Osmnáctiletá Anna je dcerou amerického prezidenta Jamese Fostera a všechna privilegia by vyměnila za trochu soukromí, za jediný večer bez ochranky za zády. Když zásah tajných agentů překazí její první rande, dojde jí trpělivost a vynutí si na otci určitou míru svobody. Prezident jí slíbí, že na koncert, na který se chystá během návštěvy Prahy, s ní pošle jen dva nenápadné agenty. Během akce však dívka zjistí, že je sál agentů plný, unikne a venku narazí na sympatického Bena Caldera, kterého přesvědčí, aby ji odvezl na své motorce. Stráví s ním příjemný večer, aniž tuší, že i on patří k ochrance. Ben samozřejmě informuje Bílý dům a prezident mu nařídí, aby s jeho dcerou zůstal a neříkal jí, kdo je. Jeho úkolem bude dopřát jí iluzi svobody. Dívka se po Benově boku pustí do nejztřeštěnějšího dobrodružství svého života. Druhý den sice zavolá otci, smířená s návratem, naštve ji však jeho rozzlobený tón a z trucu se rozhodne ve svém dobrodružství pokračovat. Vypraví se do Berlína na velký festival. Nasedne však do špatného vlaku a v doprovodu Bena a svérázného Scottyho McGruffa, který se k nim cestou přidá, dorazí do Benátek. Situace se zkomplikuje, když je Scotty okrade o všechny peníze. Díky Benovi a laskavému gondoliérovi Eugeniovi mohou strávit noc v domě jeho matky. Zamilovaná Anna se pokusí Bena svést, ten ji však odmítne a naštvaná dívka uteče. Mladík spěchá za ní a rozhodně nejen proto, aby splnil své povinnosti. (TV Nova)

AndrewNewman

Mandy Moore je taký slabší kopirajt Hilary Duff, rovnako sa mi nepozdával aj ten vyziabnutý špeciálny agent, ale páčilo sa mi cestovanie po Európe a takisto Mark Harmon v úlohe prezidenta. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

_Irbe_

Velmi pěkné vyobrazení Prahy. Část filmu odehrávající se zde je docela solidní a zajímavá (ale asi pouze kvůli těm známým exteriérům). Poté už typická nudná teen věc. ()

Muso

Taký ten klasický film na nedelné poobedie po sobotnej opici pri ktorom môžete aj zaspať. Aj keď tentokrát som nebol ani po opici, ani som nezaspal:) Každopádne som sa dozvedel, že: 1.v centre Prahy si môžete vyliesť úplne vpohode na hociakú strechu, vyložiť si tam nohy a spraviť kľudne aj piknik..2.z Prahy do Benátok ide priamy vlakový spoj a nechodia v ňom žiadny sprievodcovia..3.ochranka, resp. sledovací pár, ktorý má za úlohu sledovať prezidentovu dcéru musí byť zmiešaný (čiže muž a žena). Minimálne sa tým získa vo filme ďalšia romantická zápletka..4.ochranka prezidenta USA má v mobile okamžitú lokalizáciu, čiže hneď vedia odkiaľ im voláte, aj keby ste volali z búdky vedľa obecného úradu v Humpolci..no a za 5.ak chceme chytiť vychytralú dcérenku prezidenta, necháme ju flákať sa po celej Európe a počkáme si, kým príde do Berlína na Love Parade..tam je to najjednoduchšie..! Ale predsa len, tá jedna hviezda, za Mandy Moore. Dobre sa na ňu kuká, a navyše jej tá rola docela sekla. 30% ()

