohu rozprávača. Slabšie štyri hviezdičky. 70%.(5.10.2011)

• Ramirez85

Tenhle film fabuluje hned ve dvou věcech- kdo kdy viděl hodné, mírumilovné a zbaběle neschopné vojáky wermachtu? A kdo kdy viděl nadprůměrně inteligentní jednotku US Army s IQ nad stopade? Haha... Ale jako takový hezký vánoční román ze zasněžených Arden (kde se společně zpívá Silent Night/Stille Nacht, věší se granáty na vánoční stromek, Němci se s Američanama koulují, Amíci se tam koupou v teplé koupeli, popíjejí, ohřívaj se u krbu a vůbec tak příjemně zevlujou... ne, fakt jsem si to nevymyslel, tohle všechno tam je, ta válka musela být slušná prdel...) to celkem funguje, pěkné fantasy, jen ti elfové a orkové chyběli...(10.12.2015)

Zvláštní (proti)válečný film. Kamera - Tom Richmond(7.4.2013)

,,Voni nás koulujou... co když válka skončila a nám to neřekli?! '' . Hlídka v Ardenách je parádní válečně - psychologický film. Jsem si jist, že v reálu by klíčové momenty mohly proběhnout mnohem méně komplikovaně, ale což. Film má perfektní spád a z kraje i lehce strašidelnou atmosféru. Herci jsou naprosto uvěřitelní a všichni sympaťáci (jak by ne, je to tam samá hvězda). Neměl jsem problém uvěřit, že se jedná o četu mladejch americkejch kluků, kteří odjeli za oceán kopat Nácky do prdele - akorát, že se jim při tom kopání původní četa neustále zmenšuje o další a další padlé... V Ardenách se v roce 1944 dělo lecos, věřil bych, že kniha mohla mít reálný základ. Ne každej Němec byl fašista a ne každej měl chuť padnout, když už to s tou tisíciletou Třetí říší bylo už po 5 letech válčení řádně nahnuté... Lehce mi nesedl hudební doprovod, ten rok 1992 se na tom docela podepsal nepříjemnými syntetyzátory v té době sice moderními, ale pro mne stále neskutečně umělými a špatně poslouchatelnými. Také mne zaujalo, že nikdo z patroly neměl u sebe sapík Thompson. Každý měl jen karabinu M1 (i poddůstojník). No a v závěru sice krátký ale přesto jasný záběr na postupující německou techniku opět ukázal na americké M3A v německé kamufláži... Ať tak či tak, tohle jsou 4 solidní vánoční kolečka německého salámu. * * * *(28.11.2013)

• Bachy

Hlídka v Ardenách je film s vlastním kouzlem. Zkouší to s jinačím příběhem, svým vlastním podivným hudebním podkresem a pokusy kameramana. A s takovými filmy je problém. Buď na poetiku filmu přistoupíte a pak jde hned o perfektní veledílo, které musím všude vychválit a mluvit o něm hodiny, nicméně to je stav výjimečný. A tady se ho dosáhnout nedosáhlo. Hudba mne přímo dráždila, do kouzla filmu jsem se ponořit nedokázal a osudy hrdinů? Nic. Přitom samotná premisa snímku zní neuvěřitelně zajímavě a vánoční epizoda zabírající drtivou většinu filmu měla šanci na úspěch. Nicméně styl vyprávění šel úplně mimo mne. A rád bych některým připomněl, že toto není odplata za Totora!(26.8.2013)