Agentky D.E.B.S.

D.E.B.S.

Agentky D.E.B.S.

Akční / Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

Takhle už jsem se dlouho nepobavila – perfektně dementní film, s úžasnýma hláškama a neuvěřitelnýma "hereckýma" výkonama. Prvoplánově debilní film, kterej si dělá srandu sám ze sebe (není pravda, že se bere vážně, žánr = komedie), zápletka a všechno tady je úplně vymaštěný. Ty holky jsou naprosto příšerný. Prostě paráda pro masochistu, jako jsem já. P.S. Ještě jsem si to nechala projít hlavou a ubírám jednu hvězdičku, abych nebyla nespravedlivá. Pět hvězd je fakt moc.(27.8.2010)

Tuhle blbinku samozřejmě nikdo nemohl myslet vážně a jako komedie parodující dokonale prostoduchým "bravíčkovským" stylem středoškolské komedie stejně jako špionské filmy je prostě kouzelná. Ne, že by se u toho člověk válel smíchy, ale spokojeně usmívat jsem se nepřestal od první do poslení minuty. Bavil jsem se nejen zápletkou mladé lesbické sexy varianty Blofelda, která se zamiluje do nejlepší agentky ve škole agentek, ale snad každým jednotlivým okamžikem a detailem. Ať už to byly plány na potopení Austrálie, červené přísavky s nimiž Lucy šplhá po stěně internátu, sledovací akce v "diskrétním podniku" kdy agentky na sledovaném objektu zajímá především úžasný svetřík, trezorová scéna, vedení školy, které se startrekovsky teleportuje z místa na místo nebo za sebe posílá hologramy a také řadou skvěle pitomoučkých dialogů ( "Já jsem jako malá nechtěla být zločinec. Chtěla jsem být pirát." - "To je taky zločinec." - "Aha.").. zkrátka hodně dobrá, vtipná a pořádně odlehčená zábava, na kterou se rád podívám znovu. a navíc, jako třešnička na dortu, Jordana Brewster, na kterou už samu o sobě je radost pohledět. :-))(10.3.2010)

• dee-key

Viděl jsem asi půlku - hovadina-.(17.9.2007)

Bohužel největším záporem byla ta první polovina filmu, kdy jsem se fakt nudil. Pak začli holky lezbit jak o závod a už se to o dost zlepšilo. Chtělo to, ale více lezbiček a lezbických scén. Ale jinak docela dobrý. Na Brewster i Foster se pěkně koukalo. No a vlastně taky na konci chyběla pořádná líbačka. Ale nepochybně jsem se bavil. 60%(29.12.2011)

Celý můj komentář by se možná měl nést v duchu jednoduchých vět obsahujících spoustu hojně používaných slovních spojení, aby navodil atmosféru tohoto filmu:-) Jedná se o naprostý propadák ve všech směrech, s tím s většinou zde přispívajích souhlasím. A.L.E ! Celou dobu jsem si kladl otázku, zda ten film brát jako chorý produkt hollywoodských studií, který je natočen ve stylu pomalu stárnoucí vlny alá Charlieho andílci nebo si film sám sebe uvědomuje a tvůrci si jeho prostřednictvím opravdu dokonale z diváka dělají "prdel". Nakonec jsem zvolil druhou variantu. D.E.B.S je naprosto prostoduchý, naivní a hloupoučký film, který je zajímavý z mnoha hledisek. Jedná se buď o hodně nevtipnou komedii či velmi povedenou parodickou hříčku? Otázka ohledně žánru je podle mě u toho filmu celkem na místě a možná nejdůležitější, protože z toho plyne výsledný divákův dojem. Podle mě spíše jedná o parodii špionážních filmů. Nemohu napsat, které snímky přesně film paroduje. D.E.B.S totiž parodují žánr celkově, než-li jednotlivé snímky. Tisíckrát viděné akční a milostné scény jsou zaobalené jako falešně a trapně natočené úseky, které vynikají svou naivností a křečovitostí. Právě v tom spatřuji velmi povedené a vtipně využité parodické prvky, které vlastně tvoří celý film. Nezastírám, že některým replikám jsem se opravdu upřímně zasmál především z důvodu, že se jedná o naprosto typické žánrové žvásty. Úsměvně to na mě působilo především kvůli faktu, že dialogy v D.E.B.S fungují , narozdíl od svých "vážnějších" sourozenců, kde jsou dialogy hlavních postav víceméně naprosto totožné a jsou myšleny naprosto vážně. Jednoduše řečeno: To co nefunguje jinde, tady funguje. Přece nemůžete brát vážně snímek, kde je hlavní hrdinka lesba a zamiluje se do první sexy agentky v těsném oblečku, kterou potká. Přistoupil jsem na hru, že ten fim si dělá srandu sám ze sebe, a proto se mi jeví jako celkem povedená hříčka.(10.9.2007)

• - Každá z hlavních hrdinek má individuální délku sukně. Domonique má nejkratší, Max nosí druhou nejdelší, Amy třetí nejdelší a Janet tu nejdelší. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Lucy (Jordana Brewster) po setkání s Amy (Sara Foster) zmizí, není na zemi nic zvláštního. Hned v dalším záběru jsou všude rozházené diamanty. (cuish)

• - D.E.B.S. znamená Dsicipline Energy Beauty Strength (Disciplína Energie Krása Síla). (HellFire)