Ala007

Trošku za vlasy přitažený příběh o dceři prvního muže Spojených států, která touží po svobodě a životě "normálního" teenagera (což evokuje otázku, je-li nějaký teenager vůbec normální...:-), a tak vyrazí do světa (resp. na berlínskou Love Parade) s prvním mladíkem, který se jí namane. K její smůle a naštěstí pro jejího otce je tím mladíkem jeden ze členů prezidentské ochrany, jenže to Anna neví, a tak se do něj (na můj vkus až moc rychle) zamiluje. Takže tady máme teenagerovskou romantickou komedii, za jejíž příběh bych dala filmu tak jednu hvězdičku. Jenže naštěstí pro nás vyslal režisér Andy Cadiff svoji ústřední dvojici na romantickou cestu po Evropě (a servíruje nám tak v průběhu filmu příjemné záběry Prahy, Benátek a Berlína) a do hlavních rolí Anny a Bena obsadil sympatickou dvojici Mandy Moore a Mathew Goode, čímž si u mě hvězdičkově o dva stupínky polepšil. Nevím jak ostatní recenzenti, ale já jsem Mandy a Mathewovi alias Anně a Benovi jejich milostné vzplanutí věřila, a i když se v případě tohoto filmu asi nedá moc hovořit o hereckých výkoech, označila bych jejich hereckou souhru minimálně za roztomilou a příjemně koukatelnou. Obávám se, že kdybych byla o něco mladší, tak by těch hvězdiček bylo mnohem víc:-). ()

Klariska

Poměrně velká blbost, takže proč jsem se vůbec obtěžovala s dvěma hvězdama? Za prvé Praha, za druhé Benátky, Londýn, Washington, Berlín a za třetí Matthew Goode nebyl úplně tak marnej. Ale jinak hrůza, děs... ()

rytir1

Romantickýh komediíí o prezidentově dcerušce a bodygárdech tu už pár bylo a bude, ale na tuhle se dá dívat a tři hvězdy jí právem patří. I když já mám pro ni slabost i vzhledem k tomu že se natáčela u nás :-D ()

jjjerry

Tři hvězdičky za Prahu =) V prvních cca 40minutách je to skvělá reklama. Pak myslím, že ještě nějaké scény z "parade" jsou taky z Prahy, kyvadlo na Letný myslím nemá dvojníka =). Jinak je to spíše podprůměrná romantická komedie, která ničím nepřekvapí. ()

Chlo0opek

Jasně, občas je příběh trochu kýčovitý, ale že by to bylo nějak často, to bych neřekl. Příjemná oddychovka s nádhernou prezentací Evropy a sympatickou hlavní představitelkou (i když ty její rifle byly vážně strašné:). Já se u tohohle snímku prostě bavil. Oceňuji, že ani náš český vagón zde nebyl nějak retušován - prostě byl ukázán takový, jaký ve skutečnosti je;) ()

P@\/EL

Jedna z těch lepších romantických komedií, které jsem měl možnost vidět. Filmu nechybí nějaké ty úsměvné situace a zajímavé postavy, jako třeba potrhlý pošuk McGruff nebo italský říční přepravník. Film odehrávající se na různých místem v Evropě rovněž nabídne dostatek dobrodružství, takže jsem se rozhodně ani chvilku nenudil. Velké plus taky patří tomu, že se část děje odehrává v Praze. ()

Skylwalker42

Jedna hvězda za Prahu a jedna hvězdu za hlášku, že Vltava je Dunaj a třetí za to, že to docela stojí za jedno nenáročné shlédnutí. Jinak ale opravdu nic, z čeho by jste měli být nadšeni, pokud teda vyloženě nejste kýčovitý romantici. ()

-ETIENNE-

Honba za slobodou je príjemný romantický film na sobotný večer. Mne sa na rozdiel od ostatných to putovanie Európou páčilo. A čo na tom, že dievča je dcérou prezidenta Spojených štátov :), bavil som sa viac ako dobre :)) ()

marocco

Tak toto je veľká kravina, už aj moja 17-ročná sestra, ktorá podobné filmy zbožňuje, sa na tento snímok vykašlala už v polovici. ()

Teddy11

Příjemný film pro sobotní večer s přítelkyní. Podíváte se na to, romantika, sranda, někdy opravdu dobré vtipy, nemusíte u toho přemýšlet, všechno je pzitivní, s dobrým koncem, podíváte se po celé Evropě, včetně Prahy, což za to přece stojí:o) Celkově milý film, který je ale jen typcký romantický film s dokonalým koncem, jen zvednutá nožička při závěrečném políbení tam chybí:o):D ()