Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

bulawaio

Jedním slovem DOKONALÉ. Carpenter dokázal navodit úžasnou atmosféru díky nejistotě, ve které diváky nechává.Výborný závěr, nad kterým jsem zůstal několik minut v myšlenkách, kdo to teda je:-) Tento kousek jsem viděl poprvé v minulém roce a musím uznat, že si nezadá s dnešními horory. U mě má jisté místo mezi top 5 horory. ()

alica009

čistá nuda. najprv som myslela, že je to tým rokom 85, ale nie, proste to nie je dobre natočený film. Námet - ok, prostredie aj herci, ale režisér z nich vyťažil snáď minimum. Napätie - pre mňa žiadne, ani len typické hororové prudko ľakavé okamžiky tam neboli (typu niekto zrazu na niekoho skočí spoza rohu). Akurát príšerky boli zábavné- pár krát som sa zasmiala. Ale neviem, či je to cieľ hororu, aby sa človek smial :) Potenciál to malo ale určite väčší. Keby tam boli ozajstné postavy, a nie len figúrky na čele s bradatým kurtom russelom - bradatým zrejme preto, aby si ho divák v tej záplave ľudí hneď zapamätal. Keby Vec naozaj vzbudzovala strach, a nie smiech, keby tam bolo aj čosi pripomínajúce príbeh, a nie len zmätočné pobehovanie hore/dole... S votrelcom sa nedá porovnať, sori, ale tento režisér to vážne nevie. Jedna hviezda je za hlavu s pavúčimi nohami. A ozaj, špeciálne ma srala hudba. Akože Morricone je super, ale vôbec sa tam nehodila tá hudba a likvidovala svojou ponurou melodickou patetickosťou akékoľvek napätie. Tuším naozaj len niektorí režiséri prišli na to, že TICHO a ZVUKY sú často od dosť desivejšie ako hudba! ()

Dr.Abe

Tak tenhle film jsem viděl až nedávno v zimě. Byl jsem už mírně v náladě a neveděl jsem co čekat. A musím říct, že jsem byl skutečně překvapen, dokázal bych to srovnat s dobou kdy jsem poprvé viděl "vetřelce". Film je výborně realisticky zprácován, protože když se vžijete do role kohokoliv na stanici, zjistite že jde skutečně o vydařený snímek. Při lepší kvalitě zobrazení nebo plném rozlišení jsem si nebyl jistý jestli se to vše neděje kolem mě. ()

HumanClay

Vsetci tu pisete ako strasny to bol film. Myslim strasidelny. Mne sa ani moc nezdal. Asi to bude tym, ze som z mladsej generacie. NAM ako mladej generaci pridu efekty trochu smiesne z dovodu odchovanosti na pocitacovyh, takmer dokonalych efektoch. Ale veci ako napr. hlava s nohami, to su napady ktore len tak niekoho nenapadnu. A preto aj stare filmy maju uzasne caro. Môze byt film s akokolvek dobrymi afektami ale ked nema skvelu reziu dobre herecke vykony ako VEC tak to bude prepadak. Tot vse ()

Agent Orange

Ve své době asi kvalitní maso, ale dneska už to místy vypadá docela úsměvně...kdybych to viděl v roce 1982 tak dám určitě 4 * :o) ()

veverysiak

Jeden zo základných kameňov moderného scifi horroru, ktorému možno hravo odpustiť nejaké tie nelogizmy, ktoré sú v tomto prípade terciálneho charakteru, film stojí na dusivej atmosfére vyplývajúcej zo stupňujúceho sa klaustrofobického strachu pomaly rednúcej skupinky niekde na okraji sveta, ktorá sa čím ďalej tým viac uisťuje o blížiacom sa zániku nielen seba ale aj celého ľudstva, vôbec nie nepodobné na príbeh Scottovho Votrelca zasadeného do ešte viac uzavretej škatule vesmírnej lode, dej je podfarbený fantastickou hudbou, dá sa povedať jedným z posledných klasických strašidelných podmazov, neskôr to už postupne nabralo úplne iné tóny a rytmy, čiže stará bu-bu klasika, ktorá má nezastupiteľné miesto vo filmotéke fajnšmekrov, takže 90%. ()

M0rSalis

Ačkoliv zde většina lidí vyzdvihuje atmosféru, tak na mě nijak extra nepůsobila a film mi přišel takový neslaný/nemastný. ()

VUCAKO

Jeden z nejlepších horrorů mého mládí, Vetřelce jsem sice viděl už dřív, ale Věc je prostě Velká Věc. Tuhnula mi krev v žilách. Tipuju, že i dneska bych se při jistých scénách lekal. ()

MFZB

Parádny sci-fi horor, síce mal som ho možnosť vidieť až teraz (2010) ale som rád, že som si ho pozrel. Konečne po dlhšom čase niečo kvalitnejšie. Fajné herecké výkony, dialógy, hudba, kamera, strih proste všetko a samozrejme aby som nezabudol, tá atmosféra. Normálne, že ma tam aj vyľakaľa jedna scénka, a to si myslím, že už fakt mám na svojom konte pomerne dosť hororov...Tento filmík aj napriek veku je ešte stále dobrou podívanou a odporúčam každému hororovému fanúšikovi pozrieť. ()

halberdier

Společně s prvním Vetřelcem a Horizontem události nejlepší scii-fi horror vůbec. Dokonalá atmosféra strachu a izolace. Vynikající efekty a nápady proměn věci. ()

pcarogers

Velice zvláštní atmosféra, víceméně s temným koncem. Dnes už jsem se na to podíval jen s nostalgie, ale v porevoluční době to byl hit:-). ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)