Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

bobin

Je to jako u všech muzikálů . Skvělá hudba , ale žádná až tak podívaná . Muzikanti budou spokojeni, ostatní budou zívat . Lze si toto " dílo " pouštět jako kulisu k denní činosti. Ale jako večerní podívaná nudí. Nějakou tu hvězdičku lze dát za kostymy. ()

anthea

Moc příjemný film plný krásné hudby Andrew Lloyd Webbera. Začátek, kdy se interiér opery vrací do slavné minulosti, na mě silně působí. Podobně působivý je vstup do podzemí opery - fantomova obydlí. Fantom v podání Gerarda Butlera je podle mých představ skvělý, jeho styl zpěvu se sem hodí, zdá se ale že hodně lidí má opačný názor. I ten konec, který jiní kritizovali, na mě dělá dojem. Emmy Rossum je krásná, něžná a něžný je i její zpěv, k ní je právě hrubý zpěv fantoma výborný protiklad. Jediné co mohu namítnout je, že děj není nijak náročný. Bez té hudby by to asi byl nezáživný film. ()

p.i.t.b.u.l

Je těžké se vyjádřit a ohodnotit tento film, neboť zde máme netradiční žánr, který není tak populární. Navíc opera není pro všechny, dá se říct, že rozděluje diváky na dva tábory. Na ty kteří ji milují a na ty, kteří ji nenávidí. Já se řadím, někde doprostřed. Nevadí mně, ale nevyhledávám ji. Proto předem píší, že mé hodnocení nebude příliš objektivní. Pro mně je tento film až příliš muzikální. Kdo by to u muzikálu čekal že? Nevadila mně tato hudba, nevadil mně zpět, jen ho bylo moc. Některé písně byly až moc dlouhé a to je to, co se nemusí divákovi líbit. U těchto dlouhých pasáží jsem měl tendenci usnout. Na druhé straně je tu hezký příběh. Herecké výkony jsou dobré, stejně tak jako samotné prostředí, kostýmy atd. Film má svá pro a proti. Jak jsme tedy psal výše, film zaujme především diváky, kteří tuto hudbu a prostředí milují. Film bych přirovnal k Moulin Rouge. Stejně jako tento si i Fantom opery najde své skalní příznivce. Já k nim bohužel patřit nebudu. Osobně dávám 55%. ()

Lollirot

Nighttime sharpens, heightens each sensation. Darkness stirs and wakes imagination. Jak může být temnota povznášející, smyslná a vzrušující... Přiznávám bez mučení, jsem POTO-maniak a příběh Fantoma se mě dotýká jako jen málo jiných. Hlavní podíl na tom má neskutečně podmanivá hudba a určitě knižní předloha. Přepis s názvem Fantom od Susan Kay je mou nejoblíbenější knihou vůbec, vřele doporučuji! Také jsem měla možnost shlédnout živé představení v Londýně a byl to nezapomenutelný zážitek. V příběhu se mi zvláště líbí motiv - spojení nevinnosti ze strany Christiny a komplikované postavy Erika, ve kterém se mísí otcovská láska a starostlivost se zvířecí lačností a touhou vlastnit a ovládat... ale samozřejmě nejen to, nýbrž námět v celé své obsáhlosti. K filmu bych měla pár výtek, například scéna na hřbitově, kde byl Fantom poražen Raoulem - to by se nestalo ;) Přílišná snaha polidštit génia je na tady škodu. Hudba, výprava, kulisy a herecké obsazení - geniální. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Hudba nádherná, skvěle zasazená do děje a "Think of Me" a "Learn to Be Lonely" a "All I Ask of You" a dobře, mohla bych vyjmenovat každou píseň! Režie Joel Schumachera je zase plná skoků a odskoků, ale mně to k hudbě a příběhu sedělo. Emmy Rossum, Gerard Butler i Patrick Wilson zpívají bez chybky a mocně! A když Phantom zpívá Music of the Night", Vás se to nedotýká? Na mě to dýchlo atmosféru, na mě to zapůsobilo, na mě to vrhlo veškerou emoci a nepustilo se to! Už se těším, až si tento vizuálně, herecky, muzikálně, umělecký kousek pustím znovu a znovu a znovu! "Angel of Music..." ()

CrazymanM

Přiznám se bez mučení,že muzikál či něco podobného je pro mě nepříliš zajímavý žánr.Tento příběh znám spíše okrajově,proto jsem až překvapen,že se mi snímek velmi líbil,i přes svou délku!?Dobré herecké obsazení,jen by mě zajímalo,jestli opravdu herci zpívali,pokud ano,tak klobouk dolů!!!Třeba u Butlera bych si něco takového nepředstavil ani ve snu,nebo u Hindse!!!Za sebe tedy soudím,že film je velmi kvalitní! Po dalším shlédnutí a protože to tak cítím dávám maximum!!! ()

