Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Emperor1

Přiznám se, že filmová sedmdesátá a osmdesátá léta moc nemusím (nevím, jestli to je tou divnou módou či účesy, prostě taková divná doba, ve které jsem vyrůstal). Ale je pár výjimek a jednou z nich je právě tahle Věc. Stejně jako např. u Vetřelce je to pro mě především skvělá atmosféra a postupně budované napětí, čím si mě podobné snímky získají. Věc Vetřelce navíc mírně překonává - protože se odehrává na Zemi a v "současnosti", ne někde daleko ve vesmíru v budoucnosti. Ne moc filmů z těchto dvou dekád má šanci ode mě získat plný počet. ()

buchannon

Jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl. A to díky vynikající atmosféře a taky skvělé hudbě, na které se podílel Ennio Morricone. Pamatuju se, když mi bylo asi třináct, tak jsem tento film viděl poprvé (v noci) a pak jsem se bál usnout. ()

marekspanel

Těžko adekvátně ohodnotit horor z r. 82 v r. 2016. Nepopíratelně skvělá atmosféra a typická hudba působí i dnes. Ale v žádném případě už jsem se nemohl bát. Efekty zrůd mohly tenkrát působit opravdu intenzivně. Mrzí mě, že jsem jej neviděl jako malý, to bych se asi i bál.. Nyní už jsem se skoro musel smát, ale přesto si to udrželo tíživou atmosféru a jakousi hororovou důstojnost. Začátek byl dosti působivý, hlavně ten pes, z toho šel strach. Herecky výborný, prostředí taky dělalo hodně své a celkově si člověk uvědomí kolikrát bylo použité v novějších filmech, buď jako vykrádačka, parodie, nebo třeba jako u posledního Tarantina lehká inspirace, v nejlepším slova smyslu. Na Vetřelce to ovšem nemá, jelikož ten je techniky na mnohem vyšším levelu a u něj se i do dnes dokážu bát. ()

argo.smile

Uvodna sekvencia vrtulnik a pes, je neskutocna jeba ako otvarak na pivo v horucavach. Efekty, muzika, sneh, osamotena zakladna, mutujuca prisera, plamenomet a skvely Kurt Russell. FullHouse!!! ()

Velislav

Absolútna klasika žánru, atmosferická komorná prehliadka úzkostných zasnežených ľadových plání na južnom póle, kde číha zlo v latentnej forme ľudských schránok, až dokým sa neprejaví do bezvýchodiskových situácií. Úvod, kde Nóri na vrtuľníku stvárajú "psie kusy", krásne graduje, Kurtova postava najskôr dosť irituje, neskôr sa tejto pocty ujme K. David. Gore efekty slušné, scéna s krvným testom nezabudnuteľná, Carpenterova réžia v rámci ohraničených exteriérov výborná a zároveň jeho najlepší film, keďže kvalitu legendárneho Halloweenu predchádza jeho povesť. Lepší ako Alien! 10/10 ()

Lukys

Skvěle napsaná sci-fi, která i když jde po vzoru Vetřelce, jde si svou vlastní cestou, je originální, přináší s sebou něco nového a dokáže se vyhnout srovnávání s právě zmíněnou Ridleyho sci-fi klasikou. Atmosféra každou minutou houstne, děj se nevleče a přichází se spoustou překvapení, lekaček i hororovými výjevy, které jsou prostě dokonalé a nemálo mladších diváků by z nich mohlo mít mokré sny. Právě hororové scény a kreatury, které tu vystupují, jsou výsledkem skvěle zvládnuté práce maskérů, která si tu zasluhuje asi tu největší pochvalu. ()

detrew

Miluju filmy o mimozemšťanech a tenhle jim bezesporu kraluje. Skvělé masky, vynikající hudba od Ennia Morriconeho a hlavně atmosféra, kde nikdo nikomu nevěří, což dělá z tohoto snímku poměrně poutavou podívanou. Zkrátka další dobrý film Johna Carpentera. Závěrečná scéna mě přesvědčila, abych dal plný počet. ()

Jaryktichy

Jeden z hororových filmů který mě příjemě překvapil. Příběh vyprávý o vědcích na Antarktidě, kteří bojují proti mimozemštanovi, potvora bere na sebe podobu lidí a chová se stejně jako oni. Lidé si mezi sebou přestávají důvěřovat a každý podezírá své přátele, že jsou mimozemštani. Ve zmrzlé krajině nění kam uniknout. Jediná šance je zabít ho. To se pokusí celá skupina, ale … Skvěle vyřešený konec který jsem nečekal. Výborný scénář a výborná ATMOSFÉRA , do toho Kurt Russel prostě třešnička na dortu. Moc horory nemusím, ale tenhle si nechám líbit. ()

Argeyyyy

Už nějakou dobu jsem tenhle film neviděl, ale jak tak nad tím přemýšlím, brzo si ho opět zkouknu. Moderní horory mě v drtivé většině případů hrozně nudí a jsou zpravidla ztrátou času, ale Carpenterova VĚC je něco jiného prostě. S přehledem nejlepší sci-fi/horor co kdy vyšel. Spousta sněhu, zima, rutina a najednou pes + helikoptéra a v noci začíná sranda. Celý film člověk sedí u televize zabalen v depresivní atmosféře a beznaději jako v huňaté a pořádně teplé dece, přes jejíž přítomnost mu běhá mráz po zádech. Že jsou vizuální efekty na špatné úrovni? Ale prosim vás, je to film ze začátku osmdesátých let - Sharkonado z 2013 má efekty horší :D . Tohle je prostě klasika hustá jako sražená krev na podlaze. Vřele doporučuji každému fanouškovi pořádného hororu.. ()

FireOfFilth

V dnešní době prostě klasika. Na svou dobu úžasné praktické efekty, které jsou i v současnosti velice pěkné. Tento film hraje hlavně na atmosféru místa a hnusu. Není to trapný horor, kde se hraje pouze na lekačky. Tady v podstatě žádné nenajdete, ale diváka zžírá tíživá atmosféra a celková nejistota. ()

Kontryhelka

Příjemně mrazivý horor s vynikajícím Kurtem Russellem. Vynikající atmosféra a napětí od začátku do konce. Jednoznačně doporučuji. Remake tohoto skvostu je urážka. Krásné hororové efekty, pocit stísněnosti v mrazivém táboře, vylekaní polárníci,dávají tomuhle dílu zvláštní atmosféru a lesk. ()

jackalsc

Úchvatná práce s maskami. Kroutím hlavou, aby něco co bylo natočené 1982 bylo stále tak hnusné, že se člověku chce zvracet, to jsem ještě asi neviděl. Výborná atmosféra, příběh a reálně se chovající postavy. Tento film snad nestárne. Oproti například Alienovi s čím je tento film, tak nějak lehce myšlenkově podobný je to nebe a dudy. Jak by si film vzal špatný příklad a o tři roky později všechny znalosti využil naplno. A tak to taky dopadlo. Jen se divím, že tento film není veřejností opěvován jako ostatní kultovní filmy a tak nějak se na něho zapomnělo. Dostal jsem se k němu totiž úplně náhodou. ()

vandamator

Bravurně napsaný horor. Russel ukázal svůj herecký um v plné parádě. Ve filmu je hlavní avízou, opravdu hutná atmosféra a výborně zpracovaný nechutný mutující netvor. Krapet béčkové zpracování není, až tak moc na škodu. Stará škola, pořád dnešním počítačovým efektům natrhává prdel. ()

Ace.A.T.L.

Svým nápadem a zpracováním, je to na tu dobu jeden z mála filmů, co opravdu dalo divákovi to, co chtěl a čekal. Nemůžu říct, že bych z toho měl i v mládí nějaký noční můry, ale já jsem byl asi ošlehanej hororama od chvíle, kdy mě tenhle žánr oslovil. Pro mě nikdy nebyla tuna krve nic strašidelnýho a tohle je dost krvavý. Ale to rozhodně nesnižuje kvalitu a záživnost tohohle filmu. Je to jedna z ikon. Za mě samozřejmě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)