poster

Legenda o vášni

 • USA

  Legends of the Fall

 • Slovensko

  Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Příjemný příběh o nešťastných (nebo spíš nešťastně ukončených láskách), o nerozlučných (i když to tak někdy nevypadalo) sourozencích, o životě v první polovině 20.století... Příjemně natočený, podkreslený jednou z nejlepších hudeb, kterou kdy James Horner zkomponoval, se skvělým Anthony Hopkinsem a i příjemným ostatním hereckým obsazením.(19.7.2005)

 • Lavran
  ****

  Anthony Hopkins, úžasná práce Johna Tolla za kamerou, který si nenechá ujít jedinou malebnější příležitost a romanticky rozmáchlá hudba Jamese Hornera (o chlup, ale jsou i lepší příklady Jamesova umu) tvoří mocný protipól k poněkud komplikovanějšímu dějovému pletenci, kde to jen hraje antickou tragikou. Přijde mi, že Zwick (poklona, pane) si nemůže ve svých filmech nechat ujít příležitost k válečným šarvátkám, ale když to někdo umí, tak proč ne. A už jsem se zmiňoval, že tam hraje Anthony Hopkins?_____Nakrmen vtipnou kaší bych se ale vyjádřil spíše takto: Trochu jako sága rodu XYZ, trochu jako reklama na Marlboro, trochu jako Já, písnička (Divocí koně) a navrch vědomí, že na Západní frontě rozhodně není klid...(12.6.2008)

 • Shakers
  ****

  Perfektné herecké obsadenie, príroda a geniálna hudba James Hornera, ale ten príbeh bol na môj vkus už moc rozťahaný. Inak je to perfektný film, ktorý ma tradičnú Zwickovu skvelú atmosféru a po príbehovej stránke možno niektorých aj zahreje pri srdci. Oblúbené soundtracky: Twilight and Mist, To the Boys, Farewell, Wild Horses, / Afred, Tristan, The Colonol, The Legend /. 85% - 4*(15.11.2013)

 • mandes
  ****

  rozpocet ? trzby celosvetovo $160,638,883(6.11.2006)

 • castor
  ****

  Tři bratři, osudová žena, skvostná výprava, výborná kamera a hudba, jistá režie, velmi slušné herecké výkony. Do uzavřeného mužského společenství vstoupí vzdělaná žena, a aniž by chtěla, přináší napětí, které prostupuje celou farmou uprostřed nádherné přírody. Nejprve přijde válka, která zasadí první osudnou ránu, pak zákon o prohibici, potom… a u všeho bude právě nenápadný katalyzátor v podobě něžného pohlaví. Režisér Edward Zwick zachycuje atmosféru tehdejšího života v Americe, která se vyrovnávala s několika zásadními změnami, i kus americké nátury. Výrazně si pomáhá melodramatickými prvky, s kterými uměl Zwick vždycky dobře pracovat. Za mě poctivá práce.(20.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace