Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

murinvm

Viděn cca ve 12-ti po půlnoci na Nově...nezapomenutelný zážitek (ruce v hrudníku a pak ta hlava)... (Dá se snad přirovnat k Vetřelci v 7-mi na OK3, z toho sem týden nespal...bylo mi 7!!! měl sem výborné starší sourozence :-D ) ()

Foghorn

Pokud máte rádi šťavnatý 80s gore, je tohle film pro vás. Věc je plná těch nejlepších praktických efektů, na jaké lze dosáhnout. Kromě toho je ale film plný citlivých hereckých výkonů, ikonicky klaustrofobické atmosféry a šíleně hutného a strašidelného sounddesignu. Děsivá scéna s defibrilátorem, utržená hlava s pavoučími nožičkami a slitá hmota psů je důvodem, proč je Věc dle mého soudů nejlepší hororová pecka. ()

silverslide

Tenhle film mě zaujal atmosférou a hlavně paranoii ,inspiroval další hororry i dokonce herní hry. S  vetřelcem a predátorem určitě patří mezi kultovní horrory. ()

Devourment

Najlepší Carpenterov film a jeden s najlepších scifi hororov, aký kedy bol natočený. Atmosféra, strach, efekty a hudba spravili s tohto diela kultový horor. ()

Hornet.CZ

87% / Po delší době něco svěžejšího (taky staršího, pravda) co si nejhraje na simulaci epileptického záchvatu ve dvě ráno. Skvělé téma, scénář, hudba, dokonce i herci, jen to za mě asi mohlo být delší. Celkově doporučuji, nicméně pokud máte rádi extrémní lekačky, tak toto asi přeskočte, tady jde spíše o atmosféru. ()

TragyCZ

Joo tak tohle je horror podle mýho gusta! Strach se pomalu a plíživě vkrádá do mozku, dějová linka postupně eskaluje a všichni členové posádky jsou stále blíž a blíž nevyhnutelné záhubě. Velmi mě potěšilo, že jsem nezaznamenal snad ani jeden jump-scare. Dle mého se právě podle tohoto hlediska pozná kvalitní horror, kterým The Thing rozhodně je! Když vezmeme v potaz rok vydání, tak je to naprosto unikátní dílo ve svém žánru. VELKÁ SPOKOJENOST! ()

pantokrator

Viděno v roce 1987 černobíle na vysílání rakouské televize. Jakože ano, film je takový vynasnažený. Ale proti Vetřelcovi (staršímu o čtyři léta) výrazně ztrácí právě v těch vizuálně (potenciálně) bohatších obrazech, kdy si člověk najednou uvědomí, že vidí jenom dost mizerné triky. Švankmajer mi v tomhle ohledu přijde působivější, ač jeho triky se ani nepokoušejí svou ne-přirozenost zakrývat. Viděno pak po mnoha letech, a to již s Vetřelcem nesnese srovnání vůbec. ()

Thrakan

Skvělý film, o tom žádná!!! V roce 82 bych určitě dal 5*, nicméně dnes už jsou vizuální efekty velmi zastaralé a trošičku mi vadily. Na horory moc nejsem, ale tento doporučuji - atmosféra je výborná! ()

Pohanka.T

Přelomový námět, na svou dobu skvělé efekty, strhující atmosféra, budování napětí, i když prakticky od začátku víte, s čím mají hlavní hrdinové čest, hustá atmosféra a postavy postupně propadající naprosté paranoie. Věc Johna Carpentera je i 40 let od uvedení naprostá povinnost nejen pro fanoušky žánru. ()

Clowie

Proč horor? Je to naprosto realistické ztvárnění situace, která klidně může nastat. Viděla jsem ten film několikrát. Líbil se mi poprvé - a upoutal mě napětím - viděla jsem jej podruhé, pak potřetí a pokaždé jsem jej prožívala skoro stejně. Je to skvěle natočený film. Nakonec člověk přemýšlí o osobní oběti ve prospěch lidstva a jako taková se mu jeví tím nejlepším řešením. ()

Mac._

Jedno z nejlepších "béček" všech dob. A kdo jste ho poprvé viděl z minimálně třikrát zkopírované véháesky, ruku nahoru! Při každém dalším skouknutí si připomínám, že mi nevadily ty litry krve, ale z čeho mi bylo šoufl, když si nařezávali bříška palců kvůlivá krevnímu testu, kdo z nich je ta vobluda. :))) ()

pekkanik

Ono, v Antarktíde bude asi oveľa väčšia zima, ale Carpenter vytvoril naozaj hutnú atmosféru. Film už trochu zostarol, ale funguje aj dnes. ()

Jinrey-1

Po tolika letech jsem se konečně nějak dorval k recenzi. Je sice jasné že tenkrát , při svém vzniku Věc nikoho neoslnila, ale za ty roky se z ní stal status kultu. Mrazivá atmosféra v ledové pustině, odkud není úniku, mimozemská ohavnost schopná se ,, převtělit " do čeho se jí po fyzické kontaktu zamane a k tom celkem znuděná expedice, která se snaží trávit čas po svém až do toho osudového dne, kdy k nim zavítá helikoptéra s Nory, kterým nikdo nerozumí a podivným ( ale krásným ) psem, který skrývá hrozné tajemství.  A pak už se jen vše zvrtne a člověk se může začít bát co se objeví. Viděl jsem ten film prvně 23 lety, když mi bylo 11. No a noční můry měl z něj ještě dalších 12 let :D Ale co, dávám plný hodnocení, protože tohle je ten nejlepší arktický horor a to BEZPOCHYBY! Mohu doporučit každému, kdo se rád bojí a stále váhá si ho pustit, neprohloupíte :) ()

Kelinej

Filmová klasika a abeceda hororového žánru. John Carpenter drží děj pevně v rukách, takže i kdesi v pustině Antarktidy vyvolal dusnou atmosféru prokládanou krvavou řezničinou. Na jedničku vyšla i kamera, maskéřina, hudba a herecké výkony. ()

Harding164

Naprostá klasika. Atmosféra strachu a nejistoty je v některých scénách skoro hmatatelná. Design monster snad do dneška nikdo nepřekonal. A k tomu všemu hudbu dělal Ennio Morricone. Filmu vlastně nemám co vytknout.  Jeden z mála snímků, o kterých upřímně mohu říct, že by je měl každý alespoň jednou vidět. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)