Charlinka

Emmy Rossum je pro roli fantastická a okamžitě jsem jí její roli věřila (a to i přesto, že jí znám odjinud). Gerard Butler, kterého mám většinou ráda, mě v roli neskutečně iritoval a to jak po hlasové stránce tak po vzhledové. Všeobecně nevím co je na tom příběhu a filmu tak báječného (až na hudbu samozřejmě). ()

candie254

Nuda nuda nuda... Dobrá výprava a Emmy Rossum. Bohužel Gerard Butler kvalit Fantoma nedosáhl, kdyby se radši vyměnil s Raminem Karimloo, který se tu v podstatě objevil jen na fotografii jako otec Christine. Příště si radši pustím koncertní verzi z Royal Albert Hall. ()

pida123

Krásný muzikál s krásným příběhem a dokonalou hudbou. A Christine Daaé v podání mladičké Emmy Rossum, byla podle mě dokonalá volba. Přechodové efekty moc pěkně propracované. Někomu připadá, že je děj nudný, kostýmy přeplácané, že volba Gerarda Butlera do role Fantoma byla chybou, ale jeho charisma a hudba která je dokonalá podle mě dělá z Fantoma opery film na který se mohu dívat znovu a znovu a stále z něj budu mít ten samý dobrý pocit. ()

Gig

Roli fantoma hrálo mnoho známých tváří na divadle. Gerard Butler z filmu byl ve své době snad jeden z nejmladších a jeho hlas byl na můj v kus málo jízlivý. Nicméně to nic nemění na věci, že se jedná o krásný filmová zážitek, i když režisér některé věci ve filmu si přepracoval k obraz svému (oproti originálu - a myslím divadelní muzikál - ne knihu) - viz část na hřbitově. Škoda, že jsme se nedočkali filmové verze, kdy Michael Crawford byl ve formě. Dodnes slyším jeho krásný přitom jízlivý hlas z divadelního provedení. "Tos ty, ten anděl mé múzy?" - "Angel of Music" ()

kissilen

Už samotná počiatočná scéna, kde sa "vraciame" do minulosti dáva predzvesť skvelému zážitku, a čo dokázala vykúzliť Minnie Driver... no proste klobúk dolu. A ten úžasný akcent... ()

kachnacekk

Režie: Joel Schumacher, Hudba: Andrew Lloyd Webber, Citová záležitost, při hudbě toho génia mi pokaždé běhá mráz po zádech, obzvlášť při průvodní melodii samotného Fantoma. Celkově pěkný film s dávkou temnoty i barev. I když některé taneční a zpívané scény jsou trochu moc dlouhé, ale to je úděl opery. Emmy Rossum jako mladá Christine Daae je okouzlující a ačkoliv to není typická kráska, je rozhodně něčím zajímavá a Gerard Butler jako Fantom opery je dokonale temný, s rozervanou duší netvora i milujícího muže.. ()

Clapped

Příběh který napsala cvičená opice, kostýmy a scénu tvořili 16-leté holky, které nevyrostly z MyLittlePonny. Jedna dobrá píšnička na 140 minut nudy, nutící mlátit hlavou do stolu frekvencí 1000Hz, vážně nestačí. vomit ()

Skretule

Nemůžu než souhlasit s většinou....ta hudba je opravdu velmi pěkná akorát je ji tam tolik, že jsem ji musel vstřebávat na 3části ve 3 dnech. A je pravda že Fantom mohl být odhalen později a démonicky mi opravdu taky moc nepřišel. ()

vilusinska

Velmi velmi jsem se na tenhle film těšila a VŮBEC mě nezklamal,krásná a podmanivá hudba a Gerard Butler v roli fantoma, super,přesně se na to hodil. Určitě je to film u kterého vás bude příjemně mrazit. ()

LucMosss

Uh. Kde začít? Nádherná hudba, originální kulisy, ztvárnění příběhu, výkony... Gerard Butler jako fantom opery se mi jednu chvíli hnusil, chvíli jsem jej litovala, chvíli obdivovala, jedenkrát se i smála (ano, a tu scénu, kdy La Carlotta začne zpívat jako chlap si pustím i čtyřikrát za sebou)... Jednoduše, čekala jsem málo, dostalo se mi mnoho ;-) . ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!