poster

Legenda o vášni

 • USA

  Legends of the Fall

 • Slovensko

  Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ****

  Snad trochu moc dlouhé, ale sledovat Hopkinse (nejlepšího herce vůbec) a spol. je zkrátka radost. Některé scény jsou navíc fantasticky natočeny - 1.světová válka, divocí koně aj. Krásnou přírodu dokázal skvěle využít kameraman John Toll (Oscar) - k pěkným obrázkům navíc hraje nádherná hudba Jamese Hornera (asi jeho nejlepší dílo vůbec). Film, režie, hudba a Pitt byli nominováni na Zlatý glóbus, výprava a zvuk na Oscara.(3.8.2003)

 • H34D
  ****

  Příjemná kombinace výpravného velkofilmu o lásce, přátelství, válce i smrti s komorním rodinným dramatem o... Mno... O těch samých věcech. Herecká esa se svých rolí zhostila velmi důstojně, postavy dýchají životem a samotný život ve zdejším filmovém prostředí působí věrohodně a lidsky. Jediný výraznější vroubek vidím ve scénáři, kdy je cítit, že některé emocionálně silné momenty jsou tak trochu vyumělkované, či samoúčelně, poslední smrti ve filmu dokonce zbytečné. Zkrátka to, že atmosféra filmu se neustále pohybuje mezi "pozitivním" a tragickým dramatem má i svou stinnou stránku (drncavá horská dráha). V kostce však pěkná, emocionální, podívaná. 8/10(18.1.2012)

 • Madison
  *****

  Musím priznať, že som túto pomerne zložitú rodinnú ságu plne docenila až po treťom zhliadnutí a hĺbala nad všetkými filmovými zložkami, ktorými disponuje od klasického príbehu podtrhnutého vášňou, túžbou a žiarlivosťou cez krásnu kameru, úchvatné prírodné prostredie Montany, nadčasovú hudbu Jamesa Hornera až po znamenité herecké výkony, z ktorých mi najviac imponoval nenápadný Aidan Quinn. Nedá sa povedať, že ide o bežný romantický film napriek pomerne známej dejovej línii. Vďaka širokému obsahovému spektru, vzájomne prepleteným ľudským osudom, pohotovému strihu či neustálym záberom na pokoj vyžarujúce scenérie divej prírody, ide o neuveriteľne emocionálny film, nie patetický. Verím tomu, že keď si dám štvrtú, piatu projekciu, tak sa dopracujem už aj k slzám. Nenápadný filmový drahokam, ktorý v mojich myšlienkach naberá na stále väčšej dôležitosti a spolu s Posledným samurajom patria od Zwicka k mojim malým pokladom, ktoré by som si dokázala púšťať na potešenie zmyslov i vnútra od rána do večera.(24.4.2011)

 • HoneyBunny
  ***

  Divný film. Neromantický, se zbytečně krutým koncem.(13.2.2003)

 • mandes
  ****

  rozpocet ? trzby celosvetovo $160,638,883(6.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace