Legenda o vášni

Legends of the Fall

Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

zboznujem dojimave a zaroven velmi silne filmy.tento je vsak uz na hranici akejkolvek unostnosti. o dve hodiny hrame hokej s ceskom. po tomto filme mi je jedno, ako to dopadne.(5.5.2007)

Okouzlující příroda, nádherná hudba, oku lahodící kamera, skvělí herci, několik silných momentů a spousta mrtvých. Co na tom, že příběh je vcelku obyčejný? Kdyby nebyl ucajdaný jako valčík po půlnoci, rád bych se nechal strhnout.(28.1.2012)

Strhující, úchvatná sága v čele s až divošsky přitažlivým Bradem Pittem.(13.1.2008)

rozpocet ? trzby celosvetovo $160,638,883(6.11.2006)

Film jsem měl zafixovaný jako úžasný kousek, ale když jsem ho teď viděl znovu, musím z pětihvězdičkového hodnocení slevit. Ačkoli se stále jedná o výborný film, nemohl jsem se ubránit dojmu, že je až nuceně melodramatický, přehnaně tragický a slzyždímající. Pittův hrdina byl zase moc nepřirozeně a knižně nezkrotný divoký nevyrovnaný překrás s tak nelehkým osudem, že to musí každého chytnout za srdéčko. Celá hrdinova fixace na medvěda je vcelku směšná, vhledem k tomu jak je okrajově nakousnutá a jak zasahuje do děje. Postavy jsou poměrně předvídatelné, charakterově značně neoriginální a tragické okamžiky jsou příšerně kýčovitě natočeny. Přesto film je velmi zajímavý a zábavný, dostatečně napínavý, výpravný, se skvělou hudbou a perfektními hereckými výkony.(24.1.2008)

• - Prvním promítacím víkendem film vydělal 14 milionů dolarů, celkově pak 66 milionů dolarů. (PußyMagnet)

• - Film se měl původně natáčet ve Winnipegu v Manitobě (Kanada), ale město natáčení odmítlo kvůli žádosti na odstranění několika stromů. (PußyMagnet)

• - Edwardu Zwickovi trvalo 17 let, než příběh přetvořil na scénář. (PußyMagnet)