poster

Legenda o vášni

 • USA

  Legends of the Fall

 • Slovensko

  Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  *****

  Souboj bratrů o jednu ženu v podání krásné Julie Ormondové , drama , vášeň , touha , láska - to všechno najdete v Legendě o vášni. Jeden z mých velmi oblíbených filmů. Brad Pitt jako Tristan je úžasný a otec Anthonyho Hopkinse tradičně skvělý.(18.4.2005)

 • Skejpr
  ****

  Zwick jako tradičně umí. Podobně, jako u Sedmi let v Tibetu, i zde je hlavním problémem vágní Pitt. Přesto velmi zajímavé psychologické drama z dob prohibice s velmi silným vyústěním...(5.9.2008)

 • Psema
  *****

  Epika, která se dnes prakticky netočí, smíchaná s tradičními Zwickovými proprietami. Nechybí výteční herci, famózní hudba, ani velkolepé scény (ostatně velkolepý je každý záběr). Zkrátka nic. Brad Pitt v roli ultimátního zálesáka láme jedno divácké srdce za druhým, sám získává i přichází o vše v příběhu jednoho rodu, s nímž člověk projde hned několik desetiletí a zažije snad úplně všechno - lásku, válku, utrpení, odplatu, vykoupení... TAKHLE jsem si představoval Luhrmannovu Austrálii.(11.4.2009)

 • cheyene
  ****

  Popravdě jsem dost na vážkách, zda si Legenda o vášni zaslouží plný počet hvězd nebo má zůstat těsně pod vrcholem. Edward Zwick zpracoval krásný a veliký příběh jedné rodiny postavený zejména na otci, třech bratrech a snoubence jednoho z nich. Děj se odehrává od dětství chlapců přes bojiště první světové války, kde jsou poměrně dobře natočené scény, až po období prohibice. Celý snímek je doprovázen výbornou hudbou, která sice nevyniká nějakou kantilénou, jež by divákovi zněla v uších i po skončení filmu, ale velmi dobře dokresluje dané scény. Dekorací Zwickova počinu je jednoznačně také krajina, do které příběh zasadil a pochopitelně i herecké výkony Hopkinse, Quinna a nakonec i Pitta. Už během sledování jsem sváděl vnitřní boj, zda budu hodnotit 5* nebo 4*, mé pocity se různě přelévaly, až jsem dospěl k názoru, že zůstanu u sudého počtu. Přes všechny klady, které jsem uvedl, na mě film působil příliš přeslazeně (jak by ne, když v hlavní roli válí cukrouš numero uno) a vyumělkovaně, natočený tak, aby co nejvíce zapůsobil. A to je také důvod, proč hodnotím tak, jak hodnotím.(11.3.2012)

 • Ainy
  *****

  Já ... nemůžu uvěřit tomu co jsem zrovna viděla ... dojetím nemůžu ani dýchat, natož se soustředit na své myšlenky ... komentář se pokouším napsat při dozvuku neskutečně nádherné hudby Jamese Hornera .... a vůbec mi to nejde .... nejdou mi dát slova dohromady, protože jen těžko je vystihnout a zhodnotit tento velice silný příběh trojice bratrů...(15.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace