Kung-fu mela

• Hongkong Gong fu (více)

Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož zločinnou nadvládou se ocitla celá Šanghaj. Když jej osud zavede do přelidněné čtvrti Vepřín, pokusí se Sing pomocí vydírání vylákat peníze z jednoho ze zdejších obyvatel, avšak sousedi jeho oběti jsou někým jiným, než se na první pohled zdálo. Svými komickými zastrašovacími pokusy přivede Sing do této hry neúmyslně i samotný gang Sekerníků, čímž spustí lavinu událostí, vedoucích ke střetu dvou zcela odlišných světů. Během následného souboje obyvatelů Vepřína s krutým gangem se nečekaně objeví na scéně několik legendárních mistrů kung-fu. Sing však - i přes všechny své zoufalé pokusy - postrádá duši zabijáka a musí se smířit se svou vlastní smrtelností, aby odhalil opravdovou podstatu mistrovství v bojových uměních. (oficiální text distributora)

kinej

Nadprůměrná akční parodie. Chtěl bych zatleskat choreografům, kteří stvořili tyto inteligentně vtipné řežby. ()

Kass

"P*del" jako vrata, z níž pryští bezpočet gagů a zcela potrhlých skečů, jež v součinnosti s akčními kung-fu scénami, dovedenými ad absurdum, tvoří neodolatelnou podívanou. I přes všechnu její ztřeštěnost a zhusta parodickou nadsázku ovšem nikdy nevyznívá ploše, neřku-li hloupě, naopak vždy rozverně a příjemně. Taková scéna s lízátkem, přestože byla ve skrytu jistě rovněž brána úsměvně, mě dokázala takřka dojmout :-). Nutno také zmínit, že film je formálně zvládnut na velmi vysoké úrovni a akční scény směle ustojí i konkurenci s tím nejefektivnějším co jste v tomhle směru na plátně dosud viděli. Jednoduše hrozně milá podívaná, kterou jsem po prvním zhlédnutí dal ihned znova. Moment překvapení plynoucí z šokujících dějových zvratů - rozuměj ze zcela bláznivého scénáře - sice vyprchal, ale koeficient zábavnosti, tedy to nejdůležitější, tím nikterak neutrpěl. ()

Fiftis

Tento snímok mi odporučil kamarát a musím priznať, že som sa už dlho tak nebavil. Priam som čumel s otvorenými ústami, že som na túto snímku nenatrafil skôr. Pravdepodobne úplne najlepší ázijský snímok. Úžasné špeciálne efekty a triky. Kung-fu zápasy tak vymakané, že som mal pocit, že hrám hru Teken alebo Mortal Kombat. A predovšetkým neuveriteľne vtipná komédia. V dynamickom, moderne natočenom filme, ktorý je prehliadkou klasických situácií a citácií z legendárnych diel žánru, dal režisér Chow vyniknúť nielen sám seba v úlohe Singa, ale aj bývalým hviezdam hongkonských akčných filmov ešte z čias Brucea Leeho. Divoké súboje i osobitý humor, vychádzajúci z drsnej situačnej komiky aj z prostorekých dialógov, si zjavne vychutnávajú predovšetkým nenároční diváci, prípadne znalci žánru. ()

Jhershaw

Líbilo se mi to a bavil jsem se, ale byl jsem povzbuzen alkoholem... bez toho a bez skvělé atmosféry v sále by to bylo o hvězdičku míň. ()

sheen

Po Shaolin Soccer další veledílo Stephena Chowa. Film se může pochlubit propracovaným a hlavně zajímavým scénářem do posledního detailu. Vypilované akční bojové sekvence, ze kterých jsem byl mimo. Zajímavé filmové postavy, hlavně pan a paní domácí:D Pěkná love story a komické scénky. Sečteno a podtrženo Chow opět zabodoval. ()

HAL

Shaolin fotbal je o kus zábavnější, ale ani Kung Fu Hustle se mezi zběsilými kung-fu komediemi neztrácí. 7/10 ()

misterz

Príbeh ma nijak svetoborne neoslnil, ale miestami je to tak bláznivé, až to má svoje čaro. Keď už si myslíte, že vás na filme nemôže nič prekvapiť príde scénka, ktorá hranice blbosti posunie ešte ďalej. A to vás nakoniec donúti dopozerať film až do konca. Ale poviem vám, som rád, že to už mám za sebou, jedno pozretie a dosť. Toľko vtákovín pohromade sa vidí iba málokedy. 50/100 ()

MaedhRos

"Kung-fu mela" je v zásadě - a nebijte mě (vím že wuxia puristé by mě bili) - wuxia film. Funguje (i přes ten hravě postmoderní kabátek) v rovině žánrové skoro tak dobře, jako v té metažánrové. Nejenže nejedna legendární postava vzešlá z nějakého toho wuxia kánonu se v "Mele" reinkarnuje do něčeho kouzelně poťouchlého, ty inkarnace spolu rozehrávají funkční zápletku, za kterou by se ani standardní wuxia biják nemusel nutně stydět... "Kung-fu mela" je (aspoň jak já to vidím) jedním z nejpůvabnějších přírustků do pokladnice žánru z posledních několika let... Stephen Chow válí. ()

Legas

Hodně digitální a takovým zvláštním způsobem příjemná ptákovina. Kdyby byla o fous vtipnější, dal bych jí i ty původně zamýšlené 4 hvězdičky. Takhle je to poctivých 70%. ()

Jordan

zbožňujem žánre ako také a zbožňujem žánrové hry - tento fakt je o mne aspoň ľuďom, ktorí ma poznajú, známy, podobne, ako je o mne známe, že keď má niečo istý nadhľad a dokáže si to urobitť srandu aj samé zo seba, poteší ma to oveľa viac, ako nejaká smrteľná a vážna dráma, no a v neposlednom rade moje sympatie voči mlátiacim sa kamarátom z Ázie tiež nie sú tajomstvom - a tento veľmi zábavný a priamočiary film mal všetky spomínané atribúty, hongkongská gangstersko-westernová kung fu mela je film veľmi zvláštny už len preto, že nemá hlavného hrdinu (v podstate), no dokáže balansovať na hrane pocty žánru svojich majstrov a decentnému robeniu si z tohto žánru srandu ("To je žabí syn!") ()

Frajer42

Akční komedie, která neustále poletuje někde mezi vtipností a trapností. Sám si netroufám odhadovat, co převažuje. Příběh a vlastně i vše okolo je totálně střelené. Jedna šílenost je střídána ještě šílenější šíleností a když už máte pocit, že to šílenější být nemůže, tak jste do 5 minut vyvedeni z omylu. Nezbývá mi než v konečném důsledku zkonstatovat, že se mi to opravdu celkem líbilo. Dlouho jsem neviděl takhle luxusní bojové choreografie a dost solidní efekty. Pozitivně chválím i to, že jsou postavy dostatečně rozličné a nesplývali mi, jak to bývá u rákosnických filmů zvykem. Chvíli jsem dokonce zvažoval 4 hvězdy, ale bylo mi to přísně hodnotící spolusledovatelkou razantně zakázáno. ()

swamp

Stephen Chow si udělal legraci z mnoha wushu filmů a natočil Gong fu, snímek plný absurdních situací, při kterých - jestliže jste někdy pár kung fu filmů viděli - se opravdu nasmějete. :) ()

predators

Nejvíc jsem se smál, když se Sing se svým parťákem chystají hodit nože po uřvané ženské...:-)Ale takovýchto bláznivých věcí je zde více, některé jsou ujetější a jiné míň. Kf-mela je něco jako mix Matrixe, Shaollinu a těchto dvou parodie:-) Ale tak uječenou ženskou bych nechtěl potkat...:-)70% ()

nash.

Zdaleka ne tak ujeté jak bych od Chowa čekal, přesto dost, abych se po celý film skvěle bavil. Ať už příběhem, postavami, akčními scénami, hustě sázenými gagy, odkazy na filmové hity nebo vtípky utahujícími si ze žánrových pravidel. Navíc vše podané tak lehce a uvolněně, že jsem měl pocit, jako by se každý z herců pod tou vážně vypadající maskou pobaveně culil, což bylo velmi nakažlivé. ()

Slarque

Výborná komedie, která je vizuálně vymakaná a je na ní vidět, že Stephen Chow je hlavně hračička, který pro dobrý gag udělá cokoliv. A tak si střihne scénu jak z westernu a okamžitě k ní připojí něco, co vypadá, jakoby vypadlo z jisté populární fantasy – a ono to funguje. Chvílemi mi zůstával rozum stát, kam na ty blbosti chodí, a jak daleko je ochoten je dotáhnout. Z výrazně stylizovaných postaviček se mi nejvíce líbila „paní domácí“ se svým „Lvím řevem“. Vynikající komedie s parádním finále, která by ale potřebovala výraznější tah na bránu. ()

Tomco

kung fu ma vo filmoch vzdy bralo, uz odmalicka..nevadi mi ani jeho prevedenie v tak trochu uletovej a mozno mierne komedialnej forme. kung fu mela je vyborna zmes akcnosti obalena napadom a prijemnym vtipom. ()

Rocky62 odpad!

Nejen, že jsem projekcí této vymetenosti pohřbil svou důstojnost, ale rovněž jsem duševně onemocněl, můj DVD přehrávač onemocněl a svou televizi jsem urazil. Obávám se, že šance na vyléčení jak tohoto filmu, tak jeho autora jsou velmi mizivé. Vskutku těžce nemocný film, který představuje skutečné nebezpečí pro duševní zdraví. 0% ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)

18.01.2006

14.12.2005

To bude mela!

To bude mela!

01.09.2005

Úspešný režisér, herec, komik a lámač ženských sŕdc Stephen Chow chystá pokračovanie svojho hitu Kung-fu mela! Kritikmi a divákmi veľmi dobre ohodnotený prvý diel zarobil za päť mesiacov svojho… (více)