Šílenství

• Česko V zajetí šílenství (více)

Pojišťovací vyšetřovatel John Trent (Sam Neill) je pověřen prozkoumáním náhlého zmizení fenomenálního hororového spisovatele Suttera Cane (Jürgen Prochnow). Ten má těsně před uzávěrkou své doposud nejlepší knihy, ale stále nedoručil poslední kapitolu. Trentovi se podaří lokalizovat zapomenuté městečko v němž spisovatel pravděpoodbně žije i čerpá inspiraci pro své zneklidňující příběhy. Spolu s Caneovou editorkou Lindou Styles (Julie Carmen) se vydávají po spisovatelových stopách. Začínají se kolem nich však dít podivné věci, občané městečka se chovají zvláštně a až nápadně připomínají postavy jednotlivých knih. Trent se domnívá, že jde jen o zvrhlý způsob jak upozornit na novou knihu, ale je tomu skutečně tak? (TobRieper)

Ifcik

aj keď spracovanie takéhoto typu filmov, že hrdina zistí ,že je len obyčajnou postavou z filmu alebo knihy malokedy podarí dobre zachytiť, pánovi Carpenterovi sa do podarilo naozaj dokonale. Jedno z dosť podarených diel ktoré podla mna dosť potešia. 75% ()

veverysiak

Jasne béčkový strih, ktorý však skúseným filmovým nostalgikom vytisne slzu dojatia, parádny scenár vzdáva poctu kingovým zlatým dielam, ohromné masky a triky pripomínajú prelom siedmej a ôsmej dekády, stupňovanie hustej atmosféry je neodškriepiteľnou špecialitkou majstra Carpentera, škoda, že mu potom vyschol prameň inšpirácie, takže 75%. ()

hlob

"Spim ci bdiem?!" Na zaciatku slusny nabeh, ktory v druhej polovicu filmu postupne straca na intenzite. Cakal by som pravy opak, pretoze podivne veci v podivnom mestecku sa dali vyuzit viac. ()

pursuer

Pseudorealistická zhovadilost, Matrix hadr :D Nutno říct, že Sam Neill tomu opravdu dává šťávu a správnou atmosféru svým skepticismem. Horor, jak se patří, žádné nudné kýble krve. ()

Venceslao90

Tak námět měl velký potenciál, každopádně ono béčkové zpracování, byť zamýšlené, celý tenhle snímek potápí do tmy. Avizovaný překvapivý závěr se také nedostavil. ()

marrrrian

Fakt ma nebavili postavy jednajúce tak strašne naivne, zbrklo a tak strašne podľa šablóny. Počas celého filmu som sa smial takmer rovnako, ako Trent v kine. Snaha sa uprieť nedá, pár scén je naozaj mrazivých, ale toto by bolo lepšie v knižnej podobe. ()

FOndra

Od téhle Carpenterovky jsem čekal hodně. Trochu mě to zklamalo. Nápad sice dobrý ale připadalo mi to jako nějaká epizoda ze seriálu Krajní meze (jen s větším rozpočtem) ... Herecké umění Sama Neilla tomu hodně pomáhá. Každopádně věřím, že v té době to byla pecka. ()

spawnxp

Skoro majstrštyk! Carpenter se tady zřejmě hodně inspiroval Lovecraftem a rohodně to nebylo na škodu. Trochu mi typově vadil Sam Neill zato Prochnow si střihnul skvělýho "black" mesiáše. Filmařsky mimořádně kvalitní. ()

Sunwheel

Dlho som odolával kvôli názvu si pozrieť tento film. Ako dlhoročný fanúšik Lovecrafta som pomerne alergický na rôzne filmové, či iné vizuálne adaptácie jeho diel. Carpenter si našťastie zobral len maestrovu rozprávačskú formu a vytvoril horor, ktorý by síce mohol zapadnúť medzi Howardove diela, no napriek tomu je dostatočne svojský s vynikajúcim Samom Neillom v hlavnej úlohe. ()

Birter

Jakožto velký neznalec Carpenterovy tvorby, nevím zda-li je nadsázka jejím obvyklým aspektem. A protože samotný film je více zajímavý než napínavý nebo děsivý, tak mi do něj trocha humoru poměrně sedělo. Ba dokonce si myslím, že pokud by ho bylo ještě trochu více (což by, s postavou Johna Trenta, který je tak nějak harrisonfordovsky cool, a badass společnicí po jeho boku, nebyl problém), občasné bizarní a psychadelické sekvence by možná působily záživněji. Jinak však tento film považuji za zdařený, ať už kvůli zajímavým myšlenkám nebo mysteriózní lince, která je asi jeho nejlepším aspektem. ()

Misterioso

Po značnou část stopáže vynikající snímek, který měl být ale IMHO doveden k jinému rozuzlení... Nápady ale tenhle snímek jen srší. Parádní mysteriózní atmosféra, kdy je ve vzduchu takřka pořád cítit "tady je něco špatně" podpořená dobrým soundtrackem, diváka pohltí. Naštěstí ne tolik jako knihy Sutter Canea... :) ()

Skylwalker42

Jo, mělo to správně namíchanou šťávu. A lahodný bonbónek v podobě vždy dokonalý Sam Neil. Toho chlapa prostě žeru. Mohlo být i pět hvězd. Pár scén vypadají, nevím, lacině? Alespoň mě to tak připadalo. A monstra vypadají špatně smontované levné hračky. Ale gradujicí temné napeti a vše je zahaleno do hororové atmošky. ()

F2003F

Najviac zručnou prednosťou Carpentera bola vždy samozrejme hlboko ponurá atmosféra a tú tu využíva natoľko, že na nej pevne stavia celý dojem. Nezaostáva ani výborný Sam Neill, ktorý príbeh mierne ťahá na lepšiu úroveň a vhodne pôsobí na jeho celkovú funkčnosť. Príjemná záležitosť pre priaznivcov žánru prinášajúca nepríjemné pocity a napäté sledovanie aj napriek silnému oplývaniu klišé v scenári, ktorý je inak dosť fajn. Plus tiež, vzhľadom na kategóriu výsledku, vynikajúce masky a efekty. Hororová jednohubka so správnymi vlohami. ()

Phillippus

Na môj vkus príliš prekombinované a zmätené, nepríjemný pocit sa ma držal síce po celú dobu trvania filmu, ale po skončení som sa veľmi rýchlo oklepal. Je to bieda. ()

ELDoctorow

Môj najobľúbenejší Carpenterov filmový kúsok, so skvostnou Lovecraftovskou atmosférou a mojím obľúbeným Samom Neillom v hlavnej úlohe. ()

montel

Pojišťovák John Trent (Sam Neill) je knižním vydavatelstvím pověřen, aby našel ztraceného spisovatele hororových románů Suttera Canea (Jürgen Prochnow), jehož čtenáři, dychtivě očekávají jeho novou knihu, která už měla být na pultech prodejen. John zjistí, že by se Cane mohl schovávat v jednom americkém městečku, které však není na žádné mapě. Společně s editorkou Lindou (Julie Carmen) se tam vydávají. To, co tam objeví, je však skutečné šílenství...Nesnáším filmy, kdy se hlavní hrdina na samém konci probudí ze spánku a já zjistím, že se mu celý film jen zdál. Toto sice není ten případ, ale je to dost podobné a totálně mi to zkazilo celou pointu, kterou jsem se celý film snažil pochopit. On to není špatný film a navíc efekty jsou více než povedené. Mě tento styl hororu ale vůbec nebaví, takže nemůžu hodnotit lépe a objektivněji. 30% ()

petrastrela

Nesdílím nadšení ostatních a celkem vysoké hodnocení. Tento bizarní snímek mě opravdu nebavil. Sam Neill byl ovšem výtečný, proto 2*. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

13.12.2019

Dvojice tvůrců seriálového hitu Hra o trůny David Benioff a D. B. Weiss teď po opuštění Star Wars projektu má konečně volné ruce k chystání svých nových věcí exkluzivně pro Netflix. Několika set… (